Mobile Experts uczestniczy w projekcie Narodowego Spisu Powszechnego

Newsy
Żródło: Mobile Experts
Opinie: 0

Firma Mobile Experts dostarczyła specjalistyczne oprogramowanie, które jest wykorzystywane w terminalach mobilnych używanych przez rachmistrzów podczas Narodowego Spisu Powszechnego.

Mobile Experts podjął współpracę z konsorcjum PTK Centertel – Sygnity – TP w związku z realizacją Narodowego Spisu Powszechnego. Firma była odpowiedzialna za opracowanie oraz wdrożenie kompleksowych rozwiązań systemu komunikacji oraz transmisji danych umożliwiającego zabezpieczenie danych zbieranych podczas Spisu. Na potrzeby projektu 24 000 mobilnych terminali wyposażonych zostało w oprogramowanie, które odpowiada za kontrolę i bezpieczeństwo:

meGina – oprogramowanie odpowiadające za kontrolę dostępu do terminali HTC używanych przez rachmistrzów. System wymusza na użytkowniku próbującym uzyskać dostęp do urządzenia, uwierzytelnienie przy wykorzystaniu osobistego certyfikatu rachmistrza. Dzięki temu dostęp do urządzenia otrzymują tylko uprawnieni użytkownicy znający hasło do swojego certyfikatu, a proces logowania gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa poprzez użycie specjalnego oprogramowania kryptograficznego dostarczonego w ramach tego projektu przez Mobile Experts, zainstalowanego na kartach SIM i terminalach.

mPKI – mobilna platforma infrastruktury klucza publicznego udostępnia szeroko stosowane rozwiązania podpisu elektronicznego poprzez kanał mobilny. Dzięki zaawansowanym algorytmom kryptograficznym przesyłane dokumenty można zaszyfrować tak, że będą one dostępne jedynie dla uprawnionych osób w GUSie.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: