Nokia zainstalowała GPRS w Indonezji

Newsy
Żródło: Nokia
Opinie: 7

Telkomsel, operator telefonii komórkowej w Indonezji, i Nokia podpisały kontrakt na dostawę sieci rdzeniowej Nokia General Packet Radio Service (GPRS), obejmującej zasięgiem cały kraj. Dzięki tej umowie Telkomsel rozpoczął właśnie świadczenie komercyjnych usług GPRS.

W ramach umowy Nokia dostarczyła sieć rdzeniową GPRS, Charging Gateway, Nokia Terminal Management Server (NTMS) oraz szereg aplikacji, m. in. do przesyłania MMS-ów (komiksy, obrazki, zdjęcia) i polifonicznych dzwonków do telefonów. Telkomsel w pierwszej kolejności uruchomi usługę GPRS w stolicy kraju - Dżakarcie, na wyspach Bali i Batam oraz w drugim co do wielkości mieście Surabaya, a niedługo potem w kolejnych dużych miastach, takich jak Medan, Pekanbaru, Semarang i Yogyakarta.

Ponadto Nokia dostarczy gotowe rozwiązania do: planowania sieci GPRS, instalacji i integracji usług, testowania współdziałania operacyjnego produktów pochodzących od różnych dostawców, integracji Nokia Charging Gateway ze stosowanym już systemem bilingowym Telkomsel, szkolenia oraz ułatwiania rozbudowy aplikacji. Dzięki rozwiązaniu GPRS Nokii Telkomsel będzie mógł świadczyć swoim abonentom usługi szybkiego przesyłania danych w technologii transmisji pakietowych w rozszerzonej sieci GSM.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni, że wybraliśmy firmę Nokia jako strategicznego partnera technologicznego i dostawcę kompleksowych rozwiązań infrastruktury mobilnego Internetu" - powiedział Mulia Tambunan, prezes i dyrektor firmy Telkomsel. - "Stosując technologię i aplikacje Nokia, mogliśmy zaoferować naszym klientom nowe usługi, a nie tylko nową technologię. Rozbudowa sieci o kolejne najnowsze technologie Nokia umożliwi nam opracowanie najbardziej konkurencyjnej, najwyższej jakości elastycznej oferty dla abonentów."

"Nokia współpracuje z Telkomselem od 1996 roku. Jako jeden ze strategicznych partnerów, z przyjemnością korzystamy z okazji jeszcze bliższej współpracy z firmą, której wizja przyszłości jest zbieżna z naszą" - powiedział Risto Poskiparta, dyrektor ds. sieci Nokii w firmie Telkomsel. - "Wraz z uruchomieniem sieci GPRS w firmie Telkomsel użytkownicy uzyskają dostęp do fascynujących i innowacyjnych aplikacji globalnych oraz lokalnych, łącznie z przesyłaniem wiadomości multimedialnych."

PT Telekomunikasi Selular (Telkomsel) z ponad 50-procentowym udziałem w rynku telefonii komórkowej w Indonezji jest liderem; cały sektor liczy ponad 9 milionów aktywnych użytkowników i 9 operatorów. Firma ma ponad 5 milionów klientów, z których 80% to użytkownicy telefonów w systemie przedpłaty (pre-paid). Sieć obejmuje zasięgiem ok. 80% populacji Indonezji, czwartego na świecie kraju pod względem liczby ludności.

Właścicielami firmy są: PT. Telekomunikasi Indonesia, Tbk (Telkom - JSX: TLKM, NYSE: TLK, LSE: TKID) 65% oraz Singapore Telecom (SingTel - SGX: TELE.SI) 35%.

Opinie:

Opinie archiwalne (7):

Komentuj

Komentarze / 7

Dodaj komentarz
 • Users Avatars Mini
  PZ pisze: 2002-10-16 11:20
  Cześć ! Jestem Nokia ;-) wykupiłam abonament na GOL'u i sypię news'ami ... jest dużo, będzie jeszcze wiecej ;;;-) Tak na poważnie coś mi się wydaje, że inwestycja trochę na wyrost ... ruch w sieci Indonezyjskiej chyba się zmniejszy ... Pozdrawiam ;-)
  0
 • Users Avatars Mini
  GAGA pisze: 2002-10-16 13:34
  Mulia Tambunan, prezes i dyrektor firmy Telkomsel pewnie wie co robi, a jak chce mieć coś zrobione profesjonalnie to wybiera firmę, która jest liderem w swojej branży, czyli Nokię. Fakt, że pewnie troszkę zapłaci ale na dłuższą metę pewnie będzie to opłacalne.
  0
 • Users Avatars Mini
  portal pisze: 2002-10-16 13:51
  hm.. bardzo istotna informacja dla polskich GSMowcow.... pozdrawiam
  0
 • Users Avatars Mini
  Qba pisze: 2002-10-16 16:03
  No to bardzo ladnie! czekamy na roaming GPRS w Indonezji!
  0
 • Users Avatars Mini
  blobi pisze: 2002-10-16 16:12
  Ciekawe ile uzytkowników z tego tam skorzysta?No prosze nawet MMS mają!A co z fonami?Czyżby tam były bardziej dostępne niż u nas???U nas MMS nawet jeszcze wszystkie sieci nie wprowadziły...
  0
 • Users Avatars Mini
  ghostdog pisze: 2002-10-16 22:19
  No i dobrze ze Nokia atakuje rozne rynki ale mogla by czyms nowym zablysnac u nas i tez bylo by git!
  0
 • Users Avatars Mini
  Qba pisze: 2002-10-17 10:39
  blobi w tammtych okoloicach produkuje sie wiele sprzetu, a telefony komorkowe tez, lub przynajmniej osprzet do nich lub podzespoly, wiec na miejscu raczje powinno byc one tanie, ale nie koniecznie!
  0

Rekomendowane:

Akcje partnerskie: