Nokia i Loki Software udostępnią gry dla Linux'a

Newsy
Żródło: Nokia
Opinie: 1

Nokia i Loki Software zawarły umowę w sprawie rozprowadzania przez Nokia Media Terminal gier dla systemu Linux.
Media Terminal jest innowacyjnym urządzeniem informacyjno-rozrywkowym, sprawnie łączącym rozwiązania techniczne i technologiczne służące do obsługi cyfrowych transmisji wideo (DVB), gier, pełnego dostępu do Internetu i prywatnych nagrań wideo (PVR). W ramach zawartej umowy gry "linuxowe" tworzone przez Loki będą fabrycznie instalowane w Media Terminal. Przewiduje się, że urządzenie to zostanie zaprezentowane w Europie wczesną jesienią.
Nokia i Loki Software są w pełni zdecydowane popierać zwolenników otwartych źródeł, tworząc w tym celu powszechnie dostępne (otwarte) narzędzia i standardy, dzięki czemu współpraca taka będzie całkowicie naturalna. W Loki Software powstały otwarte standardy multimedialne służące do tworzenia gier, takie jak SDL, SMPEG i OpenAL(TM). Nokia stworzyła OST (Open Standards Terminal), to znaczy platformę dla domowych aplikacji rozrywkowych opartych na rozwiązaniach wykorzystujących otwarte systemy i technologie takie jak Linux, Xfree86 i Mozilla. OST stanowi platformę tworzenia aplikacji przeznaczonych dla różnych urządzeń elektronicznych, z których pierwszym jest Nokia Media Terminal. Oprócz tego Nokia ostatnio ogłosiła uruchomienie ostdev.net - witryny internetowej mającej zapewnić pomoc programistom należącym do społeczności zwolenników otwartych źródeł.
"Gry Loki wydatnie podnoszą wartość naszego Media Terminala" powiedział Rickard Nelger, dyrektor działu Product Management w Nokia Home Communications. "Nokia i Loki Software będą razem pracować nad zapewnieniem dostępu do kolejnych gier 'linuxowych' z domowego zacisza. Współpraca ta jest w pełni zgodna z dążeniem Nokia do ciągłego tworzenia nowych, interesujących produktów i aplikacji dla domowych systemów rozrywkowych."
Scott Draeker, prezes Loki Software, stwierdził, że: "Nokia Media Terminal reprezentuje nową kategorię produktów, łączących w sobie łatwość użytkowania z bogactwem innowacyjnych funkcji, sprawnie zintegrowanych w jednym urządzeniu. Jest to możliwe dzięki oprogramowaniu ze źródeł otwartych i systemowi operacyjnemu Linux. Nokia odgrywa obecnie główną rolę we wprowadzaniu stabilności, szybkości i funkcji Linuxa do urządzeń domowego użytku, a korzyści z tego odniosą ich użytkownicy. Loki, jako czołowy wydawca gier dla systemu Linux, popiera oprogramowanie pochodzące ze źródeł otwartych oraz rozwój otwartych standardów.
Nokia demonstruje obecnie Media Terminal i zaprezentuje sieć otwartych źródeł ostdev.net na wystawie E3, w Los Angeles, w dniach 16-19 maja.

Opinie:

Opinie archiwalne (1):

Komentuj

Komentarze / 1

Dodaj komentarz
  • Users Avatars Mini
    mooby pisze: 2004-08-06 15:49
    rozwiązania techniczne i technologiczne służące do obsługi cyfrowych transmisji wideo (DVB), gier, pełnego dostępu do Internetu i prywatnych nagrań wideo (PVR). W ramach zawartej rozrywkowych opartych na rozwiązaniach wykorzystujących otwarte systemy i technologie takie jak Linux, Xfree86 i Mozilla. OST stanowi platformę tworzenia aplikacji przeznaczonych dla różnych urządzeń elektronicznych, z których
    0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: