LG G8X – kombajn dla fotografów

Akcje partnerskie | Newsy
Opinie: 0
LG G8X – kombajn dla fotografów

W poprzednich częściach cyklu mieliśmy okazję omówić rozrywkę i pracę przy wykorzystaniu podwójnego ekranu LG G8X ThinQ.

W przedostatniej części tego tygodniowego cyklu artykułów przyszedł czas na omówienie funkcji fotograficznych smartfonu LG oraz jak zyskują one na funkcjonalności, dzięki wykorzystaniu dwóch wyświetlaczy. Możliwości jest całkiem dużo.

Superszybka selekcja zdjęć

Przeglądarka zdjęc na LG G8X została przez producenta dostosowana do możliwości, jakie daje podwójny wyświetlacz tego smartfonu. Poza tradycyjnym trybem pełnoekranowym ma również dedykowany tryb pracy na dwóch ekranach. Albumy oraz miniatury zdjęć są wyświetlane na jednym ekranie, a pełnoekranowy podgląd na drugim. Tym sposobem można łatwo przełączać się pomiędzy zdjęciami jednym dotknięciem i porównać je między sobą, nawet jeśli nie znajdują się w galerii jedno po drugim. Wówczas wyselekcjonowane obrazy można wykorzystać do stworzenia kolażu albo przenieść je do osobnego folderu, nie gubiąc się podczas tego procesu.

Kadrowanie pod dowolnym kątem

W aplikacji aparatu w przypadku LG G8X ThinQ można włączyć podgląd kadru na obu ekranach jednocześnie, a następnie odchylić jeden z nich pod innym kątem niż ten w którym skierowany jest obiektyw aparatu. W efekcie smartfon G8X umożliwia wygodne zrobienie zdjęć tuż przy ziemi, z tak zwanej żabiej perspektywy lub wysoko nad głową.

Możliwe jest również wyświetlenie podglądu wykonanego zdjęcia na drugim wyświetlaczu, aby nie opuszczając podglądu kadru na spokojnie ocenić ostrość i kompozycję przed chwilą wykonanego ujęcia.

LG G8X – kombajn dla fotografów

Selfie jak w dzień

Producenci smartfonów odkryli już jakiś czas temu, że autoportret można zamiast lampą błyskową doświetlić ekranem smartfona, który będzie cały biały i z ustawioną maksymalną jasnością. Rozwiązanie jest sprytne, ale działa z pewnym opóźnieniem, bo ekran musi się przełączyć i w trakcie robienia zdjęcia nie widać podglądu kadru. W przypadku LG G8X ThinQ drugi ekran może spełniać rolę takiego doświetlenia, co ma szereg zalet. Pierwszą jest niezależne doświetlenie twarzy, które nie wymaga wyłączenia podglądu aparatu, ani nie zwiększa opóźnienia od wciśnięcia spustu migawki do zrobienia zdjęcia. Drugą jest ciągłe, nieprzerwane działanie światła, z możliwością regulacji kąta świecenia i temperatury owego światła. W efekcie mając cały czas widoczny podgląd można dopasować oświetlenie w celu uzyskania najlepszego efektu.

Ufaj i kontroluj

Gdy prosimy przypadkową osobę, aby zrobiła nam zdjęcie, często efekt jest daleki od oczekiwanego. Gdy jednak dostaniemy już telefon z powrotem w swoje ręce niezręcznie jest prosić o kolejną fotkę w ramach poprawki. Tu z pomocą przychodzi Mirror selfie zaprojektowane przez LG. W tym trybie kadr widzi nie tylko osoba fotografująca, ale też osoba fotografowana – dzięki powieleniu podglądu kadru na drugim ekranie. W efekcie łatwiej jest ustawić się do zdjęcia, a także można poprosić o zmianę kadru jeszcze przed wykonaniem fotki i odebraniem telefonu. Upraszcza to cały proces i gwarantuje lepsze efekty.

W ostatnim artykule dotyczącym LG G8X poruszymy kwestie mobilnego grania przy wykorzystaniu dwóch ekranów, co daje zupełnie nowe możliwości.

LG G8X – kombajn dla fotografów

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: