Darmowy dostęp do IPLI i HBO GO

Akcje partnerskie | Newsy
Opinie: 0
Darmowa IPLA

Informacje o śmierci telewizji są mocno przesadzone, co jednak nie wyklucza, że szybko rośnie grono osób, którzy cenią sobie zalety dostępu do treści wideo w online. Z niedawnych badań CBOS, przeprowadzonych w maju tego roku wynika, że ponad połowa użytkowników internetu (56 proc.), tj. 38 proc. ogółu dorosłych Polaków, ogląda online telewizję, filmy, seriale lub inne materiały wideo. Internetowa widownia zauważalnie wzrosła pod koniec ubiegłej dekady, po raz drugi w roku 2013 r., a obecnie obejmuje więcej osób niż kiedykolwiek wcześniej. Widzowie internetowi to częściej mężczyźni niż kobiety, a ponadto – wyraźnie częściej niż inni – najmłodsi użytkownicy. Oglądanie treści wideo online jest niemal powszechne w grupie 18-24 lata, bo deklaruje je 79 proc. internautów, a korzystanie z sieci w tej grupie jest bliskie 100 proc.

Nie dziwi więc, że klienci operatorów coraz większą uwagę zwracają na to, do jakich treści wideo otrzymają dostęp, wykupując abonament telekomunikacyjny. Dlatego dziś wszyscy operatorzy starają się rozbudowywać swoją ofertę usług multimedialnych, jednak przewagę w tym zakresie mają ci, którzy wcześniej dostrzegli ten trend i dzięki czemu dziś mają znacznie szerszą ofertę. Do tej grupy należy na pewno Plus z grupy medialnej Cyfrowego Polsatu

Bogata oferta treści tv i wideo daje przewagę na rynku telekomunikacyjnym

Każdy klient tej sieci z definicji ma dostęp do bezpłatnego pakietu IPLA Plus oferującego kanały TV online (w tym Polsat News HD, Polsat News 2, Superstacja, Polsat Cafe HD, Polsat Play HD) oraz wybrane materiały na żądanie, np. filmy i seriale czy programy rozrywkowe. Co ważne, dostępne tam treści wideo można oglądać nie pomniejszając dostępnego pakietu danych. Aby skorzystać z tej opcji, klienci, którzy mają już konto w IPLI, muszą tylko do niego dodać swój numer telefonu w Plusie. Pozostali powinni natomiast wcześniej założyć w IPLI konto.

Jeśli zaś szukamy innych treści, w Plusie również mamy taką opcję. W najtańszym komórkowym abonamencie zielonego operatora za 30 zł miesięcznie, każdy klient na próbę na okres dwóch miesięcy dostaje bezpłatnie atrakcyjny pakiet HBO GO. Po upływie tego okresu może przedłużyć działanie usługi płacąc 20 zł miesięcznie.

Bogata oferta treści tv i wideo daje przewagę na rynku telekomunikacyjnym

W abonamencie za 50 zł (a także w przypadku oferty abonamentu internetu LTE od 40 zł miesięcznie) dochodzi do tego jeszcze możliwość korzystania przez dwa miesiące za darmo z trzech pakietów serwisu IPLA.

Jeśli klient zdecyduje się korzystać z nich dłużej, to od trzeciego miesiąca za nie wszystkie płaci jedynie 10 zł miesięcznie. Poza treściami VOD klienci mają szeroki wybór dostępnych 109 kanałów w ramach pakietów: sportowe, filmowe i z serialami, rozrywkowe, informacyjne,  dokumentalne i dla dzieci.  W pakiecie IPLA Sport mamy do dyspozycji 12 kanałów TV, w tym: Polsat Sport HD, Polsat Sport Extra HD, Polsat Sport Fight HD, Polsat Games, Eurosport 1 i 2 HD, Extreme Sports Channel i inne. W IPLA Filmy i Seriale – otrzymujemy 25 kanałów TV, jak np. Kino TV, AXN HD, TNT HD, Kino Polska, Sundance HD, FilmBox Premium HD, Paramount Channel HD, Comedy Central Family, BBC First, Polsat Doku HD i inne, a w IPLA Dzieci - 11 kanałów TV, w tym: Disney Channel, Disney Junior, Nickelodeon, Nick Junior, Cartoon Network HD, Boomerang HD i inne.

Bogata oferta treści tv i wideo daje przewagę na rynku telekomunikacyjnym

Dzięki dostępności IPLI na wielu urządzeniach, użytkownicy mają komfort oglądania materiałów w dowolnym miejscu i czasie – nie tylko na komputerach, smartfonach i tabletach, ale także na urządzeniach Smart TV. Ponadto użytkownicy mają możliwość kontynuowania oglądania materiału na innym urządzeniu (opcja Oglądaj dalej) i mogą wygodnie przełączać się między nimi. IPLA zaproponuje też treści najlepiej dopasowane do potrzeb i zainteresowań użytkownika, dzięki rozpoznaniu jego preferencji i systemowi rekomendacji a także opcję pobrania treści na urządzenie (download).

W abonamencie komórkowym premium w Plusie za 70 zł możemy natomiast dobrać jeden z trzech pakietów na cały okres trwania umowy: HBO GO, IPLA Polsat Sport Premium lub muzyczny Tidal.

Mamy też dostęp do oferty telewizyjnej Grupy Cyfrowego Polsatu przez platformę satelitarną, telewizję kablową IPTV i telewizję internetową OTT

Bogata oferta treści tv i wideo daje przewagę na rynku telekomunikacyjnym

Oferta pakietów tv jest szeroki, a wybór konkretnego zależy od naszych zainteresowań oraz potrzeb. I tak przykładowo w ofercie telewizji satelitarnej i kablowej IPTV za 60 zł/mies. dostępny jest pakiet Familijny MAX + Film + Sport + Cinemax, w których jest wiele kanałów różnotematycznych, , w tym sportowe, takie jak:. Polsat Sport HD i Polsat Sport Extra HD, Eurosport 1 i 2 HD, do tego kanały filmowe, np. Filmbox Extra HD, Cinemax HD, FOX HD, AXN HD oraz najważniejsze kanały z bajkami: Cbeebies, Disney Channel HD, Cartoon Network HD, Polsat Jim Jam, Nick Jr., itd. Wybierając ofertę Premium MAX, klient dodatkowo zyskuje w cenie abonamentu dostęp do kanałów Eleven i HBO wraz z serwisem HBO GO, oraz ponad 100 kanałów mobilnie w ramach serwisu Cyfrowy Polsat GO, który z jednej strony jest serwisem VOD dostępnym na dekoderze, a z drugiej umożliwia oglądanie kanałów TV online w aplikacji na laptopy i urządzenia mobilne – nawet na trzech jednocześnie.

Bogata oferta treści tv i wideo daje przewagę na rynku telekomunikacyjnym

Warto w tym miejscu wspomnieć, że w połowie lipca Cyfrowy Polsat wyszedł na rynek z telewizją internetową OTT, która umożliwia odbiór kanałów telewizyjnych za pomocą Internetu od dowolnego dostawcy (po Wi-Fi lub kablu). Musimy do tego posiadać łącze o prędkości minimum 8 Mb/s. Oznacza to, że jeżeli klienci mają w domu dostęp do sieci, od jakiegokolwiek dostawcy, to mogą skorzystać z telewizji Cyfrowego Polsatu – wybierając odpowiedni do swych zainteresowań pakiet dodatkowych 1 z 3 podstawowych (np. sportowy czy HBO z HBO GO). Dekoder dostaniemy już za 1 zł na start przy 10 zł abonamentu miesięcznie obowiązującego 24 miesiące. Niewątpliwą zaletą jest elastyczność w wyborze dostępnych pakietów. Spośród 9 dostępnych – włączamy je, kiedy chcemy. W sumie mamy do wyboru 3 pakiety podstawowe: Wygodny, Komfortowy, Bogaty oraz 6 pakietów dodatkowych: pakiety dodatkowe premium (Polsat Sport Premium za 30 zł/miesięcznie, Eleven Sports za 15 zł/miesięcznie, HBO i HBO GO za 20 zł/miesięcznie) i tematyczne (Sport za 45 zł/miesięcznie, Filmy i seriale za 20 zł/miesięcznie, Dzieci za 10 zł/miesięcznie).

Bogata oferta treści tv i wideo daje przewagę na rynku telekomunikacyjnym

Kilka miesięcy wcześniej operator umożliwił też klientom posiadającym dostęp do Internetu stacjonarnego od Plusa, Netii lub Orange o minimalnej prędkości pobierania 8 Mb/s (na jeden dekoder) korzystanie z telewizji w technologii IPTV pozwalającej na odbiór kanałów telewizyjnych bez konieczności montażu anteny satelitarnej i anteny DVB-T.

Telewizja kablowa IPTV Cyfrowego Polsatu ma taką samą pakietyzację, jak telewizja satelitarna operatora i zawiera w ofercie najpopularniejsze stacje sportowe, filmowe, edukacyjne, rozrywkowe, informacyjne, dla dzieci, itp. dobrane w wygodne i bogate pakiety.  Ich ceny zaczynają się od 20 zł (za 70 kanałów). A to oznacza, że pakiet internet światłowodowy Plusa i telewizję kablową IPTV Cyfrowego Polsatu można mieć już za 70 zł miesięcznie, uwzględniając rabat programu smartDOM. W droższych opcjach są dostępne pakiety z kanałami premium: HBO, Eleven Sports czy Polsat Sport Premium z rozgrywkami Ligi Mistrzów i Ligi Europy UEFA. Warto też podkreślić, że klient korzystający z IPTV ma też dostęp do serwisu Cyfrowy Polsat GO bez dodatkowych opłat na trzech urządzeniach mobilnych jednocześnie (umożliwiającego dostęp do nawet ponad 100 kanałów mobilnie).

Bogata oferta treści tv i wideo daje przewagę na rynku telekomunikacyjnym

Operator zadbał też o to, by dedykowane zarówno usłudze IPTV, jak i telewizji internetowej OTT dekodery (odpowiednio EVOBOX IP I EVOBOX STREAM) miały takie funkcje, jak: reStart (pozwala na oglądanie wybranych programów z kanałów linearnych od początku, co oznacza, że nie trzeba się martwić spóźnieniem na ulubiony serial, film czy format rozrywkowy),  TimeShift (umożliwia zatrzymywania i przewijanie wybranych programów do 3 godzin) czy  CatchUP (umożliwia oglądanie wybranych programów nawet do 7 dni wstecz od ich emisji, bez dodatkowych opłat i bez konieczności nagrywania).

To wszystko pokazuje, że dziś trudno znaleźć na polskim rynku podmiot, który miałby bogatszą ofertą treści tv i wideo niż Grupa Cyfrowego Polsatu. Dla operatora nie mniej ważne jest jednak, że coraz więcej klientów zaczyna to dostrzegać i doceniać.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: