Motorola pomaga niemieckim powodzianom

Newsy
Żródło: Motorola
Opinie: 20

Motorola wyposażyła niemieckie ratownictwo techniczne THW (Technisches Hilfswerk) w system cyfrowej łączności radiowej TETRA na obszarach dotkniętych klęską powodzi.

W ciągu dwóch dni Motorola, wspólnie z Deutsche Telekom AG i T-Systems, zainstalowała na obszarze dotkniętym klęską - w miejscu, gdzie rzeki Łaba i Mulde łączą się ze sobą - najnowszy cyfrowy system łączności radiowej TETRA. Nadajniki rozmieszczono w Bitterfeld oraz nieopodal Coswig/Dessau. Przewidziano także możliwość uruchomienia dodatkowego nadajnika wyposażonego w przewoźną stację bazową. Nadajniki te zwiększają przepustowość radiową w rejonach dotkniętych powodzią i są połączone z systemem TETRA Motoroli używanym przez służby policyjne w Berlinie. Pozwala to THW nawiązać bezpośrednią łączność nie tylko w rejonie powodzi, ale także z odziałem THW w Berlinie. 

Wdrożenie nowej technologii łączności radiowej TETRA w tak krótkim czasie było możliwe dzięki efektywnej, zaangażowanej współpracy Deutsche Telekom, THW, berlińskiej policji i Motoroli.

Opinie:

Opinie archiwalne (20):

Komentuj

Komentarze / 20

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: