Popularność chmury Microsoft poszybowała w górę - z Teams korzysta 44 mln osób

Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
Popularność chmury Microsoft poszybowała w górę

Microsoft pochwalił się wzrostem popularności swoich usług w chmurze. Na obszarach, w których obowiązuje ograniczenie poruszania się mieszkańców użycie usług chmurowych Microsoft urosło o 775%.

Z usługi Teams korzysta dziennie ponad 44 mln osób. Ci użytkownicy wygenerowali w sumie 900 mln spotkań i minut połączeń głosowych w ciągu jednego tylko tygodnia.

Usługa Windows Virtual Desktop urosła trzykrotnie.

Microsoft podaje, że największy priorytet na zachowanie stabilnych usług obejmuje służbę zdrowia i inne służby odpowiadające za nasze bezpieczeństwo. Aby zapewnić odpowiednią jakość usług Microsoft wprowadza zmiany/limity w swoich darmowych ofertach dla nowych klientów.

Microsoft twierdzi, że na razie nie zanotował żadnych poważnych awarii swojej chmury. Microsoft prowadzi także rozmowy z operatorami, którzy zgłaszają potrzebę obniżania jakości połączeń wideo.

Z naszych informacji wynika, że polski oddział cały czas dokupuje dodatkowe przepustowości do swoich zasobów chmurowych. Z Microsoft Teams korzystają duże firmy, ale także szkoły i polskie przedszkola. Teams jest także popularną platformą w czasie wirtualnych spotkań prywatnych.

Microsoft podał także, że liczba osób, która z aplikacji Skype korzysta codziennie wynosi 40 milionów, co oznacza wzrost o 70 proc. w ciągu miesiąca. Liczba minut rozmów przez Skype’a z miesiąca na miesiąc wzrosła o 220 proc.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: