Netia udostępni mobilny internet dla swoich klientów broadband

Newsy
Opinie: 3

Od 6 sierpnia br. użytkownicy szerokopasmowego internetu Netii będą mogli – za darmo lub za niewielką opłatą - korzystać z dostępu mobilnego.

Mobilny internet Netii będzie dostępny jako usługa dodatkowa do łącza stacjonarnego w dwóch taryfach – z pakietem danych 100 MB lub 1 GB. Użytkownicy internetu i telefonu Netii na jej własnych łączach i liniach uwolnionych w ramach LLU, będą mogli korzystać z niższej taryfy bezpłatnie. Pozostali klienci zapłacą za nią 9,90 zł miesięcznie, a limit 1 GB będzie dla wszystkich dostępny za 29 zł miesięcznie.„Badania rynku wskazują, że już 19 proc. gospodarstw domowych w Polsce ma dostęp jednocześnie do mobilnego i stacjonarnego internetu. Szacuje się, że do 2012 roku ta liczba wzrośnie do 32 proc.” - powiedział Adam Górniak, dyrektor ds. strategii w Netii.

Z mobilnego internetu Netii będą mogli korzystać zarówno użytkownicy indywidualni, jak i biznesowi. Dzięki zasięgowi, w którym znajdzie się ponad 55 proc. populacji Polski, nie będą musieli rozstawać się z dostępem do sieci podczas weekendowych wypadów, zajęć w szkole, czy spotkań biznesowych poza biurem.

Użytkownicy, którym wyczerpie się pakiet transferu danych, nie muszą się obawiać rachunku za przekroczenie limitu. Aby kontynuować korzystanie z usługi będą mieli do wyboru dwa warianty prostych doładowań: 100 MB za 19 zł lub 1 GB za 40 zł. Będzie je można zamówić przez NetiaOnline lub telefonicznie. Prędkość pobierania danych w mobilnym internecie Netii sięgać będzie 1 Mb/s (sieć 3G - UMTS/HSDPA). W ramach usługi, Netia zaoferuje klientom po atrakcyjnej cenie mobilny modem USB firmy ZTE.

Netia korzysta z nadajników Play wyłącznie zakresie UMTS. Korzystanie z nadajników GSM na razie nie jest zaplanowane. Oferta jest dostępna wyłącznie dla nowych klientów oraz osób przedłużających umowę.  Po przekroczeniu limitu usługa dostępu do Internetu jest blokowana (wcześniej klient otrzyma wiadomość SMS). Następnie klient będzie mógł samodzielnie doładować konto i wznowić działanie usługi.

 

Opinie:

Opinie archiwalne (3):

Komentuj

Komentarze / 3

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  krzysp pisze: 2009-08-03 18:53
  Osobiście nie widzę sensu korzystania z tej oferty. Doładowując PlayOnline na kartę za 50 zł otrzymuję 5GB do wykorzystania przez 2 miesiące. Więc za 25 zł miesięcznie otrzymuję 2,5GB. W sieci Play 3G (podobnie jak ma to miejsce w Netii). Bez zobowiązań, konieczności podpisywania dodatkowej umowy etc. Pozdrawiam.
  0
 • Users Avatars Mini
  krzysp pisze: 2009-08-03 18:56
  IMHO bardziej korzystną ofertę ma ASTER, gdzie za 9 zł otrzymujemy 250MB do wykorzystania w całej Polsce (w oparciu o sieć 2G i 3G Orange). Pozdrawiam.
  0
 • Users Avatars Mini
  mirekb pisze: 2009-08-04 13:40
  "Dzięki zasięgowi, w którym znajdzie się ponad 55 proc. populacji Polski, nie będą musieli rozstawać się z dostępem do sieci podczas weekendowych wypadów, zajęć w szkole, czy spotkań biznesowych poza biurem."..mam nadzieje ze szefostwo netii pojedzie sobie na wekendowe wypady z netem play i zobaczy ze jest troche inaczej niz mówią,co do szkół wiadomo-wieksze miasta to i w szkołach będzie zasieg,ale juz biznesowe spotkania poza biurem z netem play uwazam za marketingowy bełkot..zasieg mały i tyle
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: