Antyinflacyjna tarcza Plusa

Akcje partnerskie | Newsy
Opinie: 0
Promocje w Plusie w kontrze do inflacji i drożyzny Antyinflacyjna tarcza Plusa

Inflacja daje się Polakom coraz bardziej we znaki. Z danych GUS wynika, że w marcu ceny dóbr i usług były średnio o 11 proc. wyższe niż rok wcześniej. W XXI wieku inflacja w Polsce tylko raz była wyższa i było to w połowie 2000 roku. Drożyzna najbardziej daje się we znaki w kategoriach takich jak: paliwa, energia i żywność. Polski Instytut Ekonomiczny ostrzega, że najbliższe miesiące przyniosą dalsze przyspieszenie wzrostu cen. Szczyt inflacji przypadnie w wakacje – będzie to ok. 12,5-13 proc.

To sprawia, że warto szukać oszczędności i okazji cenowych. Czy mogą to być usługi telekomunikacyjne? Według danych GUS w marcu wzrosły one o 3,4 proc. stosunku do tego samego okresu rok wcześniej. Jednak na rynku można znaleźć oferty, które dadzą nam finansowy oddech w okresie szybko rosnących cen. W tego typu promocjach w ostatnim okresie celuje Plus.

Na początku marca wystartowała jedna z najbardziej atrakcyjnych promocji na rynku. W jej ramach klienci mogą korzystać z abonamentów na usługi mobilne za 1 zł nawet przez cały rok. Oferta jest dostępna zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla firm. Można z niej skorzystać przenosząc numer od innego operatora lub kupując nowy. Promocja jest szczególnie atrakcyjna dla rodzin i małych firm, które szczególnie są narażone na skutki wysokiej inflacji.

Jakie korzyści przynosi promocyjna oferta abonamentu w Plusie?

Przykładowo, gdy jedna z osób w rodzinie wybierze abonament za 55 zł miesięcznie z nielimitowanymi rozmowami, SMS-ami i 30 GB miesięcznie na transfer danych, pozostałe będą mogły dobrać taki sam abonament i będą płacić przez pierwszy rok za niego 1 zł, gdy wybiorą ofertę ze smartfonem, a gdy bez terminala to przez pół roku. Po roku abonament za drugą kartę wyniesie 30 zł miesięcznie plus rata za telefon. To dlatego, że ​​Plus po rocznym okresie za złotówkę oferuje kolejną promocję i po 12 lub 6 miesiącach na klienta czeka następny rabat na abonament – minus 25 zł od kwoty regularnej w ramach programu smartDOM. Oznacza to, że klient zamiast 55 zł za drugą kartę będzie płacił tylko 30 zł aż do końca umowy.

W opcji ze smartfonem (przy abonamencie za 55) oszczędności dla 4-osobowej rodziny mogą dojść do 2790 zł.Co ważne, możliwe jest dobranie aż 5 dodatkowych kart z abonamentem za 1 zł. W tym wypadku, 6-osobowa rodzina może zaoszczędzić 5046 zł.

Aby skorzystać z promocji wystarczy mieć lub kupić abonament za minimum 44,90 zł/mies. i dobrać kolejny abonament za minimum 55 zł/mies.

W przypadku firm, promocja wygląda bardzo podobnie. Abonamentem bazowym jest w tym przypadku kwota minimum 39 zł/mies. (netto), do której wystarczy dobrać kolejny, za minimum 45 zł/mies. (netto). Tu także wybierając ofertę ze smartfonem klient otrzymuje abonament za 1 zł przez 12 miesięcy, a bez smartfona przez 6 miesięcy. Na klientów biznesowych, po zakończeniu okresu promocyjnego – 6 lub 12 m-cy – również czekał będzie rabat – minus 25 zł w ramach programu smartFIRMA. W ten sposób abonament zostanie obniżony z 45 zł do 20 zł/mies. (netto).

Klient firmowy może dobrać 7 dodatkowych kart z abonamentem za 1 zł.

To jednak nie koniec promocyjnych niespodzianek w Plusie. W połowie marca sieć wystartowała z atrakcyjną ofertą światłowodu z prędkością do 1 Gb/s za 1 zł miesięcznie przez rok lub pół roku w zależności czy klient wybierze tę usługę samodzielnie, czy w pakiecie smartDOM.

Trzeba tu podkreślić, że dotyczy to usługi Plus Światłowód realizowanej w oparciu o infrastrukturę Netii w zabudowie wielorodzinnej. Ta udostępniona na sieciach innych operatorów (np. Inei, Nexery, Taurona i Orange) również korzysta z promocji, choć tutaj cena będzie lekko droższa (ze względu na ich stawki hurtowe).

I tak klienci, którzy nie posiadają innych produktów Plusa, wybierający ofertę światłowodu na sieci Netii z prędkością do 1 Gb/s zapłacą przez 6 miesięcy 1 zł. Ci klienci, którzy jednak dodatkowo zdecydują się zawrzeć nową umowę lub przedłużyć obecną na abonament telefoniczny w Plusie za min. 50 zł/miesięcznie za światłowód do 1Gb/s będą płacić 1 zł przez rok. Po roku abonament światłowodowy będzie wynosił 60 zł/mies. (z uwzględnieniem 10 zł rabatu smartDOM i 10 zł za e-fakturę).

Na tych samych zasadach z promocji mogą skorzystać także klienci objęci zasięgiem sieci światłowodowej wykorzystującej infrastrukturę Inea, Nexera, Tauron oraz Orange w zabudowie wielorodzinnej oraz jednorodzinnej. W tym przypadku miesięczny abonament za światłowód z prędkością do 1 Gb/s w ramach promocji będzie wynosił 26 zł/mies. przez 6 lub 12 miesięcy.

Ponadto Plus obniżył opłaty abonamentowe o 10 zł dla wszystkich oferowanych prędkości internetu światłowodowego na sieciach poza Netią. Oznacza to że, po okresie promocyjnym miesięczny abonament za światłowód z prędkością do 1 Gb/s będzie wynosił 85 zł/mies. zamiast 95 zł/mies. (z uwzględnieniem 10 zł rabatu smartDOM i 10 zł za e-fakturę).

W cenie abonamentu wszyscy klienci otrzymują router internetowy oraz dodatkową kartę SIM z dostępem do mobilnego internetu Plusa z pakietem 5 GB.

Plus nie zapomina również o klientach korzystających z usług na kartę. Dlatego zaoferował użytkownikom, którzy kupią starter Plusa na Kartę nawet 100 zł zwrotu w gotówce z bankomatu, gdy suma pieniędzy wydanych na pakiety Bez Limitu przekroczy 100 zł. Użytkownicy, mogą również zdecydować się na odbiór 50 zł w gotówce, wówczas wystarczy zakup dwóch dowolnych pakietów. Wypłatę pieniędzy można zrealizować do 31 sierpnia br.

Klient może wybrać pakiet za 30 zł na 30 dni z 30 GB lub za 40 zł z 40 GB. W obu przypadkach w pakiecie są też nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y do wszystkich.

Jak skorzystać z tej promocji?

Na początek trzeba dokonać zakupu startera Plus na Kartę i zapisać się do promocji poprzez wysłanie SMS o treści „KASA” pod numer 80100. Trzeba to zrobić do 30 kwietnia br. Następnie należy po prostu regularne włączać dowolny pakietu Bez Limitu za 30 lub 40 zł. Gdy zaś użytkownik wyda na pakiety co najmniej 50 zł lub 100 zł może odebrać gotówkę z bankomatu.

Zasady odbioru gotówki z bankomatu są bardzo proste. Klienci, którzy uzbierali już odpowiednia kwotę otrzymają SMS z kodem do bankomatu Euronet i PIN-em uprawniającym do odbioru gotówki.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: