mPunkt pomaga WOPR

Newsy
Żródło: mPunkt
Opinie: 9

Firma Modex, właściciel sieci sprzedaży mPunkt, podpisała umowę sponsorską z Bieszczadzkim Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym. 

BOWPR z siedzibą w Krośnie dba o bezpieczeństwo na wodzie w 7 powiatach województwa podkarpackiego, w tym m.in. na Zalewie Solińskim, największym w Polsce sztucznym zbiorniku wodnym. 

Podpisana niedawno umowa jest kontynuacją współpracy mPunktu i BWOPR, która rozpoczęła się w 2000 r. Dotychczas mPunkt stworzył system powiadamiania o wypadkach. Nosi on nazwę „Bieszczadzka Linia Ratunkowa" i jest oparty na specjalnym numerze 607 112 112 oraz sieci telefonów komórkowych, zlokalizowanych w bazach i jednostkach ratowniczych. Od dwóch lat partnerem mPunktu przy akcji w Bieszczadach jest Plus GSM. Według Artura Tworka, Wice Prezesa BWOPR, system od 3 lat sprawdza się doskonale. Tylko raz na przestrzeni tego czasu zanotowano nadużycie numeru. Cały system okazał się bardzo pomocny w codziennej pracy ratowników. 

W tym roku, oprócz pokrycia kosztów związanych z utrzymaniem Bieszczadzkiej Linii Ratunkowej, mPunkt wraz z Plus GSM przekaże środki na zakup sprzętu ratowniczego i sprzętu łączności radiowej (radiotelefony). Dzięki temu Bieszczadzki WOPR, jako jedna z nielicznych jednostek ratowniczych w Polsce, będzie gotowy do przejścia w struktury Krajowego Systemu Ratownictwa. 

"KSR to projekt, który ma służyć unifikacji i współpracy wszystkich służb ratowniczych w Polsce i przyczynić się do polepszenia pracy przy ratowaniu życia, w górach, na wodzie, czy w przypadku zagrożeń chemicznych" – mówi A. Tworek. "Wsparcie finansowe ze strony Modexu, dzięki któremu będziemy wyposażeni w najnowocześniejszy sprzęt radiotelefoniczny, pozwoli nam wejść do KSR "z marszu", bez potrzeby długotrwałych i kosztownych przygotowań technicznych". – dodaje A. Tworek.

Opinie:

Opinie archiwalne (9):

Komentuj

Komentarze / 9

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: