(4/7) Tydzień z Moto Mods - długa wycieczka rowerowa do lasu z Incipio offGRID

Akcje partnerskie
Opinie: 0
Opinie: 0

Akcja partnerska

Długa wycieczka rowerowa do lasu z Incipio offGRID

Smartfony są albo smukłe albo długo działają na baterii. Rzecz w tym, że scenariusze użycia telefonu są różne. Będąc w mieście, przemieszczając się z domu do biura lub szkoły, wolimy smukły telefon. Kiedy jednak wybieram się na dłużą wycieczkę, większa bateria jest priorytetem. Lenovo jako pierwszy producent zaoferował użytkownikom możliwość fizycznego dopasowania telefonu do planu danego dnia. Użytkownik ma wybór i może go dokonać bez kompromisów w jakości wykonania lub pogorszenia wygody, jaka wiąże się z tradycyjnym powerbankiem.

Super smukły na co dzień

Moto Z to najsmuklejszy smartfon na rynku. Ma zaledwie 5,2 mm grubości. Dzięki temu zarówno wygląda rewelacyjnie, jak i świetnie pasuje do kieszeni stylowej koszuli, czy spodni. W codziennym użytkowaniu niewielka grubość to rozwiązanie optymalne i eleganckie za razem. Równie istotna jest niska waga 136 gramów, która w przypadku urządzenia o przekątnej 5,5 cala jest świetnym wynikiem. Ten telefon po prostu świetnie się prezentuje.

Istotnym elementem zestawu jest także super szybka ładowarka o mocy 15W. Pozwala ona napełnić ponad połowę baterii w zaledwie pół godziny. Wystarczy jedynie chwila, aby upewnić się, że Moto Z jest naładowany i gotowy do wyjścia na miasto. Takie elementy odgrywają kluczową rolę w użytkowaniu telefonu na co dzień.

Gdy ruszamy za miasto

Jeżeli wybieramy się na długą wycieczkę do lasu lub górski trekking to gniazdka z prądem tam nie znajdziemy na pewno. W takiej sytuacji do działania wkraczają Moto Mods, a zwłaszcza jeden z nich - Incipio offGRID. Incipio offGRID to dodatkowy akumulator, podłączany magnetycznie do tyłu smartfonów Lenovo kompatybilnych z Moto Mods. Incipio ma pojemność 2220 mAh, co razem z wbudowaną w telefon baterią 2600 mAh daje w sumie aż 4820 mAh – znacznie więcej niż mają do zaaferowania inne smartfony, nawet te grubsze i cięższe od Moto Z. Razem z podłączoną baterią możemy być pewni, że prądu nam na długiej wycieczce nie zabraknie.

Zalety Incipio offGRID

Zalety dodatkowej baterii w postaci Moto Mods, to nie tylko dłuższy czas działania. To przede wszystkim wygoda i niezawodność, której nie dają inne rozwiązania.

Incipio offGRID łączy się z telefonem magnetycznie. Podłączenie i zdjęcie dodatkowej baterii będzie równie solidne i wygodne pierwszego dnia użytkowania, jak i po upływie dłuższego czasu, czy nawet po przesiadce z Moto Z na następcę, który również z Moto Mods będzie kompatybilny.

Moto Z z podłączonym Incipio offGRID wciąż nie przekracza wymiarów standardowego smartfona. Bez problemu mieści się w kieszeni czy dłoni. Zaokrąglone krawędzie sprawiają, że telefon dobrze leży w ręku i w dalszym ciągu można się nim komfortowo posługiwać. W przypadku zwykłego powerbanka wyjątkowo irytujące są plączące się kable oraz konieczność trzymania telefonu i powerbanka tak, aby nie porysowały się wzajemnie będąc w jednej kieszeni. W przypadku wymiennej baterii konieczne jest wyłączenie telefonu i rozebranie obudowy, co w warunkach leśnej wycieczki może być utrudnione.

W przypadku Moto Mods żaden z tych problemów nie występuje. Kabli nie ma, a dodatkowa bateria stanowi z telefonem zwartą całość. Incipio offGRID można podłączyć w każdym momencie bez wyłączania telefonu, nawet w trakcie prowadzenia rozmowy telefonicznej, gdy okaże się, że wbudowana bateria jest bliska rozładowania. Ekstremalni podróżnicy, którzy całe dnie spędzają w dzikich ostępach bez elektryczności mogą zapatrzyć się nawet w kilka sztuk Incipio offGRID i podmieniać je w dowolnym momencie, bez konieczności restartu telefonu.

Ponieważ nikt nie chce nosić przy sobie kolejnej ładowarki i pamiętać o ładowaniu jeszcze jednego urządzenia, Moto Mods nie ma osobnego gniazda do ładowania. Po założeniu na telefon i podłączeniu go do ładowarki, smartfon zostanie w pierwszej kolejności naładowany do pełna, a zaraz po nim dodatkowy akumulator. Rano obie baterie będą pełne i gotowe do pracy, bez dodatkowego udziału użytkownika, bez drugiej ładowarki czy przełączania kabli. Jedno gniazdko elektryczne, jedna szybka ładowarka, ale dwie naładowane baterie – to naprawdę proste.

Przy okazji Moto Mods spełnia rolę etui. Gumowana powierzchnia z antypoślizgową fakturą nadaje Moto Z wygląd urządzenia przystosowanego do pracy w terenie. Smartfon nie wyślizgnie się z ręki, nawet gdy sprawdzamy trasę podczas marszu w trudnym terenie.

Dodatkowe tryby pracy

Jeśli bateria telefonu jest pełna i dodatkowo jest zapas energii w Moto Mods, na ikonie baterii u góry ekranu będzie widniał znak plusa. Po podłączeniu Incipio offGRID stopień naładowania dodatkowej baterii można  sprawdzić niezależnie od stopnia naładowania baterii telefonu. Aby go podejrzeć wystarczy rozwinąć górną belkę i zerknąć na powiadomienia.

Po dotknięciu karty z informacją o stopniu naładowania Incipio offGRID można przełączyć tryb pracy Moto Mods na jeden z dwóch dostępnych. W domyślnym trybie Moto Mods utrzymuje baterię telefonu naładowaną do 100%. Wówczas mamy pewność, że po odłączeniu Moto Mods telefon będzie działał najdłużej i w każdej chwili na taki krok możemy się zdecydować. Jest to optymalne rozwiązanie, gdy jedynie chcemy podładować telefon do pełna, odłączyć Moto Mods i znów cieszyć się najsmuklejszym smartfonem na rynku.

W drugim trybie Moto Mods będzie ładował baterię telefonu do 80%. Ponieważ ładowanie baterii do pełna wymaga więcej energii, to rozwiązanie jest bardziej oszczędne i  zapewnia dłuższe działanie. Lepiej sprawdzi się podczas długiej leśnej wycieczki, kiedy smukłość telefonu nie jest priorytetem, gdy korzystamy z GPS, robimy dużo zdjęć oraz filmów i zależy nam na jak najdłuższym, optymalnym działaniu, a dodatkowe etui jest nam na rękę. Na ładowanie i odłączenie Moto Mods przyjdzie czas po powrocie do domu.

Świetny patent na długie wyprawy

Dodatkowa bateria w postaci Moto Mods to jedyne rozwiązanie, które pozwala pogodzić prestiż najsmuklejszego smartfona na rynku, z bezkompromisowym czasem działania na baterii na długiej wycieczce - bez kabli, bez wymieniania baterii w telefonie, bez wyłączania urządzenia oraz bez dodatkowej ładowarki potrzebnej w przypadku zwykłego powerbanka. Dodatkowe ogniwo przyda nam się podczas fotografowania i nawigowania po leśnych zakątkach.

 

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: