Motorola zwalnia 7000 osób

Newsy
Żródło: Reuters
Opinie: 5
Opinie: 5

Motorola zapowiedziała we wtorek, że zamierza zwolnić 7000 pracowników w dziale produkcji telefonów komórkowych. Obecnie ten dział  zatrudnia łącznie 12.000 osób. Z powodu spadku sprzedaży firma chce ograniczyć koszty w pierwszym i drugim kwartale bieżącego roku.  "Niestety był to konieczny krok, aby sprostać obecnym trudnym warunkom na rynku, szczególnie biorąc pod uwagę obecne spowolnienie gospodarcze" - stwierdził Mike Zafirovski, prezes Motorola Personal Communications Sector - "Spodziewamy się wzrostu zysku, ale w wolniejszym tempie. Musimy dostosowywać nasze wydatki, zatrudnienie i poziom produkcji aby stawać się bardziej konkurencyjnymi".

Opinie:

Opinie archiwalne (5):

Komentuj

Komentarze / 5

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  Komórkowiec pisze: 2001-03-13 19:45
  Co z was za dziennikarze? Najpierw piszecie, ze Motorola dostaje nagrodę "Inwestor w kapitał ludzki" a teraz, że zwalnia pracowników! A może by tak jakis komentarzyk strzelić alboco a nie tylko gołe przepisywanie wiadomości, co?
  0
 • Users Avatars Mini
  WP pisze: 2001-03-13 20:53
  Ta informacja nie jest nowoscia. Motorola juz w zeszlym roku (lub na poczatku tego roku) poinformowala, ze zwolni 16 tys osob. To tylko realizacja planow (realizacja moze "troche" ponad norme). A nagrode Motorola dostala glownie za pewne programy edukacyjne, ktore w Polsce niewatpliwie realizuje. Komentarz, ktory Ty zasugerowales to dosyc plytkie i bledne wiazanie odrebnych kwestii i problemow. Cytat: "Motorola w Krakowie rozpoczęła współpracę z liceami, mającą na celu zainteresowanie młodzieży, a w szczególnie dziewcząt, pracą inżyniera oprogramowania. Ogłoszony został konkurs na realizację projektu informatycznego, którego rezultaty będą użyteczne dla szkół."
  0
 • Users Avatars Mini
  Komórkowiec pisze: 2001-03-13 21:40
  Czyli chcesz powiedzieć, że na całym świecie Motorola kilkanaście tysięcy pracowników zwalnia ale tych kilkudziesięciu z Krakowa nie ma się czego obawiać bo Motorola to niby kocha Polskę? Że ten oddział Krakowski, mimo kryzysu w Motoroli będzie nadal rozbudowywany? Logika: Motorola zaczęła współpracę z liceami by znaleźć pracowników. Teraz Motorola przeżywa kryzys więc nie będzie ich zatrudniać. Wniosek: niekonsekwencja dziennikarska: w jednym miejscu piszecie, że zwalnia a w drugim że to niby w kapitał ludzki inwestuje. Kapisz? A tak na marginesie to słyszałem, że Motorola w Krakowie wcale tak dobrze nie płaci: coś tak koło 4000 zł brutto...
  0
 • Users Avatars Mini
  WP pisze: 2001-03-13 21:48
  "Wniosek: niekonsekwencja dziennikarska: w jednym miejscu piszecie, że zwalnia a w drugim że to niby w kapitał ludzki inwestuje." Mam nadzieje, ze Ty nie namawiasz nas to ukrywania pewnych faktow (oni dostali te nagrode i zwalniaja pracownikow - to fakty) - moze dla Ciebie niezrozumiale, ale zawsze fakty.
  0
 • Users Avatars Mini
  Kan pisze: 2003-02-14 21:33
  a głupoty usera co tak pisze jeszcze większe.
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: