Nokia i Supedo opracują gry do telefonów WAP

Newsy
Żródło: Nokia
Opinie: 1

Firmy Nokia i Supedo poinformowały o podjęciu współpracy w celu opracowania nowych gier dla telefonów obsługujących protokół WAP. W ramach tej umowy Supedo stworzy trzy gry o tytułach "Boxes", "Concentration" i "Truth or Bluff", które będą dostępne w telefonach komórkowych z protokołem WAP. Wszystkie gry znajdą się w Nokia Mobile Entertainment Service (Komórkowy Serwis Rozrywkowy Nokia), to znaczy w prowadzonym przez Nokia serwisie gier dla telefonów komórkowych, przeznaczonym dla operatorów i dostawców usług. W ramach tego serwisu Nokia wprowadziła ponadto kilka innych, wyprodukowanych przez czołowe firmy, gier wykorzystujących protokół WAP.
Timo Kotilainen, dyrektor ds. sprzedaży w Nokia Networks, stwierdził: "Nieprzerwanie wzbogacamy naszą ofertę gier dostępnych w Nokia Mobile Entertainment Service. Bogaty wybór gier, opracowanych przez najlepszych producentów, daje operatorom i firmom usługowym wyśmienitą możliwość zaoferowania nowych, pasjonujących usług rozrywkowych"
Graham Stafford, dyrektor Nokia Mobile Phones, mówi: "W Nokia zdecydowanie wierzymy w to, że mobilność niebywale zwiększy wartość rozrywki dostępnej w trybie on-line. Mobilność zapewni większą swobodę korzystania z gier w dowolnym miejscu i czasie oraz udostępni przeciętnemu graczowi nowe urządzenia służące do realizacji jego pasji. To z kolei otwiera przed twórcami i wydawcami gier atrakcyjne perspektywy. Dzięki współpracy z Nokia firmy usługowe uzyskają najlepsze narzędzia i wsparcie potrzebne do rozwoju gier WAP i wejścia na rynek telefonii komórkowej."
Serwis Nokia Mobile Entertainment zapewnia operatorom i firmom usługowym coraz większy wybór gier bezprzewodowych, opracowanych przez zewnętrznych producentów. Pakiet usług Nokia Mobile Entertainment Service jest oferowany i realizowany przez firmę Nokia, a w jego skład wchodzą liczne gry bezprzewodowe, narzędzia do tworzenia gier, pomoc techniczna, udostępnianie miejsca na serwerze (hosting) oraz platforma do uruchamiania gier.
Firma Nokia ogłosiła także, że niektóre z gier powstałych w firmach iomo, Kuju Entertainment i Morpheme będą dostępne poprzez Nokia Mobile Entertainment Service. Dla potrzeb firmy Nokia iomo opracuje siedem nowych tytułów, w tym Wap Hunter, Wap Fishing, Wapundrum, Blinder Thinker, Runaway i Infiltrator. Wśród nowych gier dostarczonych przez Morpheme znajdą się Killer, House Numbers, 5 Thousand, Crazy Eights oraz Cat and Mouse. Kuju Entertainment dostarczy nową grę o nazwie Alife.
Ta coraz bogatsza oferta daje miłośnikom gier możliwość korzystania z różnorodnych programów rozrywkowych dostępnych przez telefon komórkowy, a intencją firmy Nokia jest ciągłe zwiększanie liczby możliwości stojących przed graczami. W ubiegłym roku oferta rozrywkowa Nokia była ciągle wzbogacana i objęła gry z takich czołowych firm jak Rage, Eidos, Activision, iomo, Kuju Entertainment, Morpheme, h2g2, Net Entertainment, Oxford Softworks i Quiz Supplies.
Wszyscy wymienieni tu producenci gier są członkami Forum Nokia, które jest internetową społecznością zewnętrznych twórców aplikacji dla telefonii komórkowej. Zarejestrowani członkowie Forum znajdują tu różnorodne narzędzia programistyczne oraz dokumentację pomocniczą, a ponadto mogą odbywać internetowe spotkania z innymi uczestnikami Forum. Strony Forum Nokia (www.forum.nokia.com) udostępniono w roku 1995 i obecnie do Forum należy ponad 400.000 członków.

Opinie:

Opinie archiwalne (1):

Komentuj

Komentarze / 1

Dodaj komentarz
  • Users Avatars Mini
    mooby pisze: 2004-08-06 15:49
    Service (Komórkowy Serwis Rozrywkowy Nokia), to znaczy w prowadzonym przez Nokia serwisie gier dla telefonów komórkowych, przeznaczonym dla operatorów i dostawców usług. W ramach tego serwisu Nokia wprowadziła ponadto kilka innych, wyprodukowanych przez czołowe firmy, gier wykorzystujących protokół WAP. Timo Kotilainen, dyrektor ds. i wsparcie
    0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: