Niemiecki urząd regulacji rynku telekomunikacyjnego pomaga w zjednoczeniu posiadaczy licencji UMTS

Newsy
Opinie: 0

Niemiecki urząd regulacji rynku telekomunikacyjnego poinformował, że prowadzi rozmowy ze zwycięzcami przetargu na zakup licencji UMTS o ich ewentualnej współpracy przy budowie sieci telefonii komórkowej trzeciej generacji.
Część zwycięzców przetargu na UMTS wyraziła zainteresowanie podziałem kosztów przy budowie infrastruktury, która może pomóc zaoszczędzić zadłużonym firmom telekomunikacyjnym miliony dolarów. "Jesteśmy otwarci na wszelkie pomysły, które pomogą wprowadzić UMTS" - powiedział agencji Reutera rzecznik urzędu regulacji RegTP.
Obecnie firmy muszą ustalić z RegTP, czy współpraca będzie dotyczyć budowy wspólnych sieci, czy też ograniczy się jedynie do wspólnego korzystania z niektórych stacji bazowych. Fińska Sonera, która wraz z hiszpańską Telefoniką otrzymała jedną z licencji, wyraził już zainteresowanie podziałem kosztów przy budowie infrastruktury. O współpracy myślą też MobilCom, konsorcjum France Telecom, KPN, właściciel E-Plus i należący do British Telecommunications Viag Interkom. (Reuters)

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: