Motorola naśladuje Xelibri Siemensa

Newsy
Żródło: Motorola
Opinie: 18

Motorola oraz frog design, firma projektująca urządzenia cyfrowe - rozpoczęły w marcu współpracę w celu opracowania serii modnych urządzeń komunikacyjnych "do noszenia". Wspólny projekt ma łączyć technologię komputerów osobistych i łączności bezprzewodowej, żeby stworzyć serię przedmiotów eleganckich, intuicyjnych oraz atrakcyjnych pod względem formy i funkcjonalności.

Połączenie wyników badań nad ciągłym wykorzystaniem urządzeń mobilnych prowadzonych przez Media Lab Instytutu Technologii z Massachussets z zastosowaniem technologii Motoroli i frog design pozwoliło zaprezentować serię kompatybilnych, modułowych bezprzewodowych urządzeń, które mogą zapewnić niezrównany poziom interakcji z użytkownikiem. Każde urządzenie wyposażono w niezależne źródło zasilania, łącze Bluetooth oraz pamięć i zaprojektowano jako modny przedmiot codziennego użytku do noszenia.

Projekty urządzeń z tej rodziny, przygotowane do testów użytkowników, to:

WDA (Wearable Digital Assistant) - Cyfrowy organizer w postaci niewielkiego, łatwego do trzymania w dłoni urządzenia pełniącego m.in. funkcję pagera, radiotelefonu i telefonu komórkowego. Urządzenie jest pozbawione typowej klawiatury numerycznej - zamiast klawiatury ma system rozpoznawania poleceń wydawanych głosem i przechylany klawisz-kursor, jak w konsolach gier wideo. Jest również wyposażony w bardzo pojemną pamięć do przechowywania dźwięku i obrazów.

Wristable: Urządzenie naręczne, wyposażone w takie same funkcje i parametry techniczne jak WDA, ale zakładane na rękę jak bransoleta lub zegarek. Ma monochromatyczny wyświetlacz i obudowę wykonaną z plastiku oraz miękkiego tworzywa w miejscach kontaktu z nadgarstkiem.

Gogle: Urządzenie zintegrowane z oprawką stylowych, sportowych okularów. To urządzenie zawiera w sobie wyświetlacz, kamerę cyfrową, słuchawkę i mikrofon. Z powodu dość dużego poboru mocy zasilanie odbywa się poprzez elastyczny przewód wybiegający z tyłu do zewnętrznej baterii. Gogle pozwalają śledzić obraz z wyświetlacza o rozdzielczości 800x600 punktów i jednocześnie nie tracić kontaktu z otoczeniem.

Comport: Kombinacja słuchawki i mikrofonu - komunikuje się z WDA i Wristable.

Radio-button: bezprzewodowy interkom - guzik, który można założyć/doczepić do ubrania jako wyposażenie dodatkowe.

Digi-Cam: Miniaturowa kamera cyfrowa z klipsem do przyczepienia na ubranie. Przycisk zwalniający migawkę jest połączony z kamerą elastycznym przewodem; po zrobieniu zdjęcia obraz jest natychmiast przesyłany do WDA lub Wristable.

Intelli-pen :Pełni rolę inteligentnego długopisu z dwiema końcówkami: jedna to pisak atramentowy, druga to miękka, plastikowa końcówka, którą można używać na dowolnych powierzchniach. Z boku jest jeszcze wyświetlacz LCD wskazujący funkcje i służący do sprawdzenia, co zostało napisane. Używając końcówki z atramentem użytkownik może zapisać lub narysować coś na papierze zachowując atramentowy oryginał i jego cyfrową wersję w swojej pamięci. Zapamiętane dane mogą być w dowolnej chwili załadowane do WDA lub Wristable, skąd można je wysłać jako email. To samo dotyczy użycia końcówki plastikowej, za wyjątkiem pozostawienia atramentowego oryginału.

Opinie:

Opinie archiwalne (18):

Komentuj

Komentarze / 18

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: