Najnowszy SpeedTest.pl - T-Mobile ma najszybszy internet

Najważniejsze | Newsy
Opinie: 0

W czerwcu użytkownicy największej polskiej platformy pomiarowej SpeedTest.pl wykonali ponad 2,3 miliona testów. Z czego 1 775 523 pomiarów wykonano za pomocą aplikacji webowej, a 531 059 w aplikacjach mobilnych.

INEA nadal prowadzi w rankingu ogólnym

W rankingu ogólnym pierwsze miejsce w dalszym ciągu należy do wielkopolskiego operatora INEA, którego klienci pobierali w zeszłym miesiącu dane ze średnią prędkością 125 Mbit/s. Zestawienie to powstaje na podstawie testów wykonanych za pomocą aplikacji webowej. Obejmuje ono zarówno operatorów stacjonarnych, jak i mobilnych. Jednak na podium znajdują się jedynie przedstawiciele pierwszej grupy, ponieważ stacjonarne sieci światłowodowe i kablowe są dużo szybsze od sieci mobilnych. Pozostałe miejsca zajmują UPC, Toya oraz Vectra.

Sieci Wi-Fi

Ranking Wi-Fi powstaje na podstawie wyników testów użytkowników naszych aplikacji mobilnych. Pomimo tego bardzo często odzwierciedla on sytuację widoczną w rankingu ogólnym. Różnice wynikają przede wszystkim z warunków, w jakich są wykonane testy oraz parametrów modułów Wi-Fi znajdujących się w smartfonach użytkowników. W czerwcu nie zaobserwowaliśmy znacznych zmian prędkości sieci Wi-Fi u czołowych operatorów. Utrzymują się one na stałym, stabilnym poziomie.

T-Mobile pozostaje liderem wśród dostawców internetu mobilnego

Czerwcowy ranking przygotowany na podstawie wyników testów wykonanych przez użytkowników naszych aplikacji mobilnych pokazuje, że najszybszy internet mobilny w Polsce wciąż dostarcza T-Mobile. W ostatnim miesiącu klienci tego operatora pobierali dane ze średnią prędkości niecałych 23 Mbit/s. Niewiele wolniej (tj. z prędkością od 21 do 22 Mbit/s) działał internet w telefonach klientów Play i Orange. Niestety Plus ciągle odbiega od czołówki utrzymując wynik nieznacznie powyżej 16 Mbit/s.

W rankingu nieuwzględniającym wyników testów wykonanych w roamingu krajowym w dalszym ciągu prowadzi Play.

T-Mobile oferuje najszybszy internet LTE

Sytuacja widoczna w rankingach LTE jest dość zbliżona do zestawienia mieszanego „3G/LTE”. Tutaj również prowadzi T-Mobile, a na kolejnych miejscach znajdują się Play i Orange. Z kolei Plus dość znacznie odstaje od pozostałych operatorów.

W czerwcowym zestawieniu sieci LTE nieuwzględniającym wyników testów wykonanych w roamingu krajowym pierwsze miejsce należy zajmują ex aequo T-Mobile i Play.

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: