Netia powiększyła swoją linię kredytową

Newsy
Żródło: Netia
Opinie: 0

Netia rozszerzyła porozumienie (mandate letter), podpisane wcześniej z Rabobankiem, BRE Bankiem oraz Raiffeisenem, o bank BNP Paribas i może pozyskać 700 mln złotych finansowania zewnętrznego oprócz posiadanych ponad 300 mln złotych środków własnych na poczet potencjalnych akwizycji.

„Netia jest przygotowana do konsolidacji polskiego rynku telekomunikacyjnego. Jak wielokrotnie informowaliśmy, Spółka jest zainteresowana akwizycjami i będziemy się przyglądać podmiotom, które będą w procesie sprzedaży. Dzięki porozumieniu z bankami będziemy gotowi do szybkiego działania, jeżeli atrakcyjne możliwości konsolidacji rynku się pojawią” – powiedział Mirosław Godlewski, Prezes Zarządu Netii.

„Netia jest zdeterminowana by odgrywać kluczową rolę w procesie konsolidacji sektora. Dlatego bardzo cieszy już na tak wczesnym etapie zabezpieczenie tak istotnej kwoty na poczet potencjalnych akwizycji. Stosownie do ich zakresu, mamy możliwości negocjacji z bankami odpowiedniego dodatkowego finansowania, aby zamknąć interesujące nas transakcje w możliwie najkrótszym czasie” – dodał Jonathan Eastick, Dyrektor Finansowy Netii.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: