Nokia ocenia rynek terminali GPRS

Newsy
Opinie: 2

Nokia sądzi, że rynek telefonów z szybkim dostępem do Internetu rozwinie się do końca tego roku. Pełen zakres aplikacji będzie jednak dostępny dopiero na początku 2002. Anssi Vanjoki, wice prezes Nokia Mobile Phones sądzi, że prawdziwy wysyp telefonów GPRS rozpocznie się w drugiej połowie tego roku. Opóźnienie wynika głównie z tego, że to właśnie fiński potentat posiadający 35% rynku wstrzymuje premierę terminali obsługujących GPRS. Według Nokii sam GPRS nie przedstawia dużej wartości dla końcowego użytkownika sieci. Najważniejsze są aplikacje a te będą gotowe dopiero w 2002 roku. Według prezesa Vanjoki wtedy mają szanse powstać efektywne platformy pozwalające przesyłać muzykę, dźwięk i obrazy. Według przedstawicieli fińskiego producenta pierwsze telefony Nokii z GPRS np. model 8310 wzbudzą zainteresowanie klientów głównie swym atrakcyjnym wyglądem a nie tym, ze będą obsługiwały pakietową transmisję danych.

Opinie:

Opinie archiwalne (2):

Komentuj

Komentarze / 2

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  Mateo pisze: 2001-06-12 00:50
  Nokia nokia... spalić ten syf !!! Od miesiąca mam Motke T260 i żadna tam nokia się do niej nie równa. GPRS, choć w tej chwili w Erze raczkuje, to jednak świetna sprawa. WAP ryczałtem za 10 zł - dopiero wtedy można docenić przydatność tegoż wynalazku.
  0
 • Users Avatars Mini
  mooby pisze: 2004-08-06 16:43
  tego roku. Opóźnienie wynika głównie z tego, że to właśnie fiński potentat posiadający 35% rynku wstrzymuje premierę terminali obsługujących GPRS. Według Nokii sam GPRS nie przedstawia dużej
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: