T-Mobile i Orange z najszybszymi sieciami

Najważniejsze | Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0

Serwis RFBenchmark opublikował marcowy raport porównujący jakość mobilnego internetu w Polsce.

Raport przygotowano w oparciu o 26207 pomiarów przeprowadzonych przez użytkowników aplikacji mobilnej RFBENCHMARK. Jest to dotychczas najwyższy wynik pod względem ilości zebranych danych w 2019 roku. 

Standardowo największa liczba testów została wykonana przy użyciu technologii 4G – 83,12%. W zasięgu 3G przeprowadzonych zostało 3732 testów stanowiących 16,60% całkowitej liczby pomiarów. Najrzadziej korzystano z 2G, zaledwie 0,28 % przypadkach.

Użytkownicy pomiary przeprowadzali najczęściej w zasięgu Orange (36,41%). Dużo testów dotyczyło usług Play (28,67%). Na kolejnych miejscach znalazł się Plus (20,65%), zaś najmniej pomiarów wykonano dla sieci T-Mobile (14,27%).

Średnia szybkość pobierania danych: T-Mobile

W kategorii średniej szybkości pobierania danych operatorzy są dokładnie w tej samej kolejności, co w ostatnim miesiącu.

Stawce przewodzi T-Mobile z wynikiem 23,48 Mb/s. Tuż za nim jest Orange (22,09 Mb/s). Lider i wicelider zanotowali minimalnie słabsze wyniki niż w lutym.

Z kolei dwaj kolejni rywale poprawili swoje osiągnięcia. Trzeci w rankingu Play osiągnął 21,67 Mb/s i przybliżył się do zdobywcy drugiego miejsca. Niestety, Plus znów oddalił się od rywali z wynikiem zaledwie 15,83 Mb/s.

Średnia szybkość wysyłania danych: Orange

Orange jest na pierwszym miejscu pod względem średniej szybkości wysyłania danych (ten operator uzyskał 10,63 Mb/s).

T-Mobile z wynikiem 9,16 Mb/s znalazł się na drugim miejscu.

Na trzecim miejscu uplasował się Plus z wynikiem 7,89 Mb/s. Tuż za jego plecami znalazł się Play z podobnym wynikiem 7,71 Mb/s.

Najniższa wartość ping: T-Mobile

T-Mobile wyprzedziło w porównaniu do poprzedniego miesiąca swoich rywali i z trzeciego miejsca przeniosło się na pierwsze. To wszystko dzięki osiągnięciu wyniku 35,23 ms.

Orange spadł na drugą pozycję, odnotowując przy okazji wynik wyższy niż przy okazji poprzedniej edycji rankingu (36,73 ms).

Trzecie miejsce przypadło Play (38 ms), zaś notowanie zamknął Plus (39,06 ms).

Jakość usług i prędkość internetu mobilnego – wyniki szczegółowe:

Technologia 4G/LTE

Technologia 3G

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: