Nokia dostarcza kolejną platformę MMS

Newsy
Żródło: Nokia
Opinie: 5

Nokia dostarczy system wiadomości multimedialnych MMS firmie ZAO Sonic Duo, która działa w rejonie Moskwy w ramach ogólnopaństwowej sieci telefonii komórkowej MegaFon. Dostawy rozpoczną się jeszcze w październiku 2002 roku, a usługa ma zostać uruchomiona w pierwszym kwartale 2003 roku.

Przed kilkunastoma dniami Nokia podpisała również umowę z rosyjskim operatorem North West Branch OJSC "MegaFon", na mocy której będzie jedynym dostawcą rozwiązań do przesyłu wiadomości multimedialnych (MMS) i zapewniających szybką, bezprzewodową transmisję danych GPRS w Sankt Petersburgu i przyległym regionie, obejmującym około 1,25 miliona abonentów.

"Wizja Nokia oraz gotowość do dostarczenia rozwiązań i usług dostosowanych do potrzeb klienta okazały się dla nas bardzo atrakcyjne, zamierzamy więc wejść na nowy segment rynku i świadczyć usługi następnej generacji - powiedział Alexey Nichiporenko, dyrektor naczelny Sonic Duo. - Zawsze szukamy innowacyjnych usług i zastosowań, które moglibyśmy zaoferować stołecznym klientom, a MMS z pewnością okaże się przebojem."

"MMS jest kluczowym elementem przyszłych usług telefonii komórkowej, bardzo ważnym z punktu widzenia operatorów, ponieważ sygnalizuje, że w ramach telefonii mobilnej mogą oni świadczyć usługi następnej generacji" - powiedział Denis Małyszew, starszy specjalista w Nokia Networks, i dodał: - "Uważamy, że przyszłość komunikacji pomiędzy użytkownikami to właśnie wiadomości multimedialne. Jesteśmy dumni, że możemy dostarczyć rozwiązania GPRS i MMS, dzięki czemu MegaFon będzie pierwszym operatorem w Rosji oferującym te usługi."

System wiadomości multimedialnych dostarczany przez Nokia składa się z: Nokia MMS Center, Nokia Multimedia Terminal Gateway (do obsługi telefonów bez funkcji MMS), aplikacji Personal Album do długoterminowego przechowywania wiadomości, Nokia WAP Gateway, Nokia Multimedia Email Gateway oraz Nokia Profile Server. Nokia zapewni także wdrożenie i integrację systemu oraz pomoc techniczną, aby zwiększyć konkurencyjność swojego rozwiązania MMS.

OAO MegaFon to pierwszy rosyjski ogólnopaństwowy operator telefonii komórkowej standardu GSM 900/1800. Firma powstała w 2002 roku w wyniku zmiany nazwy i statusu prawnego ZAO North-Western GSM oraz zjednoczenia operatorów regionalnych: ZAO Sonic Duo (Moskwa), ZAO Mobicom-Kavkaz, ZAO Mobicom-Center, ZAO Mobicom-Novosibirsk, ZAO Mobicom-Khabarovsk, ZAO Mobicom-Kirov, OAO MSS-Povolzhye, ZAO Volzhsky GSM i ZAO Uralsky GSM. Główni udziałowcy firmy to OAO Telecominvest, OOO CT-Mobile, Sonera (Finlandia) i Telia (Szwecja). Koncesja OAO MegaFon obejmuje całe terytorium Rosji - 89 rejonów Federacji Rosyjskiej ze 147 milionami mieszkańców. Obecnie łączna liczba klientów firmy przekracza 2 miliony.

ZAO Sonic Duo jest w 100 procentach własnością OAO MegaFon oraz operatorem ogólnopaństwowej rosyjskiej sieci MegaFon w rejonie Moskwy. Sieć MegaFon wykorzystuje najbardziej zaawansowane technologie, zapewniając klientom nowe możliwości porozumiewania się i pracy z informacją oraz udostępniając pełną gamę tradycyjnych i nowoczesnych usług po optymalnej cenie. ZAO Sonic Duo dynamicznie rozwija swoją sieć we współpracy z liderami światowych rynków telekomunikacyjnych.

Opinie:

Opinie archiwalne (5):

Komentuj

Komentarze / 5

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  PZ pisze: 2002-10-16 11:22
  Nokia, Nokia, Nokia ... sporo dziś jej na GOL'u ... Pozdrawiam ;-)
  0
 • Users Avatars Mini
  GAGA pisze: 2002-10-16 13:23
  Rosyjska sieci MegaFon podjeła świetne kroki w celu upowszechnienia usług GSM! Można się spodziewać, że w końcu w Rosji będą tańsze rozmowy i telefony, które staną się osiągalne dla przeciętnych ludzi. Bo w tej chwili na telefon GSM może pozwoloć sobie bardzo wąskie grono Rosjan.
  0
 • Users Avatars Mini
  blobi pisze: 2002-10-16 16:15
  Rany!!Teraz Moskwa ma MMsy a Idea dalej nie!
  0
 • Users Avatars Mini
  ghostdog pisze: 2002-10-16 22:15
  MOze by Nokia dostarczyla MMS'y dla mojej sieci bo jak narazie tylko oni nie maja w Polsce!Popieram rozwijanie rynku tlefonicznego w Rosjii!Daswidanja!
  0
 • Users Avatars Mini
  Qba pisze: 2002-10-17 10:41
  Znajac mozliwosci cenowe rosyjskich opow, oplata moze byc wyzsza od naszej, a to cieszy, poniewaz jak zwykle jestesmy najdrzsi na rynku!
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: