mPay - bardzo duże koszty i minimalne przychody, całkowita zmiana strategii

Newsy
Żródło: PAP
Opinie: 3

ATM nadal liczy, że system płatności mobilnych stworzony przez jego spółkę zależną - mPay stanie się standardem płatności mobilnych w Polsce. Spółka mPay, która obecnie generuje około 0,5 mln zł kosztów miesięcznie, w połowie 2009 r. ma zacząć wypracowywać także znaczące przychody - poinformował agencję PAP wiceprezes ATM Tadeusz Czichon.

"Nadal chcemy, aby system płatności mPay był standardem jeśli chodzi o płatności mobilne, ale chcemy dojść do tego inną drogą - nie będziemy własnymi siłami pozyskiwać setek tysięcy akceptantów i milionów użytkowników. Będziemy to robili we współpracy z partnerami dobrze ulokowanymi na rynku detalicznym" - powiedział PAP Czichon.

mPay ma więc być pozycjonowany jako produkt, który funkcjonuje w układzie B2B.

"Zdajemy sobie sprawę, że zbudowanie własnymi siłami licznego grona użytkowników jest przedsięwzięciem, na które mPay-a może nie być stać, w związku z tym będziemy starali się współpracować z partnerami, którzy klientów, czyli potencjalnych użytkowników systemu już mają, aby na zasadzie obopólnych korzyści dostosować nową technologię do dokonywania płatności i w ten sposób pozyskiwać nowych użytkowników" - powiedział wiceprezes ATM.

Czichon poinformował, że ze względu na sytuację na rynku kapitałowym ATM nie myśli na razie o upublicznieniu mPay-a. Poinformował także, że mPay jest obecnie jedyną spółką w grupie ATM, która wymaga finansowania. "Obecnie mPay generuje około 0,5 mln zł kosztów miesięcznie, a przychody na razie są bardzo małe. Zakładamy, że w połowie 2009 r. spółka zacznie wypracowywać znaczący strumień przychodowy. Nie wiemy jednak jeszcze kiedy nastąpi przewyższenie przychodów nad kosztami" - powiedział wiceprezes ATM.

Opinie:

Opinie archiwalne (3):

Komentuj

Komentarze / 3

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  vod pisze: 2009-01-05 23:25
  oj,długa i kręta droga przed nimi!!ale oby plany się spełniły,tego rynek będzie w końcu wymagał!ale kiedy zagości na dobre,zobaczymy!
  0
 • Users Avatars Mini
  janslu pisze: 2009-01-06 00:05
  Znikną jak wejdą płatności zbliżeniowe, przygotowywane przez Nokię i Visa. Jeśli do każdej transakcji trzeba wbijać absurdalnie długi ciąg znaków, a na dodatek działa to w jednej sieci, to ten pomysł się nie sprawdzi. Na dodatek, podejrzewam, że nasi opowie mają zawyżone oczekiwania co do opłat od mPay... Technologia niszowa i przejściowa. Przyjdzie Visa i MasterCard i wyrówna...
  0
 • Users Avatars Mini
  toja pisze: 2009-01-06 00:28
  Bardzo, ale to bardzo watpie w sukces mPay. Zapewnienia o zbudowaniu wlasnego supersystemu platniczego juz wyglaszalo wielu - Oskar, PWPW ze Zlota Korona, PolCard, ktory mial najwieksze szanse na powodzenie pomyslu... Na Swiecie mniejsze, lokalne systemy sa wykupywane przez potentatow. A byly to firmy majace wsparcie w sektorze finansowym. Jaka wartosc dodana jest w stanie zaoferowac mPay w stosunku do np. PayPass? A siec akceptacji, a urzadzenia do akceptacji? A masa wszelkich certyfikacji?
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: