Moja W@P Idea

Newsy
Żródło: Idea
Opinie: 2
Opinie: 2

Moja W@P Idea to spersonalizowany serwis WAP, indywidualnie dostosowany przez użytkownika do jego potrzeb. Serwis zostaje uruchomiony 4 czerwca 2001 roku. By skorzystać z serwisu "Moja WAP Idea" należy zarejestrować się poprzez swój telefon WAP. Do tego celu wystarczy wejść na stronę wap.idea.pl. Hasło potrzebne do zalogowania się do serwisu "Moja WAP Idea" poprzez stronę www zostanie wysłane SMS-em przy pierwszym wejściu poprzez telefon WAP do serwisu http://wap.idea.pl)/ http://wap.idea.pl. Personalizację można wykonywać poprzez telefon WAP oraz poprzez stronę www.

Personalizacja poprzez WWW
Po wejściu na stronę, jeśli użytkownik jest już zarejestrowany w serwisie i zna swoje hasło, powinien kliknąć na "LOGOWANIE", system poprosi o podanie numeru telefonu i hasła. Jeśli użytkownik jeszcze nie zarejestrował się, powinien wejść poprzez telefon WAP do serwisu WAP Idea. System wyśle SMS-em do użytkownika hasło. Dla zapominalskich na www występuje opcja "PRZYPOMNIENIE HASŁA".
Po zalogowaniu się na stronie personalizacyjnej serwisu, użytkownik może:

  • stworzyć swój własny zestaw linków/serwisów WAP dostosowany do jego potrzeb, stworzyć strukturę tych serwisów i dowolnie zmieniać ich nazwy

  • dodać serwisy z Katalogu, jak również dodać link do znanego adresu

  • zmieniać tekst powitalny

  • zmienić hasło dostępu do "Moja WAP Idea"

  • ustawić przypomnienia SMS poprzez "Powiadomienia SMS-owe"

Personalizacja poprzez telefon WAP
Użytkownik wchodząc pierwszy raz do serwisu WAP, otrzyma hasło SMS-em.
Tak jak i poprzez stronę WWW, użytkownik może poprzez telefon WAP:

  • stworzyć swój własny zestaw linków/serwisów WAP, ich strukturę i dowolnie zmieniać ich nazwy - jednym słowem oznacza to, iż w menu Moja WAP Idea użytkownik będzie miał stworzony swój własny zestaw serwisów

  • zmieniać tekst powitalny

  • dodać serwisy z Katalogu, jak również dodać link do znanego adresu

  • zmienić hasło dostępu do "Moja WAP Idea"

  • ustawić przypomnienia SMS poprzez "Powiadomienia SMS-owe"

Większość operacji jest wykonywana poprzez użycie klawisza funkcyjnego w telefonach Options/Opcje".

UWAGA: użytkownicy, którzy do dnia 1 czerwca 2001 mieli ustawione własne linki na poziomie WAP Idea - Moja Strona - mają zmigrowane wszystkie własne linki do nowego serwisu, tj. do "Moja WAP Idea"

W menu "Ustawienia" użytkownik może zmienić ustawienia swojego konta "Moja WAP Idea", tj. zmieniać powitania, hasło dostępowe oraz ustawiać "powiadomienia SMS".
Powiadomienie SMS - polega na wpisywaniu informacji ( z poziomu telefonu WAP bądź www), która ma być wysłana SMS-em do użytkownika serwisu konkretnego dnia i o konkretnej godzinie.

Polska Telefonia Komórkowa Centertel jako operator dwuzakresowej sieci Idea (GSM 900/1800) wdrożyła handlowo usługę W@P IDEA w kwietniu 2000 r. Do tej pory w sieci Idea sprzedano blisko 800.000 telefonów wyposażonych w przeglądarkę WAP, co stanowi 40% wszystkich terminali w sieci Idea. Blisko połowa z nich korzysta obecnie z przeglądarki WAP w telefonie, a dochód z transmisji danych (DATA) zaczyna być także widoczny w przychodach firmy. "Obserwowaliśmy, że barierą rozwoju WAP w Polsce dla jego użytkowników jest z pewnością jego cena i dlatego zdecydowaliśmy się ją obniżyć w tak znaczny sposób - mówi Marek Józefiak, prezes zarządu PTK Centertel - Uważam, że wprowadzona obecnie nowa opłata za korzystanie z W@P Idea (trzykrotnie tańsza od dotyczczasowej!) oraz nowa spersonalizowana oferta MOJA W@P IDEA z pewnością przyczyni się do rozwoju w Polsce idei mobilnego Internetu".

Opinie:

Opinie archiwalne (2):

Komentuj

Komentarze / 2

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: