Netia Data Center Mind oficjalnie odpalone

Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0

Netia oficjalnie otworzyła dziś swoje najnowsze data center Netia Data Center Mind w Jawczycach pod Warszawą.

Data Center Grupy Netia w Jawczycach jest zlokalizowane 10 km od centrum Warszawy, w pobliżu tras: S8 i S2. Obiekt, składa się z ponad 1000 m2 powierzchni serwerowej (4 komory, pozwalające na kolokowanie blisko 520 szaf rack) i blisko 700 m2 powierzchni biurowej.

W ciągu pierwszych 3 tygodni od nieoficjalnego uruchomienia, obiekt został wypełniony w 32 proc. Teraz już jego wypełnienie jest na poziomie przekraczającym 40%.

Budowa obiektu kosztowała około 70 mln zł. Obiekt został zbudowany przez spółkę z Grupy CP.

Grupa ma podobny obiekt (ale wykorzystywany głównie dla swoich potrzeb) w Grodzisku, w pobliżu autostrady A2. Data center Netii jest także na ul. Poleczki.

Nowe centrum otworzył Andrzej Abramczuk, dyrektor generalny Netii.

Netia DC Mind spełnia wymagania certyfikacyjne klasy trzeciej, zgodnie z normą EN/PN 50600.

Netia chwali się, że nowe centrum ma doskonałą lokalizację, ma 2 łącza światłowodowe, zostało zaprojektowane od podstaw, może zostać rozbudowane (jest druga działka), jest zasilane zieloną energią i ma nowoczesne systemy backupu zasilania. Są to generatory DRUPS HITEC PowerPRo2700 o mocy 2000 kW każdy. W przeciwieństwie do zwykłych (statycznych) zasilaczy awaryjnych (UPS-ów) DRUPS-y (Diesel Rotary UPS) nie wykorzystują baterii, lecz magazynują energię kinetyczną w masie wirującej (jest potrzebna na 7 sekund do momentu uruchomienia 16 cylindrowych silników diesla).

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: