Nokia Game 2002 od 11 listopada

Newsy
Żródło: Nokia
Opinie: 14

Dziś w Warszawie odbyła się prezentacja trzeciej edycji Nokia Game 2002. Rok wcześniej w Polsce w grze uczestniczyło około 50 tys. graczy. W tej edycji, według dyrektora marketingu Nokia Mobile Phones Polska Grzegorza Możdzyńskiego, ma ich być dwukrotnie więcej.

Nokia Game 2002, interaktywna gra przygodowa organizowana przez firmę Nokia, będzie toczyć się pomiędzy 11 a 29 listopada w ośmiu językach, na obszarze 25 państw równocześnie. Podczas gry jej uczestnicy otrzymają misję, którą będą musieli ukończyć w ciągu następnych 20 dni. Zwycięzcami będą ci zawodnicy, którzy najpełniej zrealizują postawione zadania, to znaczy zdobędą najwięcej punktów. Nowością w porównaniu z poprzednimi wersjami Nokia Game jest to, że w tym roku gracze zarówno czynni jak i okazjonalni będą mieli możliwość gry na swym własnym poziomie. Dzięki nowej koncepcji gry, zawodnicy będą mogli w niej uczestniczyć 24 godziny na dobę, jeżeli tylko będą tego chcieli. Będą też mogli wysyłać na serwer i rozpowszechniać stworzone przez siebie materiały, aby w ten sposób zaskoczyć innych graczy lub im zaimponować.

Dodatkowym wyzwaniem dla zawodników będzie stworzenie nowej tożsamości na potrzeby gry i zbadanie, korzystając z tej tożsamości, granic pomiędzy fikcją a rzeczywistością. Bliska współpraca z największymi na świecie muzycznymi firmami wydawniczymi zaowocowała tematem gry, który nauczy jej uczestników arkanów współczesnego biznesu muzycznego.

Do przekazywania graczom informacji, wskazówek i instrukcji Nokia Game wykorzystuje Internet, SMS-y, czat, połączenia IVR (interaktywna odpowiedź głosowa) i minifilmy rozsyłane siecią. Udział w grze jest bezpłatny. Aby wziąć w niej udział, trzeba mieć dostęp do Internetu, adres poczty elektronicznej i telefon komórkowy odbierający krótkie wiadomości. Nie ma też żadnych ograniczeń wiekowych, ale osoby niepełnoletnie muszą uzyskać zgodę swych opiekunów na włączenie się do zabawy.

Na koniec gry najlepszych 10-100 graczy w każdym kraju zdobędzie specjalny nowy telefon Nokia 3650 z wbudowanym aparatem cyfrowym, odtwarzaczem i camkorderem. Zwycięzcy będą w swych regionach jednymi z pierwszych posiadaczy i użytkowników tego nowego telefonu.

"Już po raz czwarty organizujemy Nokia Game dla użytkowników telefonów komórkowych. W ubiegłym roku w grze uczestniczyło ponad pół miliona zawodników i spodziewamy się, że co najmniej tyle samo, jeżeli nie więcej, włączy się do zabawy w tym roku. Zawodnicy mogą tworzyć własne strony, służące do wymiany informacji i materiałów, które sami opracują", powiedział Pekka Rantala, wiceprezes działu Marketing Services w Nokia Mobile Phones. "Ten rodzaj działań promocyjnych świetnie pasuje do naszego hasła 'connecting people' (łączymy ludzi) i odzwierciedla rosnące znaczenie rozrywki w usługach komórkowych".

W Nokia Game 2002 będą wykorzystywane wiadomości multimedialne (MMS) i usługi cyfrowe. Logo operatora, melodie dzwonków i wiadomości obrazkowe z motywami Nokia Game można pobrać z witryny internetowej Nokia Game (www.NokiaGame.com) oraz ze stron Club Nokia, zrzeszającego wiernych użytkowników tej marki i oferującego wyjątkowe usługi posiadaczom telefonów Nokia w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Z usług Club Nokia, dostępnych w serwisach internetowych i WAP, można korzystać natychmiast po zarejestrowaniu w Club Nokia telefonu Nokia.

Opinie:

Opinie archiwalne (14):

Komentuj

Komentarze / 14

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  ghostdog pisze: 2002-10-16 01:39
  nareszcie news o NG ale powaznie sie zastanawiam nad startem bo jak ma byc taka kich ajak w zeszlym roku to ja dziekuje!ALe poczekam i zobacze!
  0
 • Users Avatars Mini
  ghostdog pisze: 2002-10-16 01:42
  Zmienilem zdanie napewno gram bo jest 3650!!Bedzie moja!Jak mi dobrze pojdzie!
  0
 • Users Avatars Mini
  blobi pisze: 2002-10-16 01:55
  Ta gra to jeden wielki niewypał.Tylko reklama i nabijanie kasy Nokii.
  0
 • Users Avatars Mini
  christopher pisze: 2002-10-16 02:21
  ***blobi*** zgadzam się z Tobą
  0
 • Users Avatars Mini
  xmen69 pisze: 2002-10-16 02:22
  ciekawe czy w Polsce będą wykorzystywane smsy premium? może ktoś będzie chciał sobie dorobić...
  0
 • Users Avatars Mini
  Qba pisze: 2002-10-16 09:29
  NG 2001 to bylo prawdziwe kino! Pierwsze poziomy gry sie zawieszaly, a o bledach nie wspomne! Wielu ludzi nie moglo grac, mimo tego ze chcieli, poprostu bledy i bledy! Do konca doszli tylko najwytrwalsi i ci ktorzy nie mieli problemow! Skonczylem 2001 i bylem ostro zawiedziony NG, potem w lutym 2002 dla najlepszych byl suplement! po zalogowaniu sie ztwierdzilem, ze poprostu zaszydzono z finalistow! Mam nadzieje, ze w tym roku ktos zajmie sie tym na serio!
  0
 • Users Avatars Mini
  PZ pisze: 2002-10-16 10:13
  Hmmm ... przemogłem się i przeczytałem całego news'a ... fajne ;-) trzeba wspomagać operatorów w napełnianiu infrastruktury usługami (jak się chce dostarczać im aparaty, szczególnie te nowiutkie z wieloma podobno niezbędnymi funkcjami ;-) ... kreacja popytu to jest to ! A czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci ;-) ... trzeba Jasia przekonać, by później korzystać z przyzwyczajeń Jana ;-) W każdym razie po lekturze utwierdziłem się w moim pierwszym wrażeniu, że najlepsze w tym news'ie jest pierwsze zdjęcie ;-)))) z uwagi na prezenterkę oczywiście ;-) zdecydowanie ma w sobie coś ! (mimo pozornego nieładu) ... mała uwaga: sweterek wiele traci na uroku ... gdy dekolt "leży" na plecach ;-) czyż nie ? Pozdrawiam ;-)
  0
 • Users Avatars Mini
  SZ3RYF pisze: 2002-10-16 11:08
  juz sie nie moge doczekac... gry bo prezenterka jest... straszna :) [to do PZ]
  0
 • Users Avatars Mini
  PZ pisze: 2002-10-16 11:43
  He, he wiedziałem, że jestem inny ;-) no, ale (ponoć) o gustach się nie dyskutuje, tylko je się ma. Pozdrawiam ;-)
  0
 • Users Avatars Mini
  GAGA pisze: 2002-10-16 12:54
  Chyba nie taka zła ta prezenterka. Odnośnie konkursu to jest to świetna reklama Nokii, przy okazji której można się fajnie pobawić i przy okazji brzy "odrobinie" szczęścia wygrać 3650. Myślę, że osiągną prognozowaną liczbę uczestników!
  0
 • Users Avatars Mini
  GAGA pisze: 2002-10-16 12:56
  Oczywiście na tym drugim zdjęciu wygląda bardzo sexy!
  0
 • Users Avatars Mini
  nikos_13 pisze: 2002-10-16 13:55
  ja tam sprobuje zagrac, moze nie bedzie sie kaszanic
  0
 • Users Avatars Mini
  PZ pisze: 2002-10-16 15:04
  *** GAGA *** też racja jak nic nie widać ... to pracuje wyobraźnia, a w tych sprawach jest im więcej niedopowiedzeń tym lepiej ... choć osobiście, aż tak intymnie do owej pani nie podchodziłem ;-) ... pozostałem na ocenie pierwszego wrażenia. Pozdrawiam ;-)
  0
 • Users Avatars Mini
  Jasió pisze: 2002-10-20 21:05
  Nokia Game to bardzo fajna gra. Mi się podobała, a błędy, które wystąpiły... dla nagród wszystko się wybacza, nie? ;)
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: