Ministerstwo Infrastruktury i URTiP lubią TP

Newsy
Żródło: Gazeta Wyborcza
Opinie: 17

W wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" na temat dotychczas nieudanej liberalizacji rynku usług połączeń międzynarodowych wiceminister infrastruktury Krzysztof Hellerem winą za obecne opóźnienia w liberalizacji obarczył byłego prezesa URTIP Kazimierza Ferenca. Według ministra współpraca z Ferencem: "nie była efektywna. Brakowało jego aktywnego zaangażowania. Nie miałem od niego informacji o pracach na temat prac nad liberalizacją telefonii międzynarodowej. Potem URTiP przechodził poważne zmiany strukturalne i kadrowe. Dopiero w połowie roku wszystko nabrało rozpędu."

Minister obarcza winą URTiP, choć sam otrzymał już w sierpniu informację ze strony Telekomunikacji Polskiej, że procedury techniczne są długotrwałe i firma może nie zdążyć się przygotować na 100 proc.

Heller nie oskarża TP o złą wolę przy procesie liberalizacji. Mówi: "Rozumiem decydentów TP SA, że chcieli mieć dokument mający moc prawną, gdyż nie mogą podejmować decyzji, których skutki liczone będą w wielu milionach złotych na podstawie projektów."

Również URTiP jest wyrozumiały dla operatora. Jeden z jego przedstawicieli powiedział Gazecie Wyborczej o postępach przy uwalnianiu rynku wprost: "A po co się tak spieszyć? Pośpiech jest wskazany tylko przy łapaniu pcheł".

Ministerstwo nie zamierza przeprowadzić oddzielnej kontroli TP dotyczącej prawdziwości założeń przy ustalaniu harmonogramu liberalizacji, ale popiera taki pomysł: "To są już kompetencje URTiP. Oczywiście, uważam, że taka kontrola by nie zaszkodziła. Pomogłaby wyjaśnić, czy jest jakaś obstrukcja ze strony TP SA. Może firma wyolbrzymia problem i harmonogram może zostać przyspieszony."

Heller zadeklarował, że do końca roku chce umożliwić korzystania z usług konkurencyjnych operatorów bez zawierania umów do połowy tego roku.

Opinie:

Opinie archiwalne (17):

Komentuj

Komentarze / 17

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  JarekM pisze: 2003-01-31 09:07
  NIe ma to jak zrzucić winę na poprzednika. Teraz p.Heller może się wykazać ale jak przypuszczam nie pospieszy kolesi. Nie będzie też ich kontrolować. Solidarność koleżeńska.
  0
 • Users Avatars Mini
  miken pisze: 2003-01-31 10:01
  tak... zalezy tez kto tu komu placi... tzn dofinansowuje tzn wspiera... no jakby nie bylo ten niby cichy lobbing tlekomunikacyjny to wielka kasa i duuuuzo posad dla biednych panow ministrow ktorym nie wyszlo chociaz tak sie starali... juz im wspolczuje... No ale ja nie wiem o co tu sie klucic przeciez wiadomo ze TP S.A. gdyby tylko mogla to by zaraz wszystkich na rynek wpuscila... wystarczy spojrzec na polaczenie miedzystrefowe NOM jest Netia jest... jest i kilka innych... i to ju jest konkurencja nieprawdaz?? To co ze trzeba podpisywac umowy i TP S.A. robi wielkie problemy z przyjeciem stosownych dokumentow i jakby mogli to wieszkancom Szczecina zaproponowalaby skladanie dokumentow w przyjaznych BOA na w Zakopanem albo Bielsku-Bialej zeby pomoc oczywiscie... czego sie nie robi dla klienta... KTORY JEST CHAMSKI I DEBILNY BO CHCE PLACIC MNIEJ JEDYNEJ SLUSZNEJ FIRMIE TLEKOMUNIKACYJNEJ...
  0
 • Users Avatars Mini
  PZ pisze: 2003-01-31 10:56
  Też "lubię" telekpinę ... Pozdrawiam ;-)
  0
 • Users Avatars Mini
  _CISCO_ pisze: 2003-01-31 10:57
  **PZ** tepsa da się lubić :P
  0
 • Users Avatars Mini
  louis pisze: 2003-01-31 11:11
  Czy mi sie wydaje czy Telekomuna kpi z nas wszystkich?? A wypowiedzi sprzedajnych ministrow to juz przegiecie. Bo TPSA jest dobra, chce konkurencji,ale to wszystko b.skomplikowane,ale wszystko dla klijenta bedzie robione.... A niech sk...syny blokuja, w koncu liberalizacja nadejdzie i bedziemy miec konkurencje a wtedy za ta bute i hamstwo wiekszosc wybierze prefiks konkurencji byle nie dac zlodziejom zarobic!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  Kan pisze: 2003-01-31 11:14
  PZ***popieram,ale nie mam możliwości się z nią rozstać:( może ta oferta Plusa ze strefą mi pozwoli na rozwód,ani Netia,ani Dialog niestety nie są zainteresowani moimi rachunkami;)Pozdrawiam
  0
 • Users Avatars Mini
  CiepliX pisze: 2003-01-31 11:31
  Moi drodzy - załuję ze w sejmie i budynkach rządowych dostawcą netu nie jest tpsa... - najlepiej neostrada. Jak by panom osłom wywalało dzien w dzien net to inaczej do sprawy by podeszli...
  0
 • Users Avatars Mini
  Kan pisze: 2003-01-31 11:42
  "A po co się tak spieszyć? Pośpiech jest wskazany tylko przy łapaniu pcheł". fakt ciepłe miejsce w URTiP po co wysilać swój mózg by coś zaradzić lepiej się nie wychylać zza biurka bo mogą usunąć.Ja za takie powiedzenie już bym mu dał list żelazny,by nigdzie nie dostał pracy.Przecierz,to jego z.....y obowiązek,by coś zrobić w tej sprawie i to pilnie,bo czas minął 1 stycznia 2003r.
  0
 • Users Avatars Mini
  miken pisze: 2003-01-31 11:45
  no prosze sami z ich uslug nie korzystaja a nam kaza... chamstwo... debile! Dorwac sie do koryta i wyrwac co sie da... @##$%$^%^#$!!! Ten jest dobry kto w lape da a lepszy ten kto da wiecej... to jest wlasnie elita ktora nami rzadzi... niby mamy klopoty finansowe... i na nic nie ma kasy... a ciekawe skad sie wziela kasa na to zeby Miller przelecial sie F16... hmmm... no tak ale przeciez kasy nie ma dla tych ktorzy placa podatki... ktore elita (czyt. klita) nam narzuca... ja w tym kraju juz nie wytrzymuje... kazdy jest cudny i slodki do wyborow a pozniej i tak chroni swoich sponsorow...
  0
 • Users Avatars Mini
  bluetooth pisze: 2003-01-31 14:30
  nie ma to jak zrzucić wszystko na Ferenca - jego nikt o to nie zapyta...
  0
 • Users Avatars Mini
  ar2niu pisze: 2003-01-31 15:25
  Gdzie się nie obejrzę, to widzę "folwark zwierzęcy" jako żywy. Heller też poudaje, że coś robi, a potem niech się bujają następcy. I tak w kółko. ech...
  0
 • Users Avatars Mini
  walwil pisze: 2003-01-31 23:15
  Już było bardzo wiele przykładów jak Telekomuna kpi sobie z prawa i ma gdzieś 10 mln abonentów, którzy są skazani na jej wyzysk, ech duzo by gadać. A nasi decydenci nie widzą, że monopol Telekomuny pcha nasz kraj w odchłań zacofania telekomunikacyjnego dla nich ważne są tylko własne profity jakie im zapewnia. Niesamowite jak można być tak tempym i pazernym.
  0
 • Users Avatars Mini
  marnet pisze: 2003-02-01 03:07
  Wrzyscy się obwiniają i nic z tego nie wynika...
  0
 • Users Avatars Mini
  rodrzer_przemysl pisze: 2003-02-01 08:22
  poprostu swoi lubia swoich, bo trudno aby "znajomym" nie pomoc i przy okazji na tym zarobic :)
  0
 • Users Avatars Mini
  9876 pisze: 2003-02-01 15:32
  przecież to jedna wielka zgraja kolesi, jeden drugiego zawsze bedzie wspierał. wywalą go z jednego stołka to pójdą kreść na innym stołku. a co to telekomuny to chyba już powiniśmy to zostawiac bez komentarza
  0
 • Users Avatars Mini
  ghostdog pisze: 2003-02-03 17:39
  A ja nie lubie!!!!!!
  0
 • Users Avatars Mini
  lm pisze: 2003-02-08 01:03
  co tu komentowac szkoda cieplej wody
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: