TOP10 zalet - Motorola One Vision - nasza lista

Akcje partnerskie | Newsy
Opinie: 0
Motorola One Vision

Motorola traktuje bardzo poważnie średnią półkę smartfonów. Smartfony z logo M od dawna dają dobry przykład stosunku możliwości do ceny.

Aktualnie Motorola One Vision jest jednym z najciekawszych urządzeń na rynku za trochę ponad tysiąc złotych. Gwarantujemy, że  warto przyjrzeć się temu smartfonowi bliżej.

Z naszym testem Moto One Vision możecie zapoznać się tutaj, a oto nasze TOP10 zalet Motorola One Vision

1. Android One

Dosyć łatwo jest ocenić działanie smartfonu w pierwszych tygodniach od zakupu, ale przecież ma on ma dobrze służyć znacznie dłużej. Podejście producentów do aktualizowania oprogramowania jest bardzo różne. Czasem nie robią nic, a często są duże problemy z systematycznymi aktualizacjami systemu i bezpieczeństwa. Motorola postawiła na czystego Androida już dawno, a model One Vision jest oficjalnie częścią programu Android One. Oznacza to bardzo bliską współpracę między Motorolą i Google oraz gwarantowane aktualizacje systemu do nowszych wersji. To istotny punkt, który wyróżnia Motorolę nawet na tle dużo droższych urządzeń.

2. Gesty Moto

Czysty Android nie oznacza, że Motorola nie ma prawa wprowadzać do swoich smartfonów wygodnych zmian i przydatnych usług. Owszem, żadnych niepotrzebnych aplikacji firm trzecich w Motorola One Vision nie znajdziemy, ale są za to bardzo przez nas cenione gesty Moto. Potrząśnięciem telefonu można uruchomić latarkę, a obrotem aparat. Jest to rozwiązanie wygodniejsze nawet od dedykowanego przycisku sprzętowego. Nikt nie zrobił tego lepiej od Motoroli.

3. Stabilizacja optyczna

Stabilizacja optyczna jest dostępna w smartfonach od dość dawna. Pozwala niemal wyeliminować poruszone zdjęcia i przy okazji poprawić jakość obrazu w słabszym oświetleniu, wydłużając czas naświetlania i obniżając czułość ISO. OIS działa cały czas w tle i jak bardzo się przydaje możemy się przekonać przesiadając się na telefon bez stabilizacji optycznej w aparacie. Nagle okazuje się, że procent poruszonych, nieostrych zdjęć znacząco się zwiększył. W przypadku Motorola One Vision warto o stabilizacji pamiętać, bo wciąż zdarza się, że brakuje jej w wielu smartfonach, nawet takich dwukrotnie od Motoroli droższych. Wśród rywali z tej samej półki cenowej jest rzadkością, a przydaje się zdecydowanie częściej niż choćby drugi aparat z powiększaniem 2X.

4. Tryb nocny

Na rynku jest kilka smartfonów, które mają dedykowany tryb nocny, ale wśród urządzeń za około 1300 zł występuje on rzadko i zwykle nawet jak jest, to działa niezbyt dobrze. W przypadku Motoroli One Vision sam tryb nie tylko został dopracowany, ale współdziała z wspomnianą wcześniej stabilizacją optyczną. To jest optymalne połączenie – wielokrotna, długa ekspozycja z funkcją stabilizowania obrazu. W efekcie Motorola One Vision robi jedne z najlepszych zdjęć nocnych wśród niedrogich smartfonów.

5. Wideo 4K

Standard 4K ma szereg zalet w porównaniu do standardowych nagrań Full HD. Przede wszystkim oferuje czterokrotnie wyższą rozdzielczość niż nagrania 1920 x 1080 pikseli, a co za tym idzie znacznie większą szczegółowość. Każdą klatkę filmu można wykorzystać jako zdjęcie o rozdzielczości 8 megapikseli. Kadrując z tak wysokiej rozdzielczości w postprodukcji można wykorzystać zoom cyfrowy, albo stabilizację cyfrową i przy zapisie do FHD zrobimy to bez żadnej utraty jakości. Dzięki stabilizacji optycznej Motorola One Vision w pewnym stopniu stabilizuje nawet nagrania w najwyższej rozdzielczości, choć nagrania 1080p dodatkowo stabilizowane cyfrowo są jeszcze stabilniejsze. Powodów do wykorzystania nagrań 4K jest wiele, nawet jeśli zrobimy to tylko od czasu do czasu. Ponownie Motorola oferuje nam jakość, która nie występuje powszechnie w tym przedziale cenowym.

6. Drugi aparat do detekcji głębi sceny

Motorola One Vision ma dwa aparaty - główny o rozdzielczości 48 megapikseli zapisujący zdjęcia w rozdzielczości 12 megapikseli (przy wykorzystaniu technologii quad pixel) oraz dodatkowy o rozdzielczości 5 megapikseli, który służy do detekcji głębi sceny. Dzięki połączeniu działania dwóch aparatów Motorola oferuje dwa tryby: Portretowy oraz Wycinek zdjęcia. Pierwszy rozmywa tło za fotografowaną osobą (piękny efekt bokeh), drugi pozwala całkowicie wyciąć tło i zastąpić je jednolitym kolorem (bardzo fajny trick).

Motorola One Vision

7. Selfie 25 megapikseli

Przedni aparat w One Vision ma rozdzielczość 25 megapikseli. Selfie można zapisać w pełnej rozdzielczości. Można też wykorzystać technologię Quad Pixel i od razu zmniejszyć zdjęcia podczas zapisu do rozdzielczości 6 megapikseli, łącząc 4 piksele w jeden. Ten rodzaj przeskalowania rozdzielczości pozwala na znaczną redukcję ilości szumu i wszelkich niedoskonałości obrazu, znacząco podnosząc jego jakość.

8 Kamera w ekranie

Motrola One Vision, jako chyba pierwszy z niedrogich smartfonów, który zamiast notcha ma aparat do selfie w niewielkim otworze w ekranie. Kamera do selfie zajmuje niewiele miejsca, a jednocześnie otwór pozwala na kreatywną zabawę z tapetami, które wykorzystują go jako jeden z elementów kompozycji. W efekcie przedni aparat może być okiem robota, piłką wpadającą do kosza lub planetą. Otwór możemy też ukryć zupełnie w ciemnym fragmencie tapety.

9 Proporcje ekranu 21:9 FHD+

Wiele smartfonów oferuje już ekrany o proporcjach bardziej panoramicznych niż popularne kiedyś 16:9, ale prawie żaden nie przekracza proporcji 19,5:9. A przecięż filmy najczęściej mają proporcje 21:9 i to oten standard był szeroko przyjęty na długo przed powstaniem smartfonów. Motorola One Vision jest jednym z nielicznych urządzeń z ekranem o proporcjach 21:9. Smartfon pozwala nam oglądać filmy bez czarnych pasów, a sama obudowa jest dużo bardziej poręczna.

10. Bateria 3500 mAh to ponad 12 godzin oglądania wideo strumieniowanego z sieci

Wszystkie zalety smartfona schodzą na dalszy plan, gdy rozładuje się jego bateria. Wówczas zostajemy bez telefonu, bez internetu, bez aparatu i nawigacji GPS. Taka sytuacja nie powinna się zdarzać, dlatego Motorola One Vision jest wyposażona w baterię 3500 mAh. W połączeniu z energooszczędnym procesorem pozwala to na długie działanie i bezstresowe korzystanie ze smartfona w ciągu dnia. Motorola spokojnie wytrzymuje cały dzień bez ładowarki, a nawet dłużej, gdy nie wykorzystujemy telefonu bardzo intensywnie. Taka pojemność akumulatora pozwala również na 12 godzin strumieniowania wideo z sieci i jeszcze dłuższe odtwarzanie przy zapisaniu plików w pamięci lokalnej. To wystarczy nam nawet na bardzo długą podróż, a pamiętajmy, że w komplecie z telefonem otrzymujemy szybką ładowarkę TurboPower.

To czym Motorola One Vision się wyróżnia, to miks przydatnych cech w jednym urządzeniu, które na dodatek jest atrakcyjnie wycenione. Czysty Android z gwarancją aktualizacji, udany aparat ze stabilizacją optyczną i trybem nocnym, gesty Moto i długie działanie na baterii czynią ten smartfon jednym z lepszych wyborów na tej popularnej w Polsce półce cenowej. Używanie Motoroli One Vision jest po prostu przyjemne.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: