Nokia ostro walczy z Apple - teraz sądy w Europie

Newsy
Żródło: Nokia
Opinie: 0

Nokia w trzech krajach złożyła pozwy związane z łamaniem patentów przez firmę Apple. Skargi zostały złożone w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Holandii. Nokia twierdzi, że jej patenty zostały naruszone w iPhone, iPad i iPod Touch. Pozew dotyczy 13 patentów. Wcześniej Nokia złożyła wnioski o naruszenie jej 24 patentów przez Apple - wnioski te zostały złożone w USA. Nokia twierdzi, że jest w posiadaniu kilku patentów, które zostały wykorzystane w interfejsie iOS np. gesty pozwalające na dostęp do contentu na dotykowych ekranach oraz sklep z aplikacjami dostępny z poziomu urządzenia mobilnego. Patenty te zostały potwierdzone 5 lat przed wejściem na rynek iPhone.

Nokia wydała przez ostatnie 20 lat na R&D 40 mln euro i jest w posiadaniu 11 tys. "rodzin" patentów.

Szczegóły naruszonych patentów:

UK - 4 Nokia patents related to touch user interface, on-device app stores, signal noise suppression and modulator structures.
Dusseldorf, Germany - 7 Nokia patents related to touch user interface, antenna structures, messaging functionality and chipsets.
Mannheim, Germany - 5 Nokia patents related to on-device app stores, caller ID, display illumination and the integration of multiple radios.
Hague, Netherlands - 2 Nokia patents related to signal noise suppression and data card functionality.

Opinie:

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: