Nokia i Rage będą tworzyć gry dla telefonów komórkowych obsługujących WAP - komunikat prasowy

Newsy
Opinie: 0

Nokia i Rage Software plc, firma zajmująca się rozprowadzaniem i tworzeniem gier komputerowych, w dniu dzisiejszym ogłosiły nawiązanie współpracy mającej na celu stworzenie gier przeznaczonych dla telefonów obsługujących protokół WAP (Wireless Application Protocol). Zgodnie z umową Nokia, poprzez swój system Nokia Mobile Entertainment, dostarczy miłośnikom gier w sieciach komórkowych oprogramowanie powstałe w Rage.

Nokia oferuje operatorom i firmom usługowym obszerny portfel gier przeznaczonych dla sieci komórkowych, stworzonych przez firmy zewnętrzne, korzystające z systemu Nokia Mobile Entertainment Service. Nokia opracowała pakiet usług obejmujący coraz liczniejsze gry, programy do ich tworzenia, pomoc techniczną, udostępnianie miejsca na serwerze (hosting) oraz platformę do uruchomienia gier.

"WAP w szybkim tempie zdobywa popularność i w Nokia wierzymy, że dzięki niemu przed graczami otworzy się świat nowych wrażeń. Jest to już powszechnie przyjęty standard bezprzewodowych usług internetowych i obecnie stanowi idealny środek do udostępnienia licznych, nowych usług związanych z grami w sieciach komórkowych. Mobilność wnosi niezwykła wartość do wszelkich rozrywek w trybie on-line i otwiera przed firmami rozprowadzającymi gry olbrzymie potencjalne możliwości" - powiedział Graham Stafford, dyrektor działu Business Development w firmie Nokia.

"Cieszymy się z nawiązania współpracy z Nokia. Jesteśmy przekonani, że firma ta poczyniła olbrzymie postępy w obszarze rozrywki "bezprzewodowej" i czujemy, że przez zawarcie tej umowy tworzymy dla obu firm wyśmienite ramy dla dalszych prac nad wykorzystaniem możliwości drzemiących w bezprzewodowych, interaktywnych systemach gier" - powiedział Paul Finnegan, dyrektor naczelny Rage.

W ubiegłych latach oferta rozrywkowa prezentowana przez Nokia rozrosła się i obejmuje obszerny portfel gier pochodzących z czołowych firm, takich jak Rage, Eidos, 10 Productions, Kuju Entertainment i Quiz Supplies. W ofercie tej gracze mogą znaleźć liczne "bezprzewodowe" produkty rozrywkowe, Nokia zaś pragnie w przyszłości jeszcze bardziej wzbogacić ich wybór.

Rage, Eidos, 10 Productions, Kuju Entertainment i Quiz Supplies są członkami Forum Nokia, czyli funkcjonującej w Internecie, w trybie on-line, społeczności zewnętrznych twórców aplikacji bezprzewodowych. Zarejestrowani członkowie mogą tu znaleźć liczne narzędzia programistyczne oraz niezbędne dokumenty pomocnicze, a także kontaktować się poprzez sieć z innymi firmami z tej samej branży. Witryna Forum Nokia (www.forum.nokia.com) powstała w roku 1995 i obecnie korzysta z niej ponad 300 000 członków.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: