Orange w dwa tygodnie uruchamia MVNO

Najważniejsze | Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
Orange ma nową ofertę dla mniejszych operatorów - jest nowa oferta na usługi MVNO

Orange wprowadził do swojej oferty hurtowej nowy pakiet usług dla operatorów, którzy chcą zacząć świadczyć usługi mobilne w modelu wirtualnym - MVNO. W ciągu 2 tygodni od podpisania umowy Orange przekazuje MVNO gotowe do aktywacji karty SIM oraz skonfigurowaną do jego potrzeb platformę MVNE (Mobile Virtual Network Enabler) do zarządzania usługami.

Dostęp do platformy możliwy jest za pomocą intuicyjnego GUI z poziomu przeglądarki internetowej lub poprzez API bezpośrednio w środowisku operatora MVNO (np. CRM). Rozwiązanie pozwala m.in. na aktywowanie kart SIM, zarządzanie usługami dodatkowymi dla abonentów oraz dostęp do bilingów klientów.

Operator może wybrać najkorzystniejszy dla siebie model współpracy, uzależniony od sposobu rozliczeń. Orange oferuje dwa rozwiązania:

Pierwsze – pakietowe – polega na zakupie w cenie hurtowej abonamentów komórkowych i późniejszej ich odsprzedaży. Do wyboru jest kilka planów telefonicznych - z nielimitowanymi rozmowami, SMS-ami i MMS-ami - oraz internetowych.

Drugi sposób rozliczeń - PAYG (pay as you go) - skierowany jest przede wszystkim do operatorów, którzy mają już doświadczenie na rynku mobilnym i znają potrzeby swoich klientów. Opłaty pobierane są wyłącznie za aktywne karty SIM i faktyczne jednostkowe zużycie każdej usługi (np. transmisji danych liczonej w GB, usług głosowych za minutę połączenia oraz SMS i MMS za sztukę).

Przed podpisaniem umowy operator ma możliwość przetestowania rozwiązania. W ramach 14-dniowego okresu próbnego otrzymuje indywidualny dostęp do platformy MVNE oraz testowe karty SIM.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: