Nokia rozbudowuje sieć GSM i 3G fińskiego operatora Radiolinja

Newsy
Żródło: Nokia
Opinie: 12

Nokia i Radiolinja Origo, operator sieci Radiolinja, podpisali wieloletnią umowę na dostawę sprzętu dla sieci telefonii komórkowej drugiej i trzeciej generacji firmy Radiolinja. Umowa ta jest efektem porozumienia o współpracy, podpisanego na wiosnę roku 2001. 

W ramach umowy Nokia dostarczy firmie Radiolinja wyposażenie sieci GSM i 3G. Umowa obejmuje dodatkowo dostawę usług, takich jak zarządzanie inwestycją i wdrożeniem, a także usług integracji i konserwacji działającej sieci.

Radiolinja jest operatorem sieci telefonii komórkowej, koncentrującym się na świadczeniu usług cyfrowej telefonii przenośnej dla klientów indywidualnych i biznesowych. Radiolinja opracowuje i aktywnie rozwija szereg usług, umożliwiających Finom komunikację niezależnie od miejsca i czasu. W roku 2001 grupa uzyskała przychody łączne w wysokości 686 mln euro przy zatrudnieniu na poziomie nieco ponad 1800 osób. Radiolinja wchodzi w skład Elisa Group. Oy Radiolinja Ab, założona w roku 1988, w roku 1991 stała się pierwszym na świecie operatorem sieci GSM. Obecnie klienci Radiolinji mogą używać swoich telefonów komórkowych w 106 krajach i 222 sieciach.

Opinie:

Opinie archiwalne (12):

Komentuj

Komentarze / 12

Dodaj komentarz

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: