Netia bezpłatnie przyspieszy upload w usługach VDSL2 i ETTH

Newsy | Promocje
Żródło: Netia
Opinie: 0
Opinie: 0

Grupa Netia ma już nieco ponad 1 mln lokali w zasięgu sieci nowej generacji (NGA). Obecnie w Netii profile dla usług NGA na bazie VDSL2 to do 20 Mb/s pobieranie i do 1 Mb/s wysyłanie (niedostępne w nowej sprzedaży) oraz 50 Mb/s pobieranie i 2 Mb/s wysyłanie. Na sieciach ETTH, skupionych w ramach spółki Internetia najwyższa opcja to obecnie 100 Mb/s pobieranie i 20 Mb/s wysłanie. W Dialogu jest to natomiast odpowiednio (w przeważającej części usług, włączenie z usługami na sieci światłowodowej FTTH): 20/1, 50/2 i 100/4.

Od połowy marca br. wszystkie główne profile usług na bazie NGA (czyli: VDSL, ETTH, FTTH) w spółkach Grupy Netia (Netia, Internetia, Dialog), zarówno dla obecnych, jak i nowych klientów będą wyglądać tak:

- do 20 Mb/s download na do 2 Mb/s upload (niedostępne w nowej sprzedaży)
- do 50 Mb/s download na do 5 Mb/s upload
- do 100 Mb/s download na do 50 Mb/s upload

Oczywiście wartości prędkości pobierania (download) i wysyłania (upload) są wartościami "do", w zależności od możliwości technicznych. Zmiana dotyczyć będzie usług dla klientów indywidualnych oraz małego i średniego biznesu (SOHO/SME). Upload wzrośnie automatycznie i zmiana ta nie wpłynie na wysokość miesięcznego abonamentu dla obecnych klientów.

W technologii ADSL2+, która jest obecnie najbardziej powszechna, maksymalna prędkość wysyłania danych to 1 Mb/s (pobierania realnie 20 Mb/s) i w tym zakresie zmiany nie będzie, bo takie są ograniczenia technologii. W obecnej ofercie różnica pomiędzy bazową opcją na ADSL2+ (do 20 Mb/s pobieranie, do 1 Mb/s wysyłanie) a usługą na bazie sieci NGA (download do 50 lub 100 Mb/s) to 20 zł miesięcznie.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: