NEXERA kupiła sieć światłowodową w Ełku, Olecku i Kowalach Oleckich

Newsy
Dodaj opinię
Opinie: 0
NEXERA nabyła infrastrukturę światłowodową od Fan-Texu

Nexera kupiła infrastrukturę światłowodową od firmy Fan-Tex, operującej w województwie warmińsko-mazurskim.

Umowę podpisano w maju br. i jest to piąta tego rodzaju transakcja hurtowego operatora światłowodowego. W zasięgu nabytej przez Nexerę doziemnej sieci znajdzie się ponad 11 tysięcy gospodarstw domowych w Ełku i okolicach, Olecku oraz Kowalach Oleckich. Długość przejętej infrastruktury to ponad 140 km. W najbliższej perspektywie Nexera będzie prowadzić działania mające na celu integrację pozyskanej sieci, co umożliwi jej udostępnienie w modelu hurtowym wszystkim zainteresowanym operatorom detalicznym. 

Do tej pory Nexera zakupiła infrastrukturę od czterech lokalnych ISP (Telcent, Uninet, Symetra i IT Partners Telco), działających na terenie województwa świętokrzyskiego. Do końca 2022 roku w zasięgu sieci światłowodowej operatora znajdzie się blisko 1 mln gospodarstw domowych oraz prawie 3 tys. szkół zlokalizowanych w czterech Regionach: Świętokrzyskim, Warmii i Mazur, Kujaw z Pomorzem i Mazowszem oraz Łódzkim. Zabudowania mieszkalne, firmy oraz wszystkie instytucje, które znajdują się w zasięgu sieci Nexery, mają możliwość dostępu do internetu o przepustowości co najmniej 100 Mb/s. Szkoły i jednostki edukacyjne mające dostęp do infrastruktury operatora mogą korzystać bezpłatnie z szerokopasmowego łącza w ramach projektu OSE.

Na koniec pierwszego kwartału 2022 roku w zasięgu sieci Nexery znaleźli się mieszkańcy ponad 300 000 gospodarstw domowych, zlokalizowanych w ponad 2 700 miejscowościach.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: