Motorola dostawcą sieci łączności radiowej TETRA w Islandii

Newsy
Żródło: Motorola
Opinie: 26

Motorola podpisała umowę na wyłączne dostawy infrastruktury dla TETRA Iceland - operatora sieci TETRA w Islandii.

Istniejąca sieć łączności TETRA, należąca do TETRA Iceland, obejmuje dwa systemy TETRA, z których jeden jest systemem dostarczonym przez firmę Motorola. Infrastruktura firmy Motorola jest obecnie rozbudowywana celem zastąpienia drugiego systemu i stworzenia ogólnokrajowej sieci TETRA. Obecnie jedyną siecią łączności bezprzewodowej w Islandii o ogólnokrajowym zasięgu jest system NMT (Nordic Mobile Telephone), jeden z pierwszych systemów telefonii komórkowej. 

Nowa sieć TETRA, oprócz użytkowników z sektora bezpieczeństwa publicznego, zapewni także łączność użytkownikom reprezentującym przedsiębiorstwa użyteczności publicznej, zakłady przemysłowe, transport, turystykę, rybołówstwo oraz użytkownikom prywatnym zainteresowanym usługami telefonii bezprzewodowej o dużym zasięgu.

Nowy system TETRA, o nazwie handlowej Dimetra IP, jest oparty na protokole IP (Internet Protocol), co zapewnia bezpieczeństwo i funkcjonalność wymagane przez profesjonalnych użytkowników, dla których łączność radiowa jest narzędziem, od którego zależy bezpieczeństwo innych. Wykorzystując protokół IP sieć Dimetra IP umożliwia przesyłanie głosu i danych. Realizuje także wiele specjalizowanych funkcji, takich jak np. tzw. tranking lokalny, dzięki czemu nawet w przypadku odcięcia stacji bazowej TETRA od reszty systemu łączność może nadal być prowadzona lokalnie w sposób bezpieczny. Funkcjonalność zapewniana przez system Dimetra IP sprawi, że służby bezpieczeństwa publicznego Islandii otrzymają sieć łączności spełniającą ich wymagania. Zastąpienie istniejącego systemu TETRA systemem opartym na protokole IP będzie przeprowadzane stopniowo, co pozwoli uniknąć zakłóceń w pracy obecnych użytkowników, takich jak policja czy straż pożarna. 

Istniejący system TETRA w Islandii wykorzystywany jest obecnie przez ponad 1.300 użytkowników, od służb bezpieczeństwa publicznego po użytkowników prywatnych. Oczekuje się, że w nowym systemie liczba ta wzrośnie do 7.000 - 10.000 użytkowników i obejmie nowe jednostki policji, straży pożarnej, pogotowia ratunkowego oraz służb ratowniczych, jak również floty rybackie, przedsiębiorstwa transportowe oraz zlokalizowaną w Islandii dużą bazę NATO.

John Doughty, Wiceprezes i Dyrektor Generalny na region EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) w Sektorze Rozwiązań Komercyjnych, Rządowych i Przemysłowych (CGISS) firmy Motorola zauważa: "Decyzja o zostaniu udziałowcem TETRA Iceland potwierdza zaangażowanie Motoroli we wspieranie rozwoju i wdrażania standardu TETRA w Europie. Umożliwia to nam także zachowanie pozycji kluczowego partnera w kwestiach sieci łączności służb bezpieczeństwa publicznego oraz publicznych sieci łączności radiowej. Nowy system TETRA w Islandii zapewni ogólnokrajowy zasięg łączności TETRA, identyczny z zasięgiem systemu NMT."

Jón Pálsson, Dyrektor Zarządzający TETRA Iceland stwierdził: "Wierzymy, że w przeciągu kilku lat system TETRA będzie podstawowym systemem łączności islandzkich służb bezpieczeństwa publicznego, a także cyfrowej bezprzewodowej łączności telefonicznej w Islandii. Dla kraju mającego tak surowe warunki klimatyczne kwestią zasadniczą jest stworzenie bezpiecznego systemu łączności dla służb bezpieczeństwa publicznego, który jest także otwarty dla innych użytkowników . Współpraca z Motorolą umożliwi nam skorzystanie z technologii przyszłości i rozwinięcie naszego systemu do rozmiarów sieci ogólnokrajowej szybciej i w sposób bezpieczniejszy niż dotychczas."

Opinie:

Opinie archiwalne (26):

Komentuj

Komentarze / 26

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: