Nokia Siemens Networks jest gotowa przejąć pracowników polskich operatorów

Newsy
Żródło: Nokia Siemens Networks
Opinie: 2

Stephen Cullen, Head of Sales, Global Services w Nokia Siemens Networks w Europie poinformował o planach rozwoju działu Services w Polsce i oczekiwanym wzroście zatrudnienia. Nokia Siemens Networks rozważa obecnie możliwość stworzenia w Polsce kolejnego globalnego centrum operacyjnego (Global Network Operations Center). Decyzja może zapaść w ciągu najbliższych miesięcy.

Dziś Nokia Siemens Networks zajmuje drugie miejsce na świecie pod względem udziału w rynku usług operatorskich, z 265 umowami Managed Services wśród operatorów mobilnych i stałych, obsługując 380 milionów abonentów. Blisko połowa przychodów Nokia Siemens Networks pochodzi ze świadczenia profesjonalnych usług.

„Polska jest jednym z kluczowych krajów dla naszej firmy. Planujemy dalszy rozwój działu usług profesjonalnych w Polsce i prawdopodobnie podwojenie lub potrojenie liczby naszych pracowników ,” dodaje Cullen. „Rozważamy też możliwość zbudowania w Polsce jednego z naszych globalnych centrów operacyjnych, które może obsługiwać nie tylko rynek Polski, ale też i naszych klientów w różnych krajach Europy.”

Ostateczna decyzja powinna zapaść w ciągu najbliższych 12 miesięcy, dodaje Cullen

Nokia Siemens Networks ma doświadczenie w zakresie transferu pracowników, wynikającego z umów outsourcingowych: w ostatnich latach przejęła ponad 13 300 pracowników z firm operatorskich na całym świecie.

Nokia Siemens Networks zatrudnia w Polsce już ponad 2000 osób: w Warszawie, gdzie znajduje się centrala firmy wraz z działami sprzedaży i serwisu (m.in. Globalne Centrum Serwisowe), oraz we wrocławskim „Development Center”, największej placówce badawczo-rozwojowej w branży telekomunikacyjnej w Polsce.

Inżynierowie we wrocławskim Centrum tworzą rozwiązania i prowadzą długoterminowe badania w wielu obszarach najnowszych technologii telekomunikacyjnych oraz sieci nowych generacji, takich jak stacje bazowe, systemy zarządzania siecią i usługami, sieci szkieletowe, Carrier Ethernet, czy sieci optyczne.

Opinie:

Opinie archiwalne (2):

Komentuj

Komentarze / 2

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  samop pisze: 2010-12-08 15:15
  w sumie, to z nokia chyba najwiecej ma orange zwiaznego, bo maja te nokie maili jakos musza z tym programowaniem zyc w zgodzie. choc pewnie osoby, ktore w ogole z operatorami nie maja nic wspolnego tez daja rade. zawsze sa fascynaci konkretnych marek.
  0
 • Users Avatars Mini
  tom pisze: 2010-12-09 12:44
  @ samop: Ty chyba nie masz pojęcia o rynku telekomunikacyjnym, nie wiem co Ty tu w ogóle robisz na gsmonline. NSN nie ma nic wspólnego z Nokią poza nazwą i korzeniami, NSN jest dostawcą sprzętu dla operatorów a nie producentem telefonów, a Nokia Mail będzie działać w każdej sieci 2G/3G niezależnie od tego, czy sieć radiowa i szkieletowa jest produkowana przez NSN, Huawei czy jeszcze inną firmę. Zresztą żaden operator nie ma jednego dostawcy, Orange też ma kilku
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: