Netia ogłosi kompleksowy plan redukcji kosztów

Newsy
Opinie: 3
Opinie: 3

Netia w II połowie roku rozpocznie świadczenie usług IPTV. Netia będzie odpowiedzialna za pełną obsługę klienta, ale content telewizyjny będzie dostarczany przez platformę "n". Spółka nie podała jaki będzie zasięg techniczny tej usługi w tym roku.

Na wczorajszej konferencji prasowej Netia zdradziła także, że obecnie 40% jej przychodów pochodzi z usług broadband - do końca roku poziom ten ma zwiększyć się do 50%. Będzie to stosunkowo trudne, bo Netia notuje bardzo szybki spadek ARPU z tego typu usług. W II kw. 2007 r. ARPU przekraczało 100 zł - pod koniec 2008 r. oscylowało już wokół 60 zł. Średnie ARPU z "głosu" spadło w tym okresie z 80 do 60 zł.

Firma w 2008 r. chce zwiększyć swoją rentowność i w II kw. przedstawi kompleksowy plan redukcji kosztów. Zarząd nie chce na razie zdradzić, czy będzie on się wiązał z redukcją zatrudnienia. Spółka nie zamierza natomiast redukować kosztów marketingu. Niewielkie oszczędności mogą pojawić się po połączeniu budżetu marketingowego z Tele2.

Netia w najbliższych miesiącach będzie inwestować w LLU - obecnie ma tylko 2.5 tys. klientów korzystających już z uwolnionych przez TP linii, ale co miesiąc liczba ta zwiększa się o 1000. 50% nowych aktywacji to usługi typu 2play (głos i broadband).

Prezes Netii lakonicznie potraktował plotki o przejęciu Netii przez PTC - powiedział tylko, że operatorzy mobilni powinni być zainteresowani tego typu inwestycją.

Opinie:

Opinie archiwalne (3):

Komentuj

Komentarze / 3

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  ttt pisze: 2009-02-25 19:58
  A tak z ciekawości zadam pytanie: z kiedy jest ta wiadomość? Pytam, ponieważ zdania wskazują na czas przeszły: "Firma w 2008 r. chce zwiększyć swoją rentowność i w II kw. przedstawi kompleksowy plan redukcji kosztów. Zarząd nie chce na razie zdradzić, czy będzie on się wiązał z redukcją zatrudnienia." Jest już rok 2009. To po pierwsze. A po drugie - przecież od kilku tygodni jest kolejna fala zwolnień w tej spółce więc co za bzdety opowiada ten prezes.
  0
 • Users Avatars Mini
  jerzy pisze: 2009-02-25 22:38
  fajne wyliczenia, widać że konkurencja tp się rozwija, i dobrze. coraz więcej abonentów internetu i telefonu - pewnie skusili się trochę na katalog marzeń i 120 min do wygadania w lepszym telefonie a nie płacenia tylko za abo bez wliczonych minut. powodzenia
  0
 • Users Avatars Mini
  marcinwawa pisze: 2009-02-26 16:12
  Niech inwestują w te łącza LLU jak najwięcej. Dzięki temu wiecej klientów będzie mogła skorzystać z ich specjalnych promocji jak internet 4mbit/s w cenie 64 złotych.
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: