Netia - 15 bezpłatnych hotspotów w Grodzisku Mazowieckim

Newsy
Żródło: Netia
Opinie: 3

Netia wygrała pierwszy w historii przetarg dotyczący wielopoziomowej współpracy z samorządem lokalnym – gminą Grodzisk Mazowiecki. Na mocy porozumienia Netia uruchomi 15 hotspotów WiFi, przez które gmina zapewni bezpłatny dostęp do internetu dla mieszkańców i turystów. Do budowy sieci Netia wykorzysta transmisję w technologii WiMAX.

W myśl umowy z gminą Grodzisk Mazowiecki Netia wybuduje, uruchomi i będzie utrzymywać przez okres 3 lat sieć 15 hotspotów WiFi zasilonych transmisją w technologii WiMAX, przez które gmina zapewni bezpłatny ograniczony dostęp do internetu dla mieszkańców i turystów w centrum miasta oraz na terenach słabo zurbanizowanych (obejmując swoim zasięgiem między innymi wiejskie placówki kulturalne).

Gmina Grodzisk Mazowiecki zobowiązana jest do udostępnienia miejsc i innych środków przekazu (prasa lokalna, radio, banery) na reklamę usług Netii oraz wsparcia Netii w technicznej realizacji komercyjnego dostępu do usług telekomunikacyjnych na swoim terenie. Ponadto Urząd Gminy będzie korzystał z usług telekomunikacyjnych Netii, zrealizowanych w oparciu o najnowocześniejsze rozwiązanie Integralnet.

Opinie:

Opinie archiwalne (3):

Komentuj

Komentarze / 3

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  tkubon pisze: 2008-11-20 16:25
  no i super, oby więcej takich inicjatyw z operatorami innymi niż TP. Dla Netii to spox bo zwiększa ewentualną komercyjną sprzedaż ich usług, w szczególności WiMAX (jesli darmowe ograniczenia bedą dla kogoś niezbyt satysfakcjonujące). Teraz się poprawiło to cenowo i na pewno chętni się znajdą. Netia ma za free reklamę i miejsca do stawiania nadajników. Brawo!
  0
 • Users Avatars Mini
  pagos pisze: 2008-11-24 12:27
  28 czerwca 2008 r. na terenie miasta w ramach testów zostaly uruchomione 4 Hot Spoty: w okolicach Placu Króla Zygmunta, deptaka, dworca PKP oraz Centrum Kultury. 5 kolejnych Hot Spotów w ciagu 2 miesiecy od daty podpisania umowy i dodatkowych 6 w czasie 4 miesiecy. 7 z tych punktów na terenie miasta (Zielony Rynek 2, Piaskowa 21, Osiedle Kopernika), a pozostale 8 na terenie gminy, we wsiach: Natolin, Chlebnia, Kludno Stare, Zablotnia, Izdebno Koscielne, Kaleczyn, Adamowizna i Ksiazenice.
  0
 • Users Avatars Mini
  Piotr pisze: 2008-11-24 21:36
  Miło z ich strony, choć nie dziwi mnie to zbytnio. ostatnuio Netia jest hojna. Przed hotspotami mieliśmy przecież Katalog Marzeń z mnóstwem rewelacyjnych eventow do wyboru za podpisanie umowy z operatoem. Niech za przykład posłuży lot szybowcem czy nauka jazdy konnej.
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: