Najlepsze smartfony 2022 według jednego z największych kanałów tech na YouTube

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0
Najlepsze smartfony 2022 według jednego z największych kanałów tech na YouTube

Koniec roku to czas podsumowań i przyznawania tytułów najlepszego sprzętu roku. Jeden z największych kanałów na YouTube poświęcony elektronice konsumenckiej z 12,4 milionów subskrybentów – Mrwhosetheboss – przygotował zestawienie 10 najlepszych smartfonów minionego roku w różnych kategoriach, oto one:

Najbardziej ulepszony względem ubiegłego roku – Google z serią Pixel 7

Ubiegłoroczne modele Pixel 6 wprowadziły własny procesor Google Tensor i wiele istotnych innowacji do oprogramowania, ale miały też liczne problemy z działaniem, zasięgiem i jakością nagrywanego wideo. Według autora kanału seria smartfonów Pixel 7 uporała się ze wszystkimi problemami i pozwala się cieszyć nowatorskimi rozwiązaniami bezstresowo.

Najlepszy ubiegłoroczny model, który wytrzymał próbę czasu – iPhone 13

Ma być to w założeniu przeciwieństwo pierwszej nagrody, smartfon który najlepiej oparł się próbie czasu. Ta nagroda trafiła do iPhone 13, który prawie nie różni się od najnowszego modelu, a ma trochę lepszy od niego czas pracy na baterii. Prowadzący zwraca także uwagę, że ten telefon ma jeszcze przed sobą 4 lata wsparcia producenta.

Najlepszy mały smartfon – Asus Zenfone 9

Asus już drugi rok z rzędu ma do zaoferowania najlepszy mały smartfon na rynku. Nie dość, że jest mniejszy od konkurentów, to osiągnął to bez kompromisów w specyfikacji, na która składa się najszybszy procesor na rynku i nawet 16 GB RAM, a ponadto udało się zmieścić nawet gniazdo słuchawkowe. Arun Maini wyróżnia również Samsung Galaxy Z Flip4 jako drugi super mały telefon, który go zachwycił, ale zwraca również uwagę na jego znacznie wyższą od Asusa cenę.

Najlepszy składany smartfon – Samsung Galaxy Z Fold4

Samsung Galaxy Z Fold4 wygrał dzięki najlepszej dostępności i najlepszemu oprogramowaniu, które pozwala zrobić lepszy użytek ze składanego ekranu. Chodzi między innymi o pasek skrótów przy dolnej krawędzi, pozwalający przełączać się pomiędzy aplikacjami. Arun Maini zwraca jednak uwagę, że OPPO oferuje najlepsze sprzętowo składaki z najmniej widocznym miejscem zgięcia, a Xiaomi ma w ofercie składany smartfon, który po złożeniu nie jest grubszy od zwykłego telefonu. Wraz ze zmianą dostępności tych modeli lider w przyszłym roku może być zupełnie inny.

Najlepszy gamingowy smartfon – Asus ROG 6 Pro

Według prowadzącego to właśnie Asus ROG 6 Pro ma najlepszą baterię i głośniki, topową wydajność i dodatkowe smaczki w oprogramowaniu pomyślane specjalnie pod kątem graczy. Muszę przyznać, że Asus zaskakująco dobrze odnalazł się na rynku smartfonów, wchodząc na niego stosunkowo późno w porównaniu do konkurentów.

Najlepszy budżetowy smartfon – POCO X4 Pro

POCO udało się pokonać mocną konkurencję ze strony OnePlus Nord CE 2 oraz realme, dostarczając odpowiednio dobrą wydajność i design, kładąc jednocześnie nacisk na czas działania na baterii.

Najlepszy smartfon ze średniej półki – Nothing Phone 1

Jest to duże osiągniecie dla firmy, która dopiero zadebiutowała na rynku smartfonów swoim pierwszym modelem. Nothing przykuwa uwagę oryginalnym designem, dopracowanym oprogramowaniem i przywiązaniem do detali charakterystycznym bardziej dla flagowców.

Najlepszy flagowiec z iOS – iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max

Smartfony Apple według prowadzącego charakteryzują się super jasnym ekranem, rewelacyjną wydajnością i świetnymi aparatami. Trudno jednak być zaskoczonym, że najnowszy i najwyższy model iPhone’a wygrywa w tej kategorii. Przy okazji polecanym przez Aruna Maini tańszym iPhonem jest wersja iPhone 14 Plus, a w następnej kolejności iPhone 13.

Najlepszy flagowiec z Androidem – Google Pixel 7 Pro

Google Pixel 7 Pro wygrywa dzięki prostocie pierwszego uruchomienia i obsługi oraz cenie, która w Polsce nie jest równie atrakcyjna co za granicą niestety – w przeliczeniu kosztując 899$ Pixel 7 Pro powinien kosztować 4000 zł, a kosztuje 5699 zł.

Najlepszy telefon 2022 roku – Google Pixel 7 Pro

Według Aruna Maini, założyciela i prowadzącego kanał Mrwhosetheboss to najlepszy telefon 2022 roku.

Domyślamy się, że gdyby autor kanału miał wybrać najlepszy smartfon w polskich warunkach, prawdopodobnie wybór byłby inny. Zarówno z powodu na różnicę w cenie, jak i dostępność – Google nie traktuje polskiego rynku na równi z innymi, zachodnimi krajami.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: