Wielka Czwórka - najtańsze abonamenty smartfonowe

Akcje partnerskie | Newsy
Opinie: 0
Atrakcyjne abonamenty Plusa przyciągają klientów

W ostatnim czasie na rynku telekomunikacyjnym aż zawrzało! Niektórzy z największych operatorów komórkowych działających w Polsce zdecydowali się podnieść ceny swoich abonamentów. Znalazło to wyraz w danych GUS, z których wynika, że w czerwcu tego roku za usługi telekomunikacyjne trzeba było zapłacić o 3,6 proc więcej niż  w końcu 2018 roku i 1,2 proc. więcej niż w maju 2019 r. Jak zauważyli ekonomiści z ING Banku Śląskiego, usługi telekomunikacyjne mocno przyczyniły się do wzrostu wskaźnika inflacji w czerwcu, bo dodały do niego 0,05 punktów procentowych.

Podnoszący ceny operatorzy próbowali przekonywać klientów, że są one niewielkie, rzędu  5-10 zł. Przy tej okazji niektórzy  z nich zwiększyli pakiety internetowe, co miało trochę osłodzić gorycz wyższego rachunku na koniec miesiąca. Mimo to jednak wiele osób zaczęło uważniej porównywać pakiety dostępne w sieciach komórkowych poszukując najbardziej korzystnych opcji dla siebie. Po takiej analizie często nie mieli wątpliwości, że warto rozważyć ofertę Plusa, ponieważ sieć ta w wielu opcjach oferuje najtańsze abonamenty na rynku, wyposażając je dodatkowo w bogate pakiety  internetu mobilnego połączone z atrakcyjnymi zniżkami  na takie usługi jak telewizja satelitarna, internet światłowodowy czy  internet mobilny.

Korzyści te szybko zauważą np.: klienci szukający najtańszej oferty abonamentowej z nielimitowanymi rozmowami do sieci komórkowych i stacjonarnych. W Plusie za 30 zł miesięcznie w cenie dostaną też bezpłatnie nielimitowane SMS-y i MMS-y, podczas gdy pozostała trójka największych infrastrukturalnych operatorów komórkowych dodatkowo nalicza opłaty za te usługi w kwocie 19-20 gr za każdy SMS lub MMS. Dodatkowo w pakiecie tym klient Plusa ma do dyspozycji 2GB internetu mobilnego. Warto też zwrócić uwagę, że u dwóch innych operatorów po ostatnich podwyżkach, ten najtańszy pakiet kosztuje już nie 30 zł a 35 zł - a mimo to klienci i tak muszą płacić dodatkowo za SMS-y i MMS-y.

Oferta Plusa prezentuje się równie atrakcyjnie w pakietach abonamentów komórkowych w cenie 50 zł, w  których operatorzy z wielkiej czwórki  oferują nielimitowane rozmowy na numery stacjonarne i komórkowe oraz SMS-y i MMS-y. Warto tu zaznaczyć, że po majowo-czerwcowych podwyżkach u dwóch operatorów cena tego pakietu wynosi już zresztą 55 zł.

Plus dodatkowo w abonamencie za 50 zł daje swoim klientom bezpłatnie 120 minut na połączenie międzynarodowe do Unii Europejskiej, co nie jest wcale powszechne w ofertach konkurentów w tym przedziale cenowym. Dodatkowo klient otrzymuje 12 GB internetu mobilnego. Może też liczyć na 50 proc. rabatu (lub 25 zł) na kolejne abonamenty..

Zakup abonamentu komórkowego w Plusie powinni mocno rozważyć też klienci, dla których szczególnie ważne jest posiadanie jak największego pakietu internetu mobilnego. To bowiem właśnie ta sieć ma obecnie ofertę z największym pakietem Internetu – 72 GB na jednej karcie głosowej w cenie 75 zł miesięcznie. Dla porównania w pakietach na podobnym poziomie cenowym konkurenci Plusa z wielkiej komórkowej czwórki oferują znacznie mniejsze ilości gigabajtów (12-35 GB). Oczywiście w tej cenie abonenci otrzymują także nielimitowane rozmowy z numerami stacjonarnymi i mobilnymi oraz SMS-y i MMS-y. Plus dorzuca do tego 120 minut na połączenie międzynarodowe do Unii Europejskiej oraz rabaty na kolejne abonamenty.

Według raportu Urzędu Komunikacji Elektronicznej za drugi kwartał br. do Plusa przeszło w tym czasie ponad 87 tys. nowych klientów i operator zakończył go z dodatnim bilansem w wysokości blisko 25,5 tysiąca. Spośród czwórki największych operatorów, tylko jeszcze jeden miał wynik dodatni, a pozostałych dwóch zanotowało ujemny bilans. Statystyki UKE  potwierdzają także, że klienci Plusa należą do najbardziej zadowolonych i lojalnych. Spośród czterech największych operatorów w II kwartale tego roku najmniej klientów odeszło z Plusa (61 tys.).

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: