NEC należy do MeT

Newsy
Żródło: Nokia
Opinie: 7

Ericsson, Matsushita, Nokia, Siemens i Sony Corporation ogłosiły, że do inicjatywy MeT dołączyła firma NEC. Firmy te będą wspólnie pracować nad otwartym, wspólnym szkieletem (standardem) przemysłowym przeznaczonym do bezpiecznego prowadzenia bezprzewodowych transakcji elektronicznych. Celem inicjatywy MeT jest opracowanie bezpiecznych i łatwych metod oraz platform przeznaczonych do realizacji transakcji w handlu elektronicznym przy użyciu telefonów komórkowych. MeT pracuje także nad stworzeniem warunków sprzyjających rozwojowi innowacyjnych usług i aplikacji przynoszących korzyści zarówno klientom jak i firmom świadczącym usługi.

"Cieszymy się widząc w naszym gronie firmę NEC. W ciągu działalności inicjatywa MeT zanotowała już sukces w postaci wprowadzenia pierwszych, opracowanych przez siebie specyfikacji bezpiecznych transakcji realizowanych w sieciach komórkowych. Włączenie NEC jako sponsora przyniesie inicjatywie MeT wiele korzyści i już obecnie oczekujemy na udział tej firmy w pracach nad specyfikacjami", mówi Martti Granberg, prezes MeT i dodaje: "Równocześnie, korzystając ze sposobności, chciałbym zaprosić wszystkie inne firmy aktywnie działające w środowisku bezpiecznych transakcji bezprzewodowych i podzielające nasze podstawowe poglądy, do przyłączenia się do MeT.

"NEC jest jedną z czołowych firmy w branży mobilnego Internetu i przewiduje, że w bliskiej przyszłości będzie miał miejsce gwałtowny rozwój transakcji handlowych realizowanych przy użyciu telefonów komórkowych", powiedział Ben Nakamura, pierwszy wiceprezes i dyrektor działu Mobile Terminals Operations Unit w NEC. "Kluczem do sukcesu jest otwarta architektura tej specyfikacji, i z tego punktu widzenia MeT odgrywa ważną rolę w branży. NEC dołoży wszelkich starań, by przyczynić się do standaryzacji tej specyfikacji"

Inicjatywa MeT powstała w kwietniu 2000, w celu wspólnego prowadzenia prac nad otwartym, wspólnym szkieletem (standardem) przemysłowym przeznaczonym do bezpiecznego prowadzenia bezprzewodowych transakcji elektronicznych. Inicjatywa wykorzystuje istniejące i nowo tworzone standardy w celu stworzenia powszechnie stosowanych rozwiązań, sprzyjających szybkiemu przyjmowaniu przez rynek globalny godnych zaufania usług handlu bezprzewodowego.

Rozwiązania techniczne i koncepcje opracowane w MeT będą funkcjonować we wszystkich sieciach, ze wszystkimi usługami i ze wszystkich urządzeń bezprzewodowych. Będą opierać się na istniejących standardach przemysłowych, takich WAP, WTLS (Wireless Transport Layer Security), WIM (Wireless Identification Module), PKI (Public Key Infrastructure) i Bluetooth. Prywatność i bezpieczeństwo zostaną zapewnione dzięki podpisom elektronicznym i usługom kryptograficznym służącym do weryfikacji transakcji, zapewnienia ich poufności, uwierzytelniania i akceptacji. Przykładowe aplikacje oparte na standardzie MeT umożliwiają bezpieczny dostęp i korzystanie z osobistych kart kredytowych, kart debetowych, programów lojalności i rezerwacji.

Opinie:

Opinie archiwalne (7):

Komentuj

Komentarze / 7

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  jokerDM pisze: 2001-10-04 15:53
  jeden globalny standard??? nie wiem, ale chyba to sie do końca nie przyjmie...
  0
 • Users Avatars Mini
  jokerDM pisze: 2001-10-04 17:19
  masz rację, to na pewno będzie ułatwienie.. ale wiesz an pewno, że takie globalne rozwiązania mogą prowadzić do konfliktów.. cos jak PC i Apple
  0
 • Users Avatars Mini
  graffi pisze: 2001-10-04 18:13
  lepiej, zeby był jeden standard, i to chyba dla wszystkich (użytkownicy, producenci, handlowcy). A co do konfliktów, to czemu akurat ma ich być więcej? - firmy kooperują ze sobą i jeśli to się utrzyma to będą miały zyski wszystkie razem
  0
 • Users Avatars Mini
  lava1 pisze: 2001-10-04 18:16
  Ja też jestem za jednym standardem ale czy to wyjdzie czas pokarze. Zresztą jak juz moi przedmówcy napisali to prowadzi do konfliktów i jeszcze większego chaosu...
  0
 • Users Avatars Mini
  Ewandy pisze: 2001-10-04 18:27
  Jeden standart.To jest dobre.Moze dzieki temu firmy sie zaczna porozumiewac i w przyszlosci bedzie wiecej nowych technicznych nowosci z dzielenia sie informacjami miedzy poszczegolnymi firmami.
  0
 • Users Avatars Mini
  kubel pisze: 2001-10-04 19:52
  tylko ze to co robi MeT to jest troche inna sprawa niz np. jakis standard typu Bluetooth. Tutaj urzadzenia sa bardziej dowolne, a chodzi o takie rzeczy jak schematy dzialania, kolejnosc wymiany informacji, styki pomiedzy systemami. Ale to tez jest przeciez bardzo wazne,. zeby w ogole myslec o jakiejs wspolpracy. To ze firmy razem nad tym pracuja to bardzo dobrze.
  0
 • Users Avatars Mini
  cieglo pisze: 2001-10-05 01:03
  pomysl na jeden ogolnoswiatowy standard jest swietny - problem w tym ze zawsze znajdzie sie ktos ktos sie wylamuje a za nim ida nastepni i standardu nie ma...
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: