MediaTel może połączyć się DR S.A.

Newsy
Żródło: MEDIATEL
Opinie: 0
Opinie: 0

18 czerwca 2007 roku został podpisany List Intencyjny/Porozumienie pomiędzy MediaTelem a Długimi Rozmowami.

Przedmiotowy List Intencyjny / Porozumienie przewiduje udzielenie DR SA wyłączności na prowadzenie negocjacji w zakresie nawiązania współpracy kapitałowej i/lub operacyjnej Stron Porozumienia na okres 30 dni od daty jego podpisania.

Porozumienie zakłada, że na potrzeby planowanego połączenia kapitałowego i/lub operacyjnego, MediaTel SA i DR SA wspólnie wybiorą firmę lub eksperta w dziedzinie doradztwa w zakresie pozyskiwania kapitału, fuzji i przejęć. Zadaniem wybranego podmiotu będzie przeprowadzenie wstępnego badania finansowego firm pod względem ich wartości rynkowej, zdolności do fuzji oraz warunków ewentualnego połączenia z uwzględnieniem możliwości uzyskania maksymalnej synergii takiego połączenia dla obu spółek.

Dodatkowo porozumienie przewiduje, że MediaTel SA i DR SA przed wyborem firmy/osoby doradczej, powołają wspólne zespoły zadaniowe, które przeprowadzą analizę finansów, analizę efektów synergii technicznej, sieciowej i operacji hurtowych, analizę efektów synergii operacji w sprzedaży na rynku detalicznym, oraz analizę efektywności zarządzania i zatrudnienia.

W przypadku ewentualnego połączenia kapitałowego obu firm na rynku pojawi się drugi, co do wielkości po TP SA operator rynku hurtowego w Polsce. Wg zgodnej opinii Zarządów obu firm, to organizacje obu firm są dobrze przygotowane do współpracy na poziomie operacyjnym oraz pracowniczym a zróżnicowane portfele obsługiwanych abonentów będą miały pozytywny wpływ na dalszy rozwój nowopowstałej spółki.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: