"Miasto Plusa"

Newsy
Opinie: 31

Dziś (czwartek, 14.12.2000) w siedzibie firmy Polkomtel S.A. odbyła się konferencja prasowa na temat: "Miasto Plusa". Niżej przedstawiamy informacje Plus GSM i firmy Matrix.pl (twórcy samej koncepcji i aplikacji) na temat tego przedsięwzięcia. Dołączamy także kilka zdjęć, na których m. in. jest "ulubieniec" wszystkich - bohater ostatnich reklam Polkomtela (ten od bochenka i kromki). Jak ja go nie lubię... 
Miasto w chwili obecnej, jak przyznali jego twórcy, ma dosyć mało treści (content'u), ale cieszy się dosyć dużym powodzeniem wśród abonentów (zainteresowanie przerosło chyba prognozy, bo Plus został zmuszony do szybkiego zdublowania swych łączy internetowych z TP S.A). Obecnie wybudowano około 2100 domów. Twórcy planują opodatkować niektóre prowadzone na terenie miasta działalności - popularne bowiem stały się domy publiczne :-). Miasto wydaje być się zaczątkiem pewnej przestrzeni, która Plusowi pomoże upowszechnić m-commerce (już teraz pokazywano slajdy, na których miasto przeglądane było za pośrednictwem terminali UMTS firmy Nokia - na razie był to tylko fotomontaż , ale za trzy lata...)

Ja też już się pobudowałem - mój adres jest nieco dziwny: k. Łuku 142 Wschód (ale dom mam b. ładny - zapraszam). Niestety przed chwilą na stałym złączu i z płytką wizyta w mieście wymagała cierpliwości i determinacji.

P.S. Jedzenie na koktajlu było przednie - zadbał o to "szpanerski" Dom Polski z Saskiej Kępy :-) 

 

Zdjęcia

  

   

Komunikat prasowy

(Warszawa 14.12.2000 r.) 

Miasto marzeń 


„Miasto Plusa” to nowatorski, multimedialny projekt wirtualnego miasta, przygotowany jako wyjątkowy prezent na gwiazdkę i nowe milenium dla wszystkich abonentów sieci Plus GSM. Każdy użytkownik sieci mający dostęp do Internetu może zostać „mieszkańcem” tego szczególnego grodu. 
Aplikacja, stworzona w konwencji wirtualnego miasta, umożliwia udział w procesie tworzenia wirtualnej społeczności. Miasto Plusa jest alegorią życia w prawdziwym mieście, przedstawioną w przyjaznej, intuicyjnej formie. 
Miasto Plusa, podobnie jak inne metropolie, ma różniące się funkcjonalnie dzielnice. Pierwszą wizytę w nim najlepiej zacząć od Centrum – tu znajduje się Ratusz, Pomoc Techniczna i Informacja Turystyczna. W Dzielnicy Mieszkaniowej każdy wybiera lokalizację swojego domu, decyduje o jego typie i wystroju. W Dzielnicy Rozrywki można znaleźć gry komputerowe i multimedialne akcesoria (wygaszacze, tapety), a także Centrum SMS, skąd wysyła się krótkie wiadomości tekstowe SMS. Tutejsza Kawiarenka (chat) integruje społeczność – służy wymianie opinii na wybrane tematy. W Dzielnicy Handlowej mieszczą się sklepy i punkty usługowe, a w każdym z nich przygotowano specjalne oferty i promocje skierowane do „mieszkańców”. Już teraz specjalne rabaty proponuje IBM, IM GROUP, Prószyński i S-ka, salony jubilerskie W. KRUK i biuro podróży TUI. Do udziału w projekcie zostali zaproszeni partnerzy z wielu branż, zakres usług oferowanych w Mieście Plusa będzie stale rozszerzany. 
W najbliższej przyszłości planowane jest zaoferowanie większej liczby upominków interaktywnych. Miasto Plusa będzie stale rozbudowywane, wkrótce powstanie Dzielnica Biznesu i zostaną uruchomione jego inne funkcje: serwisy tematyczne, e-BOK. Każdy z „mieszkańców” może mieć wpływ na kształt Miasta, które jest projektem żywym, a granice jego rozwoju są praktycznie nieograniczone. 
Aby ułatwić dostęp do wirtualnego Miasta Plusa, do końca br. abonenci otrzymają świąteczny upominek: kupony rabatowe i płytę CD ze specjalną aplikacją zawierającą bogatą grafikę Miasta Plusa, która ułatwia połączenie się z nim bez potrzeby korzystania z szybkiego łącza. Oprócz tego na płycie znajduje się prezentacja multimedialna Polkomtel S.A. oraz kolędy Zbigniewa Preisnera. Płyta będzie również wręczana w prezencie osobom, które do końca grudnia br. kupią telefon wraz z aktywacją w sieci Plus GSM lub zestaw SIMPLUS.

www.miastoplusa.pl

Polkomtel S.A. 

Projekt „Miasto Plusa” 

przygotowany przy współpracy Matrix.pl 

Miasto marzeń 


„Miasto Plusa” to nowatorski, multimedialny projekt wirtualnego miasta, przygotowany jako wyjątkowy prezent na gwiazdkę i nowe milenium przez sieć Plus GSM dla jej wszystkich abonentów. Każdy użytkownik sieci mający dostęp do Internetu może zostać „mieszkańcem” tego szczególnego miejsca.
Do końca br. abonenci otrzymają wraz z „Magazynem Plus GSM” świąteczny upominek: kupony rabatowe i płytę CD ze specjalną aplikacją zawierającą bogatą grafikę Miasta Plusa, która ułatwia połączenie się z nim bez potrzeby korzystania z szybkiego łącza. Oprócz tego na płycie znajduje się prezentacja multimedialna Polkomtel S.A. oraz kolędy Zbigniewa Preisnera. 
Płyta będzie także wręczana w prezencie osobom, które do końca grudnia br. kupią telefon wraz z aktywacją w sieci Plus GSM lub nabędą zestaw SIMPLUS. 

Co to jest Miasto Plusa? 

„Miasto Plusa” to pierwszy projekt tego typu w Polsce i jeden z niewielu na świecie. Stworzono go przy wykorzystaniu nowoczesnych, popularnych technologii, zastosowanych jednak w sposób niekonwencjonalny. Miasto Plusa, stanowiąc alegorię życia w prawdziwym mieście, jest miejscem, gdzie usługi i rozrywka są oferowane w sposób atrakcyjny i przystępny, odpowiadający potrzebom użytkowników sieci Plus GSM. 
Miasto Plusa tworzą cztery różniące się funkcjonalnie dzielnice: Dzielnica Mieszkaniowa, Dzielnica Handlowa, Dzielnica Rozrywki i Centrum.
Dzielnica Mieszkaniowa - Aby w niej zamieszkać, należy wybrać dowolną lokalizację (koło Młyna, koło Dębu, koło Mostu, koło Wieży, koło Wzgórza, koło Pomnika, koło Łuku Triumfalnego, koło Fontanny) i na wolnej działce postawić dom marzeń (można określić preferowany typ domu i jego wykończenie). Każdy abonent sieci Plus GSM może posiadać w mieście tylko jeden dom, ale jeśli się nim znudzi, ma możliwość wybudować nowy. 
Dzielnica Handlowa - Tu można odwiedzić sklepy i salony sprzedaży oraz zapoznać się z atrakcyjną ofertą promocyjną przygotowaną specjalnie dla mieszkańców. 
Dzielnica Rozrywki - Jak sama nazwa wskazuje, jest to miejsce, gdzie można miło spędzić czas. Są tu gry komputerowe i multimedialne akcesoria (wygaszacze, tapety), a także Centrum SMS, skąd wysyła się krótkie wiadomości tekstowe SMS. Tutejsza Kawiarenka (chat) integruje społeczność – służy wymianie opinii, każdy stolik to inny temat rozmowy. 
Centrum - To ważne miejsce, szczególnie dla osób, które trafiły do Miasta po raz pierwszy. W Centrum znajduje się Ratusz, budynek Pomocy Technicznej (odpowiedzi na pytania „Co zrobić w przypadku problemu..."), Informacja Turystyczna i Plac Centralny, chętnie odwiedzany przez Mieszkańców i Turystów - można na nim porozmawiać praktycznie na każdy temat, zarówno z mieszkańcami, jak i ze zwiedzającymi Miasto. 
W Mieście mogą przebywać Mieszkańcy (zarejestrowani abonenci Plus GSM lub użytkownicy SIMPLUS) oraz Turyści (wszyscy pozostali). Możliwości Turystów są ograniczone: mogą spacerować po Mieście, oglądać oferty handlowe, korzystać (w węższym zakresie) z Dzielnicy Rozrywki i porozmawiać z innymi na Placu Centralnym. Nie mogą natomiast korzystać z ofert specjalnych przeznaczonych dla Mieszkańców, nie mają prawa do budowy domu i dostępu do rozmów prowadzonych w Kawiarni. 
W Mieście wędruje się pieszo lub korzysta z taksówki, dzięki której można szybko znaleźć się w wybranym miejscu. Poruszanie się po nim ułatwia książka adresowa i notes, dostępny tylko dla Mieszkańców, służący do zapisywania adresów. 

Plany rozwoju Miasta Plusa 


W obecnej fazie rozwoju projektu „Miasto Plusa” są dostępne funkcje związane z komunikacją między jego mieszkańcami: chat i system wewnętrznej poczty Miasta. W przyszłości uruchomione zostaną dalsze funkcje informacyjne Miasta, takie jak:

  •  dostarczanie informacji do wirtualnych domów, 

  • skrzynki e-mail (integracja z usługą Plusnet), 

  • serwisy tematyczne, dotyczące np. telefonii komórkowej. 

Rozwój Miasta Plusa będzie również związany z włączaniem nowych i poszerzaniem ofert dotychczasowych partnerów tego projektu. Planowane jest także zaoferowanie w najbliższym czasie większej liczby upominków interaktywnych (takich jak tapety, wygaszacze ekranów, gry). Rozwój Miasta przewiduje też jego stopniową integrację z programem lojalnościowym 5 Plus. W dalszej przyszłości może się ono stać platformą do prowadzenia działalności biznesowej, czemu służyć będzie powstanie nowej, piątej dzielnicy – Dzielnicy Biznesu. 

Partnerzy Miasta Plusa 

Do udziału w projekcie Polkomtel S.A. zaprasza licznych partnerów, dzięki czemu Mieszkańcy Miasta Plusa mają możliwość nabycia towarów i usług po bardzo atrakcyjnych cenach. 
Jak dotąd w projekcie uczestniczą przedstawiciele następujących branż: 

  • turystyka - TUI 

  • sprzęt komputerowy - IBM 

  • branża jubilerska – W. KRUK 

  • gry komputerowe IM GROUP 

  • branża wydawnicza – Prószyński i S-ka 

Wkrótce oferta zostanie poszerzona o kolejne branże.

Opinie:

Opinie archiwalne (31):

Komentuj

Komentarze / 31

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: