8 mln pobrań aplikacji mObywatel

Newsy
Opinie: 0
8 mln pobrań aplikacji mObywatel

Statystyki e-usług publicznych w czerwcu 2022 r. potwierdzają, że Polacy z każdym miesiącem coraz chętniej korzystają z załatwiania swoich spraw w formie on-line. W sumie od początku roku założono ponad 1,5 mln Profili Zaufanych. Jest już ponad 8 mln pobrań aplikacji mObywatel.

Od początku roku założono w sumie ponad 1,5 mln profili zaufanych, z czego w czerwcu 134 014. Najwięcej profili zaufanych zakładano przez internet, aż 48% zgłoszeń zostało potwierdzonych przez bankowość elektroniczną, osobiście w punktach potwierdzających  41 %. 

Pismo ogólne – to jedna z usług, która cieszy się największą popularnością. W czerwcu złożono ponad 200 tys. (208 794) pism ogólnych. Pismem ogólnym do urzędu można: zadać pytanie, napisać wyjaśnienie, złożyć zażalenie, żądanie, podanie lub wniosek. Za jego pomocą można uzupełnić wcześniej złożony wniosek lub przekazać dokument, zaproszenie na wydarzenie lub petycję do urzędu. Najwięcej tego typu pism do rzędu trafiło 8 czerwca – 12 290.

Odpis aktu stanu cywilnego – w czerwcu Polacy złożyli 21 361wniosków o odpis aktu cywilnego. Z czego 20 czerwca do urzędów trafiło ich najwięcej – 1 132 pism. W sumie od momentu uruchomienia usługi skorzystano z niej  ponad 757 tys. razy. Wniosek o odpis aktu stanu cywilnego, można złożyć - Uzyskaj odpis aktu stanu cywilnego.

Narodziny dziecka – to jedna z najchętniej wybieranych e-usług w naszym kraju. W czerwcu zarejestrowano 11 682 dzieci, właśnie w tej formie. Najwięcej dzieci zgłoszonych zostało 13 czerwca - 651.

Utrata dowodu osobistego – na stabilnym poziomie. Z możliwości zgłoszenia utraty dowodu osobistego skorzystało w czerwcu 4 297 obywateli. A od początku roku zrobiło to 26 tys. osób.

Usługi meldunkowe – w czerwcu 14 513 osób skorzystało z możliwości zameldowania/wymeldowania się on-line. Jest to jedna z e-usług, która od wielu miesięcy utrzymuje się na stałym poziomie.

Zbycie/nabycie pojazdu - w czerwcu wysłano 72 101 cyfrowych zgłoszeń zbycia/nabycia pojazdu. Usługa osiągnęła wysoką popularność na początku 2021 r., i od tego czasu w każdym miesiącu składanych jest ponad 70 tys. podań. Najwięcej wniosków – 4152 zostało złożonych 6 czerwca.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: