Nie ma żadnej decyzji o terminie startu nowej aukcji 5G

Newsy
Żródło: PAP
Opinie: 0
Nie ma żadnej decyzji o terminie startu nowej aukcji 5G

UKE nadal prowadzi analizę rynku, a decyzja o terminie ogłoszenia aukcji 5G jeszcze nie zapadła - poinformował urząd w odpowiedzi na pytania PAP. Dodał, że robi wszystko, by jak najszybciej zorganizować nowe postępowanie i rozpocząć je jeszcze w 2020 r.

 

Według ostatnich zapowiedzi medialnych Wandy Buk, aukcja częstotliwości 3,6 GHz mogłaby ruszyć po wakacjach, a przyznanie pasma operatorom miałoby nastąpić w pierwszym kwartale przyszłego roku.

PAP zapytał UKE, czy jest to realny termin, a także, czy wyznaczono już datę rozpoczęcia konsultacji publicznych dotyczących warunków aukcji. Jak odpowiedział UKE, obecnie nadal trwa analiza rynku, a decyzja o dacie rozpoczęcia konsultacji publicznych dotyczących nowej dokumentacji aukcyjnej jeszcze nie zapadła.

"Robimy wszystko, by jak najszybciej zorganizować nowe postępowanie i rozpocząć je jeszcze w 2020 r., co potwierdza szybkie wydanie decyzji unieważniającej aukcję oraz rozpoczęcie z rynkiem dyskusji na temat wymagań dotyczących cyberbezpieczeństwa" - zapewnił UKE.

Urząd wskazał, że przed ogłoszeniem konsultacji kolejnej aukcji konieczne jest opracowanie wymagań dotyczących bezpieczeństwa i integralności infrastruktury telekomunikacyjnej i usług, ustalonych przez Prezesa UKE z uwzględnieniem rekomendacji i wytycznych Europejskiej Agencji do spraw Bezpieczeństwa Sieci i Informacji. Jest to nowe wymaganie, które pojawiło się w ustawie z dnia 14 maja 2020 r.

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: