Motorola buduje sieć GSM/GPRS w Azji.

Newsy
Żródło: Motorola
Opinie: 21

Motorola zawarła umowę o wartości 44 milionów USD z Telekom Cellular Sdn. Bhd. w Malezji (nazwa handlowa TM Touch) na dostawę urządzeń infrastruktury GSM 1800 i pakietowej transmisji danych GPRS. Umowa zawarta na okres 3 lat przewiduje, że Motorola zapewni sprzęt do realizacji połączeń radiowych oraz usługi instalacyjne i integracyjne, umożliwiające rozbudowę sieci GSM w Malezji zarządzanej przez TM Touch. Sprzęt Motoroli zostanie zainstalowany w dwóch regionach we wschodniej Malezji. 
Umowa przewiduje również dostawę oprogramowania i oprzyrządowania umożliwiającego TM Touch przejście z obecnie stosowanej technologii opartej na GSM drugiej generacji do GPRS 2,5 G. 
Telekom Cellular Sdn Bhd stanowi własność Telekom Malaysia Berhad i jest operatorem cyfrowej sieci telefonii komórkowej o nazwie TMTOUCH. Sieć działa w oparciu o standard GSM 1800.

 

Bharti Enterprises wybrała Motorolę na instalatora sieci cyfrowej telefonii komórkowej GSM wraz z pakietową transmisją danych GPRS w zachodnich Indiach. Umowa o wartości 70 milionów USD została zawarta na okres 3 lat.
Sieć obejmie zasięgiem gęsto zaludniony zachodni region Indii, w tym miasto Mombaj oraz stany Maharashtra i Gujarat. Przewiduje się, że pierwszy etap realizacji umowy zostanie zakończony na początku 2002 roku, kiedy sieć będzie mogła obsługiwać ok. miliona abonentów.
Bharti Enterprises, wiodący koncernem telekomunikacyjny na rynku indyjskim, po wygraniu czwartego przetargu na licencję telefonii komórkowej, Bharti jest największym operatorem telefonii komórkowej w Indiach, o zasięgu obejmującym 15 stanów i 700 milionów osób.

Opinie:

Opinie archiwalne (21):

Komentuj

Komentarze / 21

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: