Motorola wybiera jednego dostawcę szkła dla swoich smartfonów

Newsy
Opinie: 0
Motorola wybiera jednego dostawcę szkła dla swoich smartfonów

Lenovo i Motorola na MWC w Barcelonie chwali się usługą Smart Connect.

Smart Connect ma łączyć ekosystemy obu marek we wspólną platformę obejmującą różne urządzenia – laptopy, smartfony oraz tablety.

Smart Connect to:

  • po interfejsie komputera, tabletu i telefonu można się płynnie poruszać przy użyciu jednej klawiatury i myszy, sterując precyzyjnie każdym z tych urządzeń. W ten sposób można na przykład płynnie edytować dokument na komputerze Lenovo, pobierając zawartość z tabletu i prowadząc spotkanie ze współpracownikami na smartfonie.
  • aplikacje można przenosić między urządzeniami zwykłym przeciągnięciem palca. Użytkownicy mogą oglądać wideo na tablecie, a następnie kontynuować je od ostatniego miejsca na komputerze, albo zacząć słuchać podcastów na smartfonie Motoroli podczas treningu i dokończyć w domu na innym urządzeniu.
  • Synchronizacja powiadomień: użytkownicy mogą na bieżąco monitorować wiadomości i powiadomienia na dowolnym urządzeniu, bez przechodzenia między nimi i rozpraszania uwagi.
  • Centrum udostępniania: dokumenty i multimedia można bezproblemowo udostępniać urządzeniom działającym z różnymi systemami operacyjnymi. Usprawnia to wykonywanie zadań, takich jak planowanie podróży czy wyszukiwanie informacji. W centrum udostępniania, uczniowie i studenci mogą łatwo udostępniać oraz wyświetlać duże pliki na połączonych urządzeniach. Centrum udostępniania upraszcza pracę i oszczędza miejsce - na przykład podczas edycji materiału wideo w serwisie  TikTok, czy udostępniania plików projektu dla całego zespołu.
  • Inteligentny schowek: aby przenieść zdjęcia z jednego urządzenia na drugie, nie trzeba już wysyłać ich e-mailem, czy przez komunikator. Dzięki Smart Connect można kopiować i przeklejać zarówno obrazy, jak i tekst między telefonami, komputerami czy tabletami.
  • Kamera: smartfon wyposażony w aparaty o wysokiej rozdzielczości można wykorzystać jako kamerę do rozmów wideo lub transmisji na żywo
  • użytkownicy mogą przesyłać strumieniowo wideo, grać lub uruchamiać pulpit urządzenia mobilnego z telefonu na telewizorze.

Smart Connect będzie w stanie zaoferować użytkownikom nowe funkcje i możliwości na dowolnym komputerze Lenovo z systemem Windows 10 lub nowszym za pośrednictwem aplikacji ze sklepu Microsoft. Na wybranych tabletach i urządzeniach Motorola aplikacja będzie dostępna w Google Play.

Szczegółowe informacje o kompatybilności poszczególnych urządzeń zostaną ujawnione bliżej oficjalnej premiery Smart Connect.

Na MWC Motorola ogłosiła także, że rezygnuje ze współpracy z innymi dostawcami i stawia tylko na szkło Corning Gorilla Glass.

Od drugiego półrocza 2024 roku wszystkie nowe urządzenia moto będą chronione szkłem tej marki.  

Partnerstwo stanowi kontynuację współpracy firm Lenovo oraz Corning w kategoriach laptopów i tabletów, ponieważ wybrane modele urządzeń Lenovo wykorzystują szkło Gorilla Glass.

Już teraz część urządzeń firmy Motorola wykorzystuje szkło Gorilla Glass.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: