Nokia i Eidos wprowadzą interaktywne programy rozrywkowe dla telefonów komórkowych obsługujących WAP

Newsy
Opinie: 0
Opinie: 0

Nokia i Eidos plc, czołowa, światowa firma zajmująca się rozprowadzaniem i tworzeniem oprogramowania rozrywkowego, w dniu dzisiejszym ogłosiły nawiązanie współpracy na polu gier przeznaczonych dla telefonów komórkowych. Zgodnie z umową Eidos będzie przez najbliższe dwa lata tworzyć gry dla telefonów obsługujących protokół WAP (Wireless Application Protocol), bazując przy tym na obecnych i nowych umowach franszyzowych. Pierwsza gra wyprodukowana przez Eidos będzie dostępna w pierwszej połowie roku 2001. Gry trafią do oferty operatorów sieci bezprzewodowych, przeznaczonej dla ich abonentów.

Nokia oferuje operatorom i firmom usługowym obszerny portfel gier przeznaczonych dla sieci komórkowych, stworzonych przez firmy zewnętrzne, korzystające z systemu Nokia Mobile Entertainment Service. Firma Nokia opracowała i wspiera pakiet usług, obejmujący coraz liczniejsze gry, programy do ich tworzenia, pomoc techniczną, udostępnianie miejsca na serwerze (hosting) oraz platformę do uruchomienia gier.

„W Nokia jesteśmy zdecydowanie przekonani, że mobilność wnosi niezwykłą wartość do wszelkich rozrywek w trybie on-line i otwiera przed firmami rozprowadzającymi gry, takimi jak Eidos, olbrzymie potencjalne możliwości. Przykładowo, firma Datamonitor w ostatnich oszacowaniach podała, że w roku 2005 czterech na pięciu użytkowników telefonów komórkowych będzie korzystać z gier bezprzewodowych. W kategoriach zysku oznacza to biznes wartości wielu miliardów dolarów. WAP w szybkim tempie zdobywa popularność w świecie telefonii komórkowej i mobilnych usług internetowych, a tym samym idealnie nadaje się do stworzenia bogatej oferty nowych, mobilnych usług rozrywkowych.” – powiedział Graham Stafford, dyrektor naczelny działu Business Development w Nokia.

„Biorąc pod uwagę propagowaną przez Nokia globalną wizję mobilnego społeczeństwa informacyjnego oraz reputację Eido jako czołowego twórcy i dystrybutora przebojowych gier, jesteśmy przekonani, że współpraca ta zaowocuje produktami najwyższej jakości.” – powiedział Mike McGarvey, dyrektor naczelny Eido. 

W ubiegłym roku oferta rozrywkowa prezentowana przez Nokia rozrosła się i obejmuje obszerny portfel gier pochodzących z czołowych firm zarejestrowanych w witrynie Forum Nokia (www.forum.nokia.com). W programie Mobile Entertainment Developer, realizowanym przez Forum Nokia, uczestniczy obecnie ponad 45 000 zarejestrowanych twórców oprogramowania rozrywkowego. Forum Nokia jest internetową społecznością zewnętrznych twórców oprogramowania, zajmujących się aplikacjami dla systemów komórkowych. Zarejestrowani członkowie mogą tu znaleźć bogatą ofertę narzędzi programistycznych i dokumentów pomocniczych, a także wymieniać poglądy z innymi firmami. Witryna Forum Nokia powstała w roku 1995 i obecnie zarejestrowało się w niej ponad 300 000 członków.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: