Sprawdziliśmy nc+ Internet oraz nc+ GO

Akcje partnerskie
Opinie: 27
Opinie: 27

Akcja partnerska

Dzięki uprzejmości platformy telewizyjnej nc+ mogliśmy przetestować nową ofertę mobilnego dostępu do Internetu „Elastyczny Internet” w pakiecie z usługą „TV w kieszeni”, która pozwala na oglądanie mobilnej telewizji nc+GO bez pomniejszania limitu danych dostępnych w paczce.

Jest elastycznie

Ofertę Elastyczny Internet możemy wybrać, jeśli posiadamy pakiet telewizji w nc+ lub dokupujemy pakiet telewizji. Podobnie jest w przypadku nc+ GO - musimy już posiadać jeden z wybranych pakietów telewizyjnych. Usług nie można jeszcze zakupić w modelu „stand-alone” - a trochę szkoda.

Elastyczny Internet jest świadczony dzięki współpracy nc+ z siecią PLAY. Oferta przypomina trochę rozwiązania znane z oferty nju w Orange, z tą różnicą że w nc+ jest większy wybór pakietów internetowych, a funkcjonalność elastycznego rozliczenia nie wymaga ze strony klienta żadnej deklaracji i działa automatycznie. Gdy w danym miesiącu nie korzystamy z Internetu, to za niego nie płacimy.  Gdy zaczniemy korzystać, to płacimy pełną stawkę abonamentu. To rozwiązanie najbardziej fair wobec klientów. Tak powinno to działać we wszystkich usługach abonamentowych, ale na razie są to jedynie nieliczne chlubne wyjątki.

Dodatkowym elementem elastyczności jest to, że umowę na Internet w nc+ można podpisać w dowolnym momencie i poczekać do czasu wygaśnięcia umowy z obecnym operatorem. W tym okresie również nie będziemy za nią płacić, a jednocześnie mamy pewność, że aktualna promocja cenowa się nie skończy. Jest to także idealna propozycja dla klientów pre-paid, którzy muszą pamiętać o zasileniu konta.

Nc+ daje do wyboru trzy pakiety 10, 35 i 100 GB, w cenach odpowiednio 19,99 zł, 34,99 zł i 59,99 zł. Umowę podpisujemy na 2 lata. Szczególnie atrakcyjny jest ten trzeci pakiet, bo dzięki niemu zyskuje się bezpłatny dostęp do usługi „Telewizja w kieszeni” i korzystając z telewizji mobilnej nc+ GO przez aplikację lub stronę internetową ncplusgo.pl nie będziemy zużywać pakietu danych. W przypadku streamingu wideo jest to bardzo ważne, bo ilość przesyłanych danych jest ogromna. Nc+ twierdzi, że paczka 10 GB wystarczy szacunkowo na 10h transmisji wideo z aplikacji, a więc średnio 1h oglądania telewizji konsumuje 1 GB danych. Uzależnione jest to głównie od jakości transmisji, ale tą możemy sami wybrać bezpośrednio z poziomu playera. Oczywiście, gdy pakiet 10 lub 35 GB będzie nam wystarczał to nie ma sensu dopłacać do najdroższej opcji. Warto więc wcześniej sprawdzić, ile danych transmitujemy aktualnie.

Sprzęt na raty

Gdy nie mamy jeszcze własnego sprzętu to nc+ zaoferuje nam w salonie dwa proste urządzenia:

 • modem D-LINK DWM-222 (do laptopa)
 • domowy router D-LINK DWR-116  

Raty za urządzenia rozpoczynają się od kwoty 4 zł miesięcznie.

O zasięg nie musimy się martwic, bo nc+ korzysta z nadajników PLAY, a P4 od kilkunastu miesięcy ostro przyspieszyło budowę swojej sieci zarówno pod względem zasięgu, jak i pojemności. Maksymalna prędkość pobierania danych to 70 Mb/s, a maksymalna prędkość wysyłania danych 20 Mb/s. Platforma nc+ udostępnia karty SIM w 3 rozmiarach: SIM, microSIM i nanoSIM.

nc+ Telefon

Nc+ wprowadzając ofertę Elastycznego Internetu obniżyło również ceny za telefon „no limit” dla abonentów nc+. Jeśli posiadamy dowolny pakiet telewizji, to za telefon do końca roku zapłacimy 15,59 zł miesięcznie. W pakiecie otrzymujemy nielimitowane SMS-y i połączenia do wszystkich sieci oraz na numery stacjonarne. Za dodatkowy pakiet danych 5 GB zapłacimy 6 zł miesięcznie.

nc+ GO – mobilna telewizja

Gdy zostaniemy już abonentem telewizji satelitarnej nc+ to w standardzie uzyskujemy dostęp do mobilnej telewizji nc+ GO. Na komputerze, smartfonie tablecie można oglądać kanały, które dostępne są w pakiecie i wybierać nawet z ponad 90 kanałów dostępnych w usłudze.W bazie nc+ GO można znaleźć również tysiące filmów i seriali, a duża część z nich dostępna jest bezpłatnie. Dużym plusem jest możliwość wyboru pomiędzy oryginalną ścieżką dźwiękową, a napisami. 

W nc+ GO definiujemy dostęp na czterech urządzeniach, a w tym samym czasie możemy oglądać TV na dwóch z nich. Wybrane urządzenia na których autoryzowaliśmy nc+ GO możemy jednak zmieniać w trakcie miesiąca bez dodatkowych kosztów i bezpośrednio z poziomu strony www (obowiązuje limit zmian). Dostęp do programów telewizyjnych dostępnych w naszym pakiecie jest możliwy przez sieć także innych dostawców, a więc bez problemu na wakacjach możemy podłączyć się do lokalnego hotspota i oglądać nasze ulubione seriale lub programy informacyjne. Usługa ze względów licencyjnych działa jednak tylko w Polsce. To samo dotyczy także oferty internetowej – roaming jest w niej wyłączony.

Jak działa aplikacja mobilna

Gdy korzystamy z telewizji na komputerze to nie musimy instalować żadnej aplikacji. nc+ GO działa jako aplikacja internetowa w niemal dowolnej  (poza Operą i EDGE) przeglądarce. Gdy nc+ ma działać na urządzeniu mobilnym to wówczas pobieramy aplikację z App Store, Google PLAY lub Windows store. Aplikację dla iOS testowaliśmy na iPhone 7 Plus, a androidową na najnowszej Sony Xperia XZ Premium. Oba telefony mają ekrany 5.5 cala i to w zupełności wystarcza do oglądania mobilnej telewizji. Nie musimy mieć tabletu, aby wygodnie oglądać Canal+, czy TVN24. W czasie naszych tygodniowych testów aplikacja działała stabilnie, a jakość obrazu była bardzo dobra. Programy „startowały” bardzo szybko – szybciej niż w zwykłym dekoderze UPC. Trochę szkoda, że nie ma szybkiej opcji „zappingu”, czyli prostego sposobu na tzw. bezmyślne przełączanie kolejnych programów. 

Najważniejsze zakładki aplikacji to moje nc+ GO, gdzie znajdziemy nasze ulubione programy i te, których nie obejrzeliśmy do końca oraz teraz w tv, gdzie widzimy listę aktualnych audycji. Nc+ promuje w aplikacji własne programy, więc sama kolejność kanałów jest inna niż u pozostałych dostawców płatnej telewizji. Na początku znajdziemy programy z pakietu CANAL+ MiniMini+, Planete+ itd. Gdy nasz pakiet telewizyjny nam nie wystarcza to możemy skorzystać z odtwarzania programów w trybie „na żądanie”. W tym trybie jest dostępna zwykła wypożyczalnia cyfrowa, a także część programów telewizyjnych. Dla rodziców najważniejsza będzie dedykowana zakładka „dla dzieci”.

nc+ Internet oraz nc+ GO – czy warto?

Dostęp do kanałów telewizyjnych w dowolnym miejscu i czasie to trend, który był zapowiadany od wielu lat. Teraz jest to już nasza rzeczywistość. Bajki naszym dzieciom możemy puścić jadąc w korku, a mecz obejrzeć na działce poza miastem. Telewizja systematycznie traci swoją liniowość na rzecz wygody posiadacza pakietu. Wybrany film chcemy obejrzeć kiedy mamy czas, a nie kiedy zadecydował o tym nadawca. Gdy w nc+ wybierzemy pakiet 100 GB to dodatkowym bonusem będzie to, że transmisja wideo z aplikacji nc+ GO i przez stronę ncplusgo.pl nie zużyje naszego pakietu. 100 GB to ilość danych, która wystarczy na miesiąc dla całej rodziny do normalnego korzystania z Internetu. Mniejsze pakiety są dla osób, które w domu mają łącze stacjonarne, rzadziej serfują po sieci lub potrzebują internetu, który będą mogli zabrać ze sobą i korzystać poza domem. Największą zaletą oferty jest jej „elastyczność”, czyli brak opłat, gdy nie korzystamy z usług.

Dla kogo:

•    osoby dużo oglądające telewizję
•    osoby często podróżujące po Polsce
•    duże rodziny („walka o pilota”) – dostęp do dodatkowych ekranów
•    osoby, które czasami mają miesiące „bez Internetu”
•    klienci planujący zmianę dostawcy Internetu

Dla kogo nie:

•    osoby podróżujące dużo zagranicę

Z ofertą nc+ można zapoznać się na stronie: http://ncplusinternet.pl/ 

 

 

Opinie:

Opinie archiwalne (27):

Komentuj

Komentarze / 27

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  Jahodny pisze: 2017-05-31 09:02
  Streaming na nadajnikach PLAY? Hahahahaha
  6
 • Users Avatars Mini
  it-290 pisze: 2017-05-31 09:27
  I ani słowa o tym, że NC+ GO nie radzi sobie ze zwykłym nadawaniem live? Spróbujcie obejrzeć dowolną transmisję ligi mistrzów bez ciągłego zacinania się i konieczności manualnego restartu aplikacji. Jakość platformy od strony technologicznej jest tylko nieco lepsza od przysłowiowej już Ipli. Dodatkowo warto zwrócić uwagę, że ograniczenie do 4 równocześnie zarejestrowanych "urządzeń" (w cudzysłowie, bo osobnym urządzeniem są przykładowo wszystkie przeglądarki internetowe na jednym urządzeniu (sic!)) jest wyjątkowo nieprzyjaznym ograniczeniem. Przykład mojego gospodarstwa domowego (tylko 2 osoby) - 2 telefony komórkowe (w rzeczywistości 4, ale powiedzmy, że wystarczą 2 - po jednej sztuce na osobę) + 2 tablety + 2 laptopy + komputer stacjonarny podłączony do dużego tv. Wystarczy chwilę trochę podróżować razem i osobno (urlopy, delegacje), żeby co chwila zmieniać przypisanie urządzenia. Wygodne? Nie sądze.
  4
 • Users Avatars Mini
  nc+GO pisze: 2017-05-31 09:50
  tak sie sklada, że z nc+GO korzystam prawie non stop i mam porównanie do tego co oferuje Polsat. nc+ kiedys strasznie cielo, ale od kilku tygodni działa jak zyleta i nie ma nawet tego co porownywac do wiecznie problemowej Ipli czy Polsat Go...
  2
 • Users Avatars Mini
  wojciech.piechocki pisze: 2017-05-31 10:53
  @Jahodny testowales? Czy zwykly hejt? :-)
  -1
 • Users Avatars Mini
  Kamil pisze: 2017-05-31 12:08
  wojciech.piechocki Ale co jest do testowania,to działa na playu, jak ktoś chce wypróbować neta z playa odpali darmowy dil
  0
 • Users Avatars Mini
  wojciech.piechocki pisze: 2017-05-31 12:51
  @Kamil - testowanie w tym przypadku to sprawdzenie, czy stream wideo z nc+ dziala na sieci play dobrze czy nie....
  0
 • Users Avatars Mini
  KarolSk pisze: 2017-05-31 15:51
  Sprzedawcy nc+ mają chyba do wyrobienia jakieś spore plany sprzedażowe, bo ów internet wciskają komu się da przy przedłużaniu umowy (z opłatą aktywacyjną 49zł).
  1
 • Users Avatars Mini
  wojciech.piechocki pisze: 2017-05-31 16:31
  @KarolSk Kazdy dzial sprzedazy ma swoje plany :-) nie po to sie wprowadza oferte, zeby byla w systemach informatycznych tylko
  -1
 • Users Avatars Mini
  max pisze: 2017-05-31 18:50
  mam nc+ go korzystam na telefonie z abo orange i chodzi bez zarzutu, czasami się zawiesi ale to rzadkość. jakoś nawet najwyższa obrazu też nie zacina jakoś nagminnie. jak ktoś się chce czepiać to się doczepi ;-)
  0
 • Users Avatars Mini
  aaa pisze: 2017-06-01 07:59
  @ max, bo to Orange, u tego operatora internet działa najlepiej, PLAY to porażka po całości.
  1
 • Users Avatars Mini
  ghc pisze: 2017-06-01 09:15
  ncplus to byle jaka jakość nawet nie HD tylko 1080i beznadziejny szajs dekodery i aroganccy konsule utrzymaniówki, miąłem dwie umowy została jedna , tylko skończy sie 2017 nie będzie żadnej , platforma dno tak jak PO dupowłazy
  -11
 • Users Avatars Mini
  wojciech.piechocki pisze: 2017-06-01 09:18
  @ghc twoj komentarz jest niesamowity...szczegolnie fragment "nawet nie HD, tylko 1080p" :-) czuc specjalistę
  3
 • Users Avatars Mini
  Jakub pisze: 2017-06-01 20:55
  Ja oglądam non stop na PLAY i nie narzekam, mam ofertę PLAY dla Firm, nie od NC+ - ale to chyba bez różnicy ;) daje rade :)
  0
 • Users Avatars Mini
  Jahodny pisze: 2017-06-02 10:15
  @wojciech.piechocki Tak, szczątkowe LTE, gdzie nawet fotki z Instagram się nie ładują to u mnie norma.
  0
 • Users Avatars Mini
  amy pisze: 2017-06-02 11:29
  ja ogladam nawet jak mi w njumobile lejek mi sie wlaczy. i za to sobie cenie nc+go ;)
  0
 • Users Avatars Mini
  endo pisze: 2017-06-02 19:40
  Używam na przeglądarce EDGE i działa bez problemu. :)
  0
 • Users Avatars Mini
  Kryniczanin pisze: 2017-06-05 08:13
  Play po raz kolejny ograniczył prędkość w roamingu krajowym, teraz mamy max 1,5Mbps. Skandal i granda.
  0
 • Users Avatars Mini
  Kryniczanin pisze: 2017-06-05 08:13
  Nigdy więcej żadnej usługi od Play. To jest niepoważny operator.
  0
 • Users Avatars Mini
  Olek pisze: 2017-06-06 14:08
  Ja tam zdecydowanie preferuję Plusa przy łączeniu usług. Dzięki programom lojalnościowym typu smart dom czy dwu pak ostatnio to mają znacznie większe możliwości sprawienia, że jest tanio.
  -1
 • Users Avatars Mini
  Floros pisze: 2017-06-06 21:41
  Ja tam mam neta tylko mobilnego - od Plusa i nie narzekam. Do wszystkiego mi starcza :) Nigdy żadnym programem prędkości nie sprawdzałem, ale wszystko ładuje się bardzo szybko.
  0
 • Users Avatars Mini
  Telemaniak pisze: 2017-06-08 08:51
  Play ogranicza prędkość internetu w roamingu krajowym i dotyczy to też NC+ więc abonenci którzy będą poza nadajnikami macierzystymi Play raczej nie pohulają.
  -1
 • Users Avatars Mini
  iaholaho pisze: 2017-10-26 22:20
  Niestety jest napisana nieprawda. nc+ go... połącz się z HotSpotem... oglądaj.... G..o prawda. Co inna sieć to inne IP a liczbę zmian mamy ograniczoną miesięcznie do 2-4, więc jeżeli nawet użyje się tylko 1 urządzenia w 4 "sieciach"/hotspotach to potem do końca miesiąca g... zobaczycie. I za każdym razem opcje i zmiana sprzętu. Z tymi IP to eNkę pogięło....
  0
 • Users Avatars Mini
  iaholaho pisze: 2017-10-26 22:24
  P.S. i p. Wojciech Piechocki niech się nie obraża, ale miałem internet w eNce a teraz dzięki Bogu u konkurencji. I niech Play nawet nie fika z transferami i prędkościami jak pisali "przedmówcy" bo jest na straconej pozycji. Dramatu nie było - uczciwie piszę - ale szału też nie. Liczba nadajników, moc itp. robi swoje. Choć konkurencja ma inne grzechy na sumieniu;)
  0
 • Users Avatars Mini
  Tommy pisze: 2017-11-02 14:02
  Mam nc+ internet od PLAY od roku i przeklinam dzień w którym podpisałem umowę. Płacę astronimiczne 85 zł. i mam do wykorzystania 100 GB. Co mi z tych 100 GB, jak nie da się ich fizycznie wykorzystać przy tak niskiej przepustowości. Mieszkam w centrum Białegostoku i mam zasięg LTE+. W dzień niejednokrotnie nie da się otworzyć strony nie mówiąc już o streamingu czy YT. Krótko mówiąć JEDNA WIELKA PORAŻKA!!! Ludzie nie kupujcie tego, bo stracicie tylko nerwy.
  2
 • Users Avatars Mini
  tokyo pisze: 2017-11-09 19:23
  NC+ telefon najgorsza opcja jaką możecie wybrać tragedia będą was kosić za byle co i nie wygracie z nimi kłamią w oczy NIE POLECAM
  0
 • Users Avatars Mini
  Antync+go pisze: 2018-02-20 21:31
  Gówno i gówno tak można nazwać nc+go
  0
 • Users Avatars Mini
  J_To_sprubujcie_Słońca pisze: 2018-03-07 05:39
  WITAM, TAK SOBIE CZYTAM TE WASZE NEGATYWNE KOMENTARZE ODNOŚNIE JAKOŚCI USŁUG W NC+ i postanowiłem Podzielić się swoimi doświadczeniami. W posiadanie TV Sat "N" Wszedłem w 2007r. I korzystałem do roku 2015r. Używałem po drodze kilku modeli dekoderów i wszystkie zawsze doskonale się sprawiały,miały fantastycznie intuicyjne menu. Programy w rozdzielczości HD też odbierały nawet przy gorszej pogodzie, na małej antenie i to bez specjalnego jej ustawiania.(Gps w telefonie wystarczył) Generalnie byłem bardzo zadowolony, aż do czasu słynnej fuzji TV N z Canal+ ,po której to, nowy twór NC+ pokazał "pupy" stałym klientem ,takim jak ja i rżnoł ich cenowo przy przedłużeniu umowy bez skrupułów. W Dodatku w tym okresie rozstałem się również z moim dostawcą internetu, wspaniałą TP S.A, co poskutkowało również rozwodem z NC+, nie posiadającym w owym czasie, oferty TV + Internet w rozsądnej cenie. W TEN oto sposób, 2 lata temu, Stałem się Abonamentem "☺☺☺Cyfrowego Polsatu☺☺☺" za jedyne 110 PLN wraz z zajebistym internetem 4G Lte. I WSZYSTKO BYŁO PIEKNIE DOPUKI NIE PODŁĄCZYM DEKODARA DO GNIAZDKA W DOMU. Ludzie, to co ci idioci sprzedają ludziom to jest siedem nieszczęść, polutowanych z trzech urządzeń, i do tego polski programista , chyba nie do końca trzeźwy, napisał do tego jeden wspólny firmware, chociaż te podzespoły gadają, każdy w innym języku i do tego nazywają to dekoderem HD. Nie ma dni żeby działał bez usterki bez hardresetu. CYFROWY POLSAT SPRZEDAJE LUDZIOM BADZIEW KTÓRY JEST TECHNICZNIE 100 lat za NC +, jeżeli chodzi o TV Sat oczywiście. PO OSTATNIEJ AKTUALIZACJI SOFTWARE, STWIERDZIŁEM ŻE DZIAŁ IT też mają 100 lat za murzynami, bo nawet nie potrafią menu sciągnąc od konkurencji żeby działało. W CIĄGU 2 lat 3 dekodery, dwie anteny, 4 piloty, (dwa rozwaliłem o ścianę z flustracji.) A najlepsze jest HBO Go, bo nie ma dnia żeby działało, a w laptopie hula. ICH NOWE WSPANIAŁE DZIEŁO W DZIEDZINIE DEKODERÓW OBEJRZAŁAM DOKŁADNIE W SALONIE I TROCHĘ SIĘ POBAWIŁEM. OD RAZU PO MENU I TYM CO PROPONUJE UŻYTKOWNIKOWI TEN DEKODER ,WIEM, ŻE MIMO KOŃCZĄCEJ SIĘ UMOWY WRACAM DO NC+.
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: