Jest rządowa aplikacja do kontroli smartfonów dzieci

Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
Jest rządowa aplikacja do kontroli smartfonów dzieci

NASK udostępnił w sklepie Google PLAY pierwszą wersję aplikacji mOchrona. Umożliwia ona ustalanie reguł dotyczących korzystania z internetu i używanych aplikacji oraz daje dostęp do informacji o aktywności dziecka na urządzeniu.

 

Bezpłatna aplikacja działa poprzez sparowanie urządzenia rodzica z urządzeniem dziecka.

 

Aplikacja ma chronić dzieci przed szkodliwymi treściami i nadużywaniem urządzeń cyfrowych.

 

W mOchronie można wybrać kategorie stron i aplikacji, do których dziecko nie powinno mieć dostępu, a także ustalać wśród nich wyjątki.

 

Dzięki aplikacji:

 

• Pozwolisz na uruchomienie poszczególnych gier i aplikacji, a także sprawdzisz, ile czasu dziecko spędza na korzystaniu z każdej z nich.

• Zaznaczysz, które kategorie stron nie powinny być dostępne na urządzeniu Twojego dziecka, a jeśli chcesz – uwzględnisz wśród nich wyjątki.

• Ustalisz reguły dostępu do mediów społecznościowych i sprawdzisz, jak długo dziecko z nich korzysta.

• Zobaczysz, jakie filmy dziecko ogląda na YouTubie.

• Uchronisz dziecko przed zetknięciem się ze szkodliwymi treściami już na etapie korzystania z wyszukiwarki internetowej.

 

W aplikacji możesz również zobaczyć szczegółowe informacje na temat aktywności dziecka w internecie. mOchrona będzie generowała statystyki i raporty, jeśli tylko wyrazisz zgodę na zbieranie potrzebnych danych (to opcjonalne, nie musisz tego robić).

 

A co jeśli dziecko będzie chciało skorzystać ze strony lub aplikacji, do której nie ma dostępu? Wtedy wyśle Ci prośbę o jego udzielenie – możesz ją zaakceptować lub odrzucić. Do dyspozycji macie również komunikator, za pomocą którego wymienicie wiadomości tekstowe.

 

Dodatkową funkcją jest przycisk S.O.S. – dziecko może z niego skorzystać, jeśli cokolwiek w sieci wzbudzi jego niepokój. Dostaniesz wtedy odpowiednie powiadomienie.

 

Aplikacja powstała w ramach programu Ogólnopolska Sieć Edukacyjna (OSE), który jest realizowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK pod nadzorem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i wspófinansowany z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC) na lata 2014–2020. OSE to program publicznej sieci telekomunikacyjnej, dającej szkołom w całej Polsce możliwość podłączenia szybkiego, bezpłatnego i bezpiecznego internetu.

 

Jak pobrać aplikację mOchrona?

mOchrona dostępna jest bezpłatnie w oficjalnych sklepach z aplikacjami:

 

  • na urządzenie z systemem Android – ze sklepu Google Play,
  • na urządzenie z systemem iOS – ze sklepu App Store,
  • na urządzenie z systemem HarmonyOS – ze sklepu AppGallery,
  • na urządzenie z systemem Windows – tutaj: https://rodzic-mochrona.ose.gov.pl/pobierz

 

Możesz również założyć konto rodzica i zarządzać dostępami dziecka za pośrednictwem wersji webowej aplikacji dostępnej pod adresem: rodzic-mochrona.ose.gov.pl.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: