Można już pobierać Gemini w polskim sklepie Google PLAY

Newsy
Opinie: 0
Można już pobierać Gemini w polskim sklepie Google PLAY

Najnowsza aktualizacja aplikacji mobilnej Gemini jest już dostępna w Polsce. Aktywacja asystenta AI będzie możliwa w taki sam sposób, jak dotychczas uruchamiany był Asystent Google.

W ciągu najbliższych kilku tygodni Gemini ma być dostępne także bezpośrednio w aplikacji Google na iOS.

Aplikacja Gemini to nowy wirtualny asystent AI, który w połączeniu z systemem Android umożliwia lepsze zrozumienie kontekstu pracy użytkownika, aplikacji oraz zawartości jego ekranu.

Aby skorzystać z asystenta Gemini na urządzeniu mobilnym, użytkownicy mogą wybierać spośród trzech metod interakcji:

●              wprowadzania tekstu,

●              komend głosowych,

●              przesyłania obrazu.

Aplikacja Gemini umożliwi korzystanie z wielu funkcji głosowych Asystenta Google, takich jak ustawianie minutników, dzwonienie czy zdalne sterowanie urządzeniami inteligentnymi w domu.

Nowością będą funkcje oparte na AI. Dla przykładu, aplikacja umożliwi zrobienie zdjęcia przebitej opony i zaproponuje kolejne kroki w celu naprawy szkody. Użytkownicy będę mogli wygenerować również np. niestandardowy obraz, zaproszenie na kolację lub poprosić o pomoc w napisaniu trudnej wiadomości tekstowej. W przyszłości Google planuje rozszerzyć funkcjonalność Gemini o dodatkowe funkcje.

Aplikacja jest już dostępna na urządzeniach z systemem Android 12 (lub nowszym) w większości krajów Europy, w tym w Polsce. Można ją pobrać ze sklepu Google Play lub włączyć dostęp do Gemini w Asystencie Google.

W ciągu najbliższych kilku tygodni Gemini będzie dostępne również w aplikacji Google oraz na urządzeniach z systemem iOS.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: