Motorola nr 1

Newsy
Żródło: Motorola
Opinie: 1

Motorola na pierwszym miejscu pod względem dostaw układów scalonych na rynek sieciowy i systemów łączności , z wynikiem sprzedaży w wysokości 4 mld USD.
Nowy raport Gartner Dataquest umieszcza sektor półprzewodników (SPS) firmy Motorola na pierwszym miejscu pod względem dostaw układów scalonych dla szybko rozwijającego się rynku systemów sieciowych i łączności. 
Motorola zajmuje się projektowaniem i produkcją procesorów oraz innych komponentów odpowiedzialnych za realizację inteligentnych i kompleksowych rozwiązań. Stanowią one podstawę działania urządzeń w sieciach przewodowych i bezprzewodowych dostarczanych przez dziesięciu najważniejszych producentów sprzętu sieciowego. Niezależnie od tego, czy użytkownicy korzystają z bezprzewodowego lub przewodowego dostępu do Internetu, 80% półprzewodników odpowiedzialnych za przesyłanie danych zaprojektowała i wyprodukowała Motorola. Ponadto, setki milionów układów scalonych Motoroli pracuje w urządzeniach bezprzewodowych takich jak telefony komórkowe, organizery i pagery. Siedmiu z dziesięciu głównych producentów telefonów komórkowych jest odbiorcami układów scalonych Motoroli. 
Układy scalone dla systemów łączności pochodzące z firmy Motorola to między innymi, procesory PowerPC(tm), procesory sieciowe C-5(tm), zintegrowane procesory dla systemów łączności PowerQUICC(tm), procesory DragonBall(tm) oraz układy nadawczo-odbiorcze operujące zarówno w zakresie częstotliwości radiowych, jak i paśmie podstawowym, wykonane w zaawansowanej technologii arsenku galu. 
Według raportu Gartner Dataquest zatytułowanym "Udziały w rynku półprzewodników dla systemów łączności i urządzeń światłowodowych w roku 2000," rynek półprzewodników dla systemów łączności, wyłączając urządzenia światłowodowe, zanotował wzrost o 41,5% w roku 2000. Motorola utrzymała pozycję wiodącą, dostarczając półprzewodniki o wartości ponad 4 mld USD. 
Wielu analityków rynku przewiduje, że rynek półprzewodników dla systemów przewodowych i bezprzewodowych zanotuje trzykrotny wzrost w ciągu najbliższych pięciu lat, osiągając wartość 110 mld USD do roku 2005. Motorola ma zamiar wykorzystać potencjał tkwiący w tym rynku, wciąż dostarczając innowacyjnych rozwiązań dla sieci szerokopasmowych, Internetu, a także urządzeń bezprzewodowych dla klientów na całym świecie. 
Dostarczając producentom sprzętu sieciowego komponenty uznane powszechnie za wiodące na rynku układów dla systemów łączności, platforma Smart Networks firmy Motorola zapewnia jednolite rozwiązanie do rozwoju aplikacji sieciowych takich, jak terminale użytkownika, rutery, koncentratory dostępu, bezprzewodowe stacje bazowe i przełączniki optyczne. Połączenie sprzętu wysokiej jakości, standardowego oprogramowania sieciowego i doświadczenia ponad 200 firm współpracujących w ramach sojuszu Smart Networks umożliwia dostawcom sprzętu na bardziej sprawne działania rynkowe i uzupełnianie własnych rozwiązań o inteligentne, rozszerzone usługi.

Opinie:

Opinie archiwalne (1):

Komentuj

Komentarze / 1

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: